Johančino tajemství (2015) (TV film)

Stejně jako minulý rok, pohádka na 2.svátek vánoční v česko-slovenské koprodukci a opět to bylo nemastné neslané. Hlavní postava místa nesympatická, nikdo nepozná ženu v převleku, dějově taky nic moc a Vetchý a Chýlková, která dabuje maďarskou herečku to nezachrání. Do konce jsem vydržel, ale snad to do třetice za rok bude lepší.

Babylon 5: Třetí prostor (1998) (TV film)

Klidně by se to dalo dát jako dvojdíl do seriálu či nějak jinak zakomponovat. Podle netu se má sledovat po 8.díle 4.řady, ale dá se sledovat už po 6. nebo 7.díle 4.řady (pokud dříve, tak si zaspoilerujete). Některé hlavní postavy chybí: Londo, G'Kar, Garibaldi. Ale dějově film nenudil a vcelku příjemně uběhl.

Modern Educayshun (2015)

Druhý snímek Neela Kolhatkara a opět je velice znepokující. Jak řekl brácha: "Když ten chlápek točí takové filmy, tak s ním není něco v pořádku," nebo varuje co v blízké budoucnosti může nastat.

Ant-Man (2015)

Tak nebylo to špatné, ale že by to lepší než nadprůměr se říci nedá. Máme tu alternativního Ant-Mana a bude alternativní Wasp, pro znalce komiksů dobré, u neznalců je to jedno si myslím. Marvel dál propojuje a rozšiřuje universum, dokonce jsou dvě potitulkové scény. Nenudil jsem se, ale ke konci se lehce natahovalo, hlavně souboj, takže až 15 minut se ušetřit dalo.

Stalin (2013) (TV film)

Celé v barvě za to chválím, ale co ale pochválit nemůžu je, že chybí polovina Stalinova života a to ne, že by se jednalo o nudné mladí (Stalin jako revolucionář a jeho střety s policií určitě nudné nebyly). Zde to začíná po smrti Lenina a končí smrti Stalina diktátora, který byl horší než Hitler.

Need for Speed (2014)

Tak jsem se na to taky koukl, když to včera bylo v TV a měl jsem čas. Dopadlo to, jak se dalo čekat a jak většina filmů podle her dopadá. Dopředu to bylo jasné, že to nebude veledílo navíc, když se dělá z film z her, kde se závodí a kde o příběh nikdy nešlo. Pokud se pokoušeli o poctu herní série Need for Speed, tak si to mohli odpustit, to už udělal první díl Rychle a Zběsile. Takže příběh takový, kdy jsem přemýšlel, že to po hodině vypnu (skoro love story s nelegálními závody), nakonec jsem se dodíval, ale samozřejmě (nejspíš po vzoru Rychle a Zběsile) tu dostává na prdel jak fyzika tak i logika: "létající" auta, samovznicení, zbytečná provokace policie, macherské tankování za jízdy (poslední dvě věci kurva proč?) a borec z rádia, co dělá závody na černo a komentuje to z monitoru, kde ani není vidět, co se děje na trati s úsudkem takovým, že dovyšetří i zabití. K tomu se přidejte ten nic moc příběh a nesympatické neherce (Dakotu známe z letošního "hitu" Padesát odstínů šedi, ale to bylo předtím), aspoň se jevili civilně, a mám hodnocení.

Hitlerův vpád na východ (2014) (TV film)

Opět pár nových informací z rozpoutání války a Polska. Druhý díl s názvem Oběti mi přišel zajímavější než první, je zde přesně popsáno jak bylo Polsko rozděleno a jak zde Němci řádili. Vzpomínky Polanskeho a syna Hanse Franka to dokládají.

Řezník: Pořád jenom hate 2 (2015) (hudební videoklip)

Pro některé by opravdu ty vulgární slova měli zakázat např. kingik. No co, fanda Řezníka nejsem, klip jsem viděl a klasika, která jeho tvorbu provází. Matonku rád nemá, ta ho žaluje, o 100 táců ho "obrali" (nedostal je, takže ho technicky neobrali) a jestli jde o princip nebo mu jde o ty prachy to je věc druhá. Každopádně, když se letos vysoko umístil Ortel, tak to funguje jako v životě - jednoho vyřadíme a druhé zase ne, jak se nám to hodí.

Český slavík Mattoni 2015 (2015) (pořad)

Trošku tady naředím ty hejty. Ortel je překvapení a určitě by se lidé měli zamyslet nad tím, proč se dává v kategorii zpěvák cena sice zpěvákovi, ale který působí v kapele. Podle mě je to špatně a to už tvrdím dlouhou dobu, já vždycky hlasuji v kategorii zpěvák pro sólové zpěváky, jinak to nemá smysl a klidně to můžou spojit s kapelami, takže upravit nominace. Co se týče přenosu Bouček lehce úsměvně moderuje, takže v pohodě, ale překvapení byla živá kapela, což je místo znělek plus (fakt to bylo znát a jsou to hudební ceny, tak proč ne živá muzika), stejně tak vystupující: u Arakainu moc nešel slyšet Toužimský, ale u Zimní královny je to hlavně o Lucce, dále Jelen, kteří si představili a poděkovali za pozvání a pokračovali v tom Chinaski, že pracovali s publikem a zvolili přece jen rockovější písničku z jejich debutu a No Name udělali medley, zbytek už klasika. Proto vyšší než průměrné hodnocení.

Megastavby (2004) (seriál)

Vždycky se něco zajímavého dozvím a někdy je to i vtipné (pro zúčastněné nikoliv, ale pro diváka ano). Viděno (názvy podle ČT 2): Korejská spojnice; Nejvyšší mrakodrap; Horská dálnice - úvod a trocha informací o dálnici v italských horách, zbytek dílu o přepravě a zprovoznění největšího razícího stroje; Chytrý mrakodrap - na to jak se říká o stavebnictví, že na nějaký milimetr nesejde, tak zde se pracovalo s chirurgickou přesností, jen škoda té byrokracie, mohlo to vyrábět i elektřinu; Singapurské Vegas - tohle by mohli pouštět jako výukové video pro studenty stavebního inženýrství. Poznámka: Není vyloučeno, že jsem viděl více dílů, ale mají zde samostatné hodnocení např. Stan v Astaně (Megastructures: World's Biggest Tent).