Lemmy Forever (2010)

Dokument ukazuje Lemmyho ještě relativně v pohodě a tak si ho chci pamatovat a ne toho vyhublého a vybledlého pána, kterým byl poslední dva roky. Aby to bylo kompletní, tak by k tomu stačilo dotočit cca 20 minutový epilog. Nemám moc k tomu co vytknout, jen to, že je to dost napřeskáčku, ale je tam i to co přecházelo a jak se seběhlo jeho vyhození z Hawkwing (prostor dostali i ostatní členové Hawkwing). Zajímavostí a názorů je tam mnoho, ale koho to je pro diváka novinek závisí na tom, jak se moc o tohoto hudebníka zajímal. Jeho výjimečnost deklaruje i tom, že je uznávaný metalisty, rockery i punkery, a Ozzy dokonce Motörhead považuje za tvůrce heavy metalu a Scott Ian za kmotra thrash metalu (celkem dost v dokumentu mluví a není zde uveden). Osobností zde vystupuje velké množství a čím víc se blížíme závěru, tím méně se mluví a tak dostane prostor jak Lemmy zkouší a následně vystoupí s Metallicou a končí se Overkillem v Rusku. Je ho škoda, i když to byl alkoholik, feťák, gambler a děvkař \m/.

Plivu na váš hrob (2010)

Totální ponížení a pak ukážou jen část znásilnění, tvůrci asi rádi takové sadistické hrátky a pak pokračují sadistické vraždy na efekt, ale účel to splnilo. Logické nesrovnalosti pominu, na jedno podívaní dobré.

Nymfomanka, část I. (2013)

Aby se našli dva nenormální lidé na takovýto pokec, tak to je teda pecka. Sem tam odbočka k rybaření, hudbě a já nevím k čemu ještě a vše s tou nymfomanií souvisí. V tomto je teda Lars von Trier génius. Jinak nic moc, ale pokud to budu brát jako erotický film, tak má dobrý příběh. Stacy Martin je pohledná, tak šuká a Charlotte Gainsbourg mluví (předpokládám, že v druhém díle bude dělat oboje Charlotte) a Stellan Skarsgård k tomu servíruje čaj. Ale vcelku mě to překvapuje čekal jsem větší nudu, jsem zvědav na pokračování. A na úvod a závěr Rammstein to ve filmu často neslyšíte.

Spalující touha (1999)

Svléknout Toma Cruise a Nicole Kidman to zvládne jen Kubrick.

Olověná vesta (1987)

Olověná vesta a Četa - dva nejlepší válečné filmy o Vietnamu a asi nejrealističtější.

Colette (2013)

Sledoval jsem to neplánově a jedním okem, ale není to špatné. Kdo se o dané téma zajímá, tak mnohé ví, ale kdo dokumenty nerad, tak film s tímto romantickým příběhem je dobrá volba. Kolik toho je fikce a kolik osudy reálných Židů je otázka, ale zaráží mě zdejší důstojník SS: opravdu by šukal méněcennou rasu, když jimi pohrdali (dost patrné např. v Schindlerově seznamu)?! Já myslím, že jak kdo, ale podle vykreslení této postavy se mi to reálné nezdá, menší fanatik proč ne.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Film o útěku nespokojených manželek a jejich cestě zpátky přes Falloutovskou Pustinu (nechtěl jsem to napsat, ale když to nazvou Wasteland s velkým W, tak to nejde jinak) se samo se opravujícím autem. Kdyby to dopadlo úplně naopak, tak by to bylo vítězství, za které by se nestyděl ani král Pyrrhos. Dále Max není šílený, ale pragmatický, Nux se vám taky po čase zalíbí (až dostane barvu a jde to i bez transfúze), manželky jsou celkem snaživé a pomáhají a Charlize to jen doplňuje. Za zmínku ještě stojí válečná kapela se čtyřmi bubeníky a jedním šílencem, která má dvojitou kytaru, takže rocku zdar.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Animovaný Asterix mě provázel mým dětstvím, přes hrané filmy a opět animovaný v dospělosti, ale ten formát něco přes hodinu slušel Asterixovi více, tohle bych o 15 minut zkrátil, v jedné fázi filmu to nudí. Jinak vcelku dobrý příběh, létající Římané a další momentky pobaví, takže tři a půl hvězdy.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Ne moc známí herci, ale za podpory Ridleyho Scotta a je to fakt znát. Seriál mě chytil od prvního dílu a to já na drama moc nejsem. Kolik na tom má svědomí předloha P. K. Dicka je otázka, jeho děl je zfilmováno už několik a vždy to bylo velmi dobré (hodnocení 4 hvězdy). Je to dost podle mých představ - chování Japonců podle dávných zvyků a tradic, válkychtivost Němců a jejich nejednota atd. Dále čím více toho o druhé světové válce a dění okolo víte, tím lépe, ale není to potřeba, pokud se nezaobíráte detaily. Postavy nejsou černobílé a možná během sledování na některé změníte názor, někdy se sice chovají vcelku podivně a některé situace jsou předvídatelné. Nejvíc jsem si oblíbil postavu obergruppenführera Johna Smitha, takhle si představují protřelého důstojníka SS. Zatím dávám plné hodnocení a uvidím, jak to bude po druhé sérii.

Osm hrozných (2015)

Quentin Tarantino to zase dokázal. Jen on točí filmy s běžnou zápletkou, kterou jste xkrát viděli jinde, ale u něj to je skvělé, zábavné a se známými herci, kteří v jeho filmech často vystupují. Má talent od přírody. Má to klasický průběh: rozdělené na kapitoly s (dlouhým) úvodem, kdy to dojde do určitého bodu, následuje flashback, který vše vysvětlí a poté příběh dojede do konce. Je to opět krvavé, plné vtipných hlášek a zábavných momentů (tentokrát dveře a dovíte se, kdo za to může) a vypointované až na půdu, to vše podpořené velmi dobrými hereckými výkony a skvělou hudbou od Morriconeho.