Venom (2018)

Pro mě byl vždycky Venom postava ze Spider-Mana, takže se mi sólovka bez pavoučího muže zamlouvala. Nevím přístupnost filmu, ale nejspíš byla snížena, prestože je tam pár brutálních scén, ale chybí krev a nějaký ten vulgarismus. Děj není nikterak složitý, je tam dost akce a nenudil jsem se. Trošku se mi zdá, že takovým hrdinům prokopal cestu Deadpool, ale přitom je to nedostižná modla, přitom hlášky jsou zde dobré a dialogy mezi Venomem a Eddiem film zase něčím obohacují. Jinak prostě Marvel (ač jde o Sony film) a zdařilý včetně účasti Stana Leea a dvou potitulkových scén (pro fandy Spider-Mana).

Rašín (2018) (TV film)

Když už někdo zná Rašína, tak jako ministra financí, což ve dvou dílech vůbec není zachyceno. Na druhou stranu, co dělal předtím o tom jsem nevěděl zhola nic. V tomto snímku se dost dozvíte i o Kramářovi (prvním premiérovi ČSR), neboť s Rašínem sdíleli kriminální celu. Herecky nemám co vytknout, situace jsou vcelku dramatické (hlavně druhý díl), jen bych přidal více zobrazení dat (to mi dost chybělo, když byli pořád v base). Prostě někdo bojoval venku (Masaryk) a někdo uvnitř jako Rašín.

Hra o trůny - Kniha cizince (2016) (epizoda)

Drogové přišli o své vůdce, tak je sjednotí Daenerys, které ti dva "stopaři" konečně najdou. Tyrion jedná za královnu draků. Sansa se setká s Jonem a vůbec je Černý hrad setkávací místo pro tento díl. Theon se vrací domů, sestra není nadšená, ale prý ji podpoří. Co se týče Králova přístaviště, tak se konečně něco plánuje proti Vrabčákovi.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

První SW film, který jsem viděl (jak jinak než na VHS). Je to nejslabší epizoda z té nejstarší trilogie, ale vždyť se to teprve rozjíždí. Je zde propracovaný děj, klasická hudba, tehdy začínající a mladí Ford, Fisher a Hamill skvěle doplňují Aleca Guinnesse nebo Davida Prowse. Je to prostě sci-fi klasika.

Génius - Kapitola pátá (2017) (epizoda)

V tomto díle jsou dvě časové roviny, jedna je o dospělém synovi Eduardovi a jeho psychickém stavu, druhý jede v Albertově životě dál, kdy teda není ve vztahu se svojí manželkou spokojený (stejně tak není spokojena i ona), zato děti má rád a přijímá nabídku stát se akademikem v Německu (roli sehrává i jeho sestřenice), po tom, co se mu nelíbilo v Praze a téměř se vrátil do Curychu. Setkání nejen s Marii Curie příjemně oživují i tak zajímavý děj.

Apokalypsa: 1. světová válka - Běsnění (2014) (epizoda)

V Rusku revoluce a odstup z války. Všude jinde zmar a uvíznutí na mrtvém bodě. Snahy o dohodnutí míru se nezdařily, tak válka pokračuje. Do konfliktu se přidají Spojené státy americké.

Reportér (2012)

Thriller je to pouze v závěru a ještě ani tak to napínavé není, takže se jedná o jakési drama a já to měl jako kulisu. Příběh mě moc neoslovil, ale co mě zaujalo už od začátku je styl natočení - rasismus, vulgární slovník se sexuálními narážkami a sex jako jediný smysl života (kdo to tak žije, ten se má :-)). Divný film, ale má své kouzlo, ale na Davida Lynche to nemá, i když tu bych viděl zdroj inspirace.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Co mě po letech nejvíce zarazilo na druhé epizodě jsou efekty - jsou z dnešního pohledu směšné, hromady zdejších uživatelů nadává na současné CGI efekty, ale jak vidno v tomto odvětví byl posun. Příběh je napůl romantický, což se dalo čekat, když Anakin měl děti a musel je s někým zplodit. Jak řekl George Lucas před lety, než SW koupilo Disney, SW je o celém životě Dartha Vadera, takže tohle muselo být; navíc s Portmanovic Natálkou by mi sblížení nevadilo :-.). Dále tu je třeba skvělý Christopher Lee (hrabě Dooku), který bojuje s Mistrem Yoda, který je nejspíš opravdu nejlepší Jedi, který kdy žil. Dále zde máme i hromadnou bitvu Jediů s roboty, původ klonů i Boba Fetta. Vtipnou vložku opět zajistí R2-D2 a C-3PO. Akce je relativně taky dost, takže film jako celek nenudí.

Génius - Kapitola čtvrtá (2017) (epizoda)

Uvést svou ženu jako spoluautora jistě měl, jinak ale se i trochu věnoval rodině, což mě udivuje. Kde je ten roztržitý vědec o kterém se povídá mezi lidmi? Nejspíš bylo vše jinak. Jinak je milá zmínka o Marii Skłodowské, jak se seznámila s Pierrem Curiem a jak ji bral jako spoluautorku, na rozdíl od Einsteina, který o tom jen mluvil.

Génius - Kapitola třetí (2017) (epizoda)

Einstein to vůbec neměl jednoduché. Složitá osobnost s těžkým životem, zdá se, že nic neměl zadarmo.