Vesmírní kovbojové (2000)

Z filmu se dobře pamatuji lékařské vyšetření, hlavně tu oční zkoušku :-D. Jinak poměrně zábavná komedie s dobrým obsazením v hlavních rolích.

Gravitace (2013)

Dívat se na to dalo, ale nic světoborného to není, jak zde mnozí tvrdí. Nejdražší komorní drama, kdy počet herců bych spočítal na prstech jedné ruky a závěrečné titulky zase ukazují kolik "nosičů káv" je potřeba pro jeden profesionální film. A pusťte Sandru Bullock na oběžnou dráhu a ona, vše co je v dosahu zničí.

Méďa 2 (2015)

Tady již není za co nadhodnotit jako v jedničce (originalita již není), ale dobře jsem se bavil a stojí za vidění, pokud máte rádi fekální humor, drogy (hlavně trávu) a vulgární hlášky. Jinak je to to co v jedničce, akorát ubylo akce, romantiky je stále dost a opět by to mohl být rodinný film (v cenzurované verzi). Amanda Seyfried jako právnička? Proč ne, když hulí trávu a čumí jako Glum :-).

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Tak je vidět, že sociopat Sherlock by fungoval i své původní době, otázka je jak by to fungovalo, kdyby se nejednalo jen o jeden díl. Až na závěr (pasáž ve skalách) se díl dost povedl včetně řešeného případu. Nejlepší je, že se to odehrává v 19.století, ale události z předešlých řad se berou v potaz. Opět skvělé herecké výkony ústřední dvojice je zde standard. Hodnocení tedy stejné jako celého seriálu.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

POZOR SPOILER: Zaplať Yoda, že ten černoch není Jedi, to byla věc, která mě štvala od traileru. Mark Hamill je velká hvězda - neříct ani slovo, hrát ve filmu minutu a být napsán v závěrečných titulcích jako druhý hned po Harrisonu Fordovi, to je teda zajímavé. KONEC SPOILERU Film je to dobrý, vtipný, nenudí, ale tohle jsme vše už viděli a to v Epizoda IV: Nová naděje. Vždyť Star Wars jsou více než Hvězda smrti a disharmonické vztahy v jedné (rozvětvené) rodině plus sympatický pípací robot a pouštní planeta. Daisy Ridley zase připomíná princeznu Leiu za mlada, takže fanoušci asi jsou na staré známé a mladí na nové postavy a příběh, který neznají (pokud neviděli původní trilogii). Jedna poznámka k dabingu: Odkdy je Chewbacca "čuvy", snad Žvejkal, proč zavadí něco, co už má ustálený český název, kdo tyhle novoty vymýšlí. Jako střízlivý fanda, ale jsem rád aspoň za to, mohlo to dopadnout daleko hůře a snad ty další epizody budou stát za to, když se Síla probudila.

Lotrando a Zubejda (1996)

Povedená pohádka, která spojila dvě pro mě neznámé pohádky od Karla Čapka.

Tři bratři (2014)

Vcelku dobrá pohádka, která spojuje tři (nejspíš pokus navázat na povedenou Lotrando a Zubejda), ale chybí jakýkoliv jednotící prvek. První vzdává hold nebo sprostě kopíruje (záleží na úhlu pohledu) Jak se budí princezny a nastoluje jak jednotliví bratři k nevěstám přišli, ale hned druhá Červená Karkulka zavání pedofilií (mohli z Karkulky udělat 15ti letou slečnu), i když Zdeněk Piškula počká, a do třetice O dvanácti měsíčkách taky nesedí, když tam Vojta Dyk jenom objíždí vesnici dokola, prostě si měli vybrat pohádky, kde ti chlapi měli větší smysl. Co se týká textů a hudby, tak tu není co vytknout, Svěrák-Uhlíř opět na jedničku, i když křtiny Růženky mi silně připomněli muzikálovou tvorbu Daniela Landy; a Liškovo "Vrkú, vrkú, vrkú, vrkú, já tě dobře vidím, vlku" je velice nakažlivé :-D, akorát toho vlka vizuálně trochu přepískli. Herecké obsazení parádní, což u Svěráků nepřekvapuje.

Korunní princ (2015) (TV film)

Tři a půl hvězdy za to jak korunní princ rád bumbal, to bylo na přes držku, pak to už bylo lepší (nebudu zde řešit, co vše by se dalo zapomenout, budu to brát tak jak to autoři předložili). Abrhám jako černokněžník super, akorát ten jeho konec byl rychlý (škoda). Evu Josefíkovou bych šel taky zachránit a další obsazení obsahuje dost známých jmen.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Tak tady Trojan a Liška zaváleli. Elišku Jansovou jsem viděl minulý rok na Vánoce ve vedlejší roli a má i jiné přednosti než matematiku :-). Dále tu byl (ne)plavec Mádl, který předvedl standard a trocha mysteriózna dodala Morana. Ale zpočátku mě to moc nebavilo.