Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  *****

  Asi nejlepší porevoluční pohádka s výborným scénářem a pěknou muzikou. Taková hodně "Svěráko-Uhlířovská" a to je moc fajn, jen houšť :-)(11.1.2003)

 • Hellboy
  ***

  Tato pohádka se mi líbila, když jsem byl malý, myslím, že by se líbila i dnešním dětem.(13.8.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  To je moje sestra Anna, červená se jako kvítek. Protože je neprovdaná, stará se nám o dobytek. Nevím, jestli některé věci dětský divák pochopí, hádala bych, že ne, ale i tak si myslím, že se baví děti i dospělí. Z mladého loupežníkova syna se stane lotr intelektuál, popravdě, jen to druhé, a proto se stane nepoužitelným pro převzetí otcovy živnosti. Srážný na věži, který se vytrvale hodiny a hodiny dívá do krasohledu. A ten velbloud.(2.10.2010)

 • boshke
  *****

  Jsa odkojen Hodinami zpěvu a Cimrmanem, není divu, že je Lotrando mou srdeční záležitostí. Neviděl jsem ho už ani nepamatuji, tak jsme slavnostně vyhrabali prehistorickou véháesku a vzpomínali. Rukopis pánů Svěráka s Uhlířem je více než patrný, ať už se jedná o skvělé písničky či skvělý humor ("vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou"). Moje bezkonkurenčně nejmilejší pohádka... 100%(28.12.2010)

 • juta
  ****

  Zdeněk Svěrák vytvořil opět výborný scénář, proto se tato pohádka řadí mezi ty naše nejlepší. Pohádka to je i muzikální, ale v tomto případě to vůbec nevadí, protože písničky jsou chytlavé a melodické. Příběh je také velmi hezký, takže ta správná pohádka pro vaše děti.(25.7.2014)

 • - Rodiče Drnece (Pavel Zedníček), kteří se v záběru objeví jen na pár sekund ve scéně, kdy se o nich zpívá, si zahráli hercovi skuteční rodiče. (('Butcher'))

 • - Česká kotlina je ve filmu opravdu malá. Loupežníci okradli kupce z Vimperka (na Šumavě), ale muž se slivovicí (Petr Brukner), kterého přepadne mladý Lotrando (Jiří Strach), se chystá do hospody ve Vizovicích (na východní Moravě). V mluvě drvoštěpa Drnce (Pavel Zedníček) se mísí prvky jihozápadočesného nářečí (japato) s nářečím východočeským (ďouče). Makotřasy, kde se prý Lotrando narodil, leží ve středních Čechách u Kladna. (melica)

 • - Ve scéně procházky po tržišti je na plátně zobrazena postava malíře Henriho Rousseaua z jeho vlastního autoportrétu z roku 1890, který je k vidění v Národní galerii v Praze. Místo malířské palety však drží v ruce meloun. (mcleod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace