Sestra (2018)

Dva špatné filmy v jednom víkendu bych asi nedal (naštěstí tento snímek nenásleduje predátoří evoluci). Jedná o dobrou duchařinu, která není k vidění tak často, lekačky fungují, i když víte, že přijdou, nenudí to, děj odsejpá a je v tom mnoha nadpřirozena, takže za tím, se schová leccos. Jako prequel dobré a jsem zvědav, jestli bude nějaký další snímek z této série. Annabelle se moc nepovedla, ale zde tleskám.

Predátor: Evoluce (2018)

Bohužel slabé pokračování po mnoha letech. Děj filmu nedává smysl (aspoň po zřejmě domnělé informaci dané ve filmu), takže prostor pro vlastní interpretaci, divné zvukové efekty (hlavně u střelby), některé odfláknuté efekty (např. krev) a jako vždy pár logických kopanců. Čím se nešetří je krev (proto vadí její divné podání ve filmu) a vulgarismy. Je tu pár vtipných hlášek, vtipné jsou do poloviny filmu, ty na konci mě už nebavily. Jen tempo je akční, pořád se něco děje a film tak nenudí. Jestli bude nějaké příště, tak snad to bude lepší. V porovnání s Vetřelčí sérií mi z toho Vetřelec vychází lépe, i když mám Predátora radši. EDIT: Po zhlédnutí Predátoří "trilogie" nutno poznamenat, že pohledu přes termovizi bylo málo a některé principy nebyly zcela dodrženy, i když mutant je asi neuznává.

Génius - Kapitola druhá (2017) (epizoda)

Oproti prvnímu dílu jen jedna časová linie, což jsem rád. Dále Einstein vcelku normální chlap, jestli je to záměr nebo opravdu takový byl je otázka, ale Walter Isaacson prý fikci nepíše.

Génius - Kapitola první (2017) (epizoda)

Slušný rozjezd, ale děj ve dvou časových liniích bych opustil a nechal jen jednu lineární. O Einsteinův osobní život jsem se nikdy nezajímal, takže překvapení, že byl děvkař a ne nerd.

One Man Show (2008) (pořad)

Za poslední díl a Prostřeno musím dát plný počet hvězd, protože ten týpek umí a nezbývá než zvolat: Kazma nás zase nachytal.

Malý Sheldon - Série 1 (2017) (série)

Nakonec to bylo vcelku dobré a zatím budu pokračovat ve sledování, ale tak vtipné jako The Big Bang Theory to není. Některé epizody jsou slabší, jiné lepší jako u každého seriálu, někdy by to chtělo více vtipu, řezat smíchy se u toho nebudete, jsou zde i vážné polohy na to, že to je sitkom.

Hra o trůny - Křivopřísežník (2016) (epizoda)

Tahleta epizoda je trochu nudnější, u některých postav se nic neděje, přesto jsou v záběru (Daenerys) a některé neukázaly vůbec (ti dva co pro ní mají jet), celkově je Meereen v tomto díle o ničem. John se vrátil z druhého břehu a nebaví ho žít. Bran je zvědavý, ale minulost je mu (i divákům) dávkována. Arya se stává Nikým.

Hra o trůny - Domů (2016) (epizoda)

Lepší než úvodní díly z předešlé sezóny, kde to tak zajímavé vůbec nebylo. Dále se umírá. Po čase opět vidíme Brana. Arya je už dostatečně potrestána a výcvik bude pokračovat. Trochu divné je chování Davose, proč si vybral nějakou stranu konfliktu? a Rudou kněžnu taky dřív neměl v oblibě.

Hra o trůny - Rudá žena (2016) (epizoda)

Navzdory názvu epizody jsme se toho o Rudé ženě moc nedozvěděli, jen víme, že hodně stará, což zas takové překvapení není a máme tu i trochu sexuality pro gerontofily :-D. Dále se zde vraždí, postavy umírají to je prostě Hra o trůny :-).

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

Závěrečný díl sice nepůsobí tak překlenující jako v předešlých sériích, ale jinak polovina řady je dost vlažná a rozjede se až na konci, přesto mě sledování po mé roční pauze zase chytlo (než začnou v USA seriály, tak ještě šestou stihnu než se dotočí závěrečná sezóna). Zima se zdá zase o něco přiblížila, postavy zase umíraly (i když jedna povstane z mrtvých) a kam se to bude sunout je otázka neboť další knihy nejsou napsané, i když prý Martin na seriál dohlíží.