Predátor 2 (1990)

Tento snímek je mnohými nedoceněn. Predátor zde řádí ve velkém, jsou zde zásady jeho rozhodování (těhotenství), stravování a zároveň provokace hlavní postavy - mnohé se dozvíme. Město je taky taková "džungle", takže místo konání lovu mi nevadí. A závěr taky není k zahození.

Apokalypsa: 1. světová válka - Peklo (2014) (epizoda)

Jelikož se jedná o francouzský dokumentární cyklus, tak logicky se mluví nejvíce o francouzských vojácích. Celkový dojem to ale nekazí, zmar a peklo války je v této epizodě dobře vystiženo (bitvy Yper, Somma, Verdun).

50x a stále poprvé (2004)

Ve statickém a předvidatelném žánru romantických komedií vítám jakoukoliv změnu, kterou zde obstarává úraz hlavy. Herci předvedli standard a funguje to, takže za 4.

E.T.A. (2008)

Zde hraje hlavní roli kafe a Alien, pokud vám to nedává smysl, tak se koukněte, stojí to za to :-).

Batman: Dead End (2003)

Za mě hloupé spojovaní nespojitelného a ještě je to neukončené.

Predator Dark Ages (2015)

Převedení prvního dílu do středověkého lesa. Jako kraťas dobrý, na delší stopáž by to nebylo.

Apokalypsa: 1. světová válka - Strach (2014) (epizoda)

Jelikož nemám 1. světovou válku tak zmapovanou jako tu druhou, tak je to pro mě doplnění znalostí. V druhém díle je předvedeno jak se z bleskové války stala válka zákopová a jak se z evropského konfliktu stal konflikt celosvětový.

Predátor (1987)

Po dlouhém čase jsem se opět podíval na jedničku (po zklamání z Evoluce). Kromě toho, že zde všechno tady vybuchuje a je tady to nekrytí pří útoku na nepřátele (poznávací znamení akčních filmů z 80.let); je to kvalitní akční sci-fi survival (k hororu chybí jen ta temná atmosféra z Aliena), a že se kolem něj utvoří kult si jistě Arnie v té době neuvědomoval. Přitom zde vše funguje: příběh, napětí, vizuální efekty, hudební doprovod a drsné postavy.

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Povedený kraťas s minimálním rozpočtem, prostě fanouškovská tvorba jak má být a konečně pořádné AvP.