Mafiáni (1990)

No upřímně čekal jsem správnou gangsterku ve stylu Kmotra (samozřejmě ne tak dobrou) a dostal jsem dvouhodinový film, který se mafii prakticky nevěnuje a vše se točí jenom kolem všudepřítomných drog. Kdyby Goodfellas pokračovali tak, jak se nesla zhruba první půlhodina filmu (mimochodem, asi třikrát jsem si krásně nostalgicky vzpomněl na hru Mafia II), byl by to možná nezapomenutelný snímek. A přesně to jsem u filmu s hodnocením 88% čekal. Je to velká škoda. A musím říct, že jsem nebyl ani příliš nadšený ze Scorseseho režie. 65%

Doktor od jezera hrochů (2010)

Takový typický český film, který nenadchne, ani neurazí (příliš :). Ale kdo se bude těšit na prostředí Afriky, bude hodně zklamán.

Pozemšťan (2007)

Žvástání v jednom pokoji a přece tolik zajímavé s tolik skvělým vyvrcholením. Velmi silné 4 hvězdičky!

L. A. - Přísně tajné (1997)

Doufal jsem v o něco lepší děj a místy mě z toho počtu jmen třeštila hlava, ale to jsou jen dva vady na kráse. Jinak se jedná o velmi povedený snímek s opravdu skvělou a režií a hudbou...jo ta hudba z padesátých let :). Je to sice film, u kterého si neoddychnete a musíte být stále plně koncentrovaní, pokud se vám to povede, čeká vás skvělý zážitek. Jo a mimochodem, velmi sympatický výkon Russela. Sice je trochu ta pátá hvězdička ušmudlaná, ale za tu skvělou režii nemůžu jinak.

Zelená míle (1999)

Je to krásné, vtipné a zároveň dojemné a smutné. Zelená míle je jeden z těch filmů, na které nikdy nezapomenete a budete si ho připomínat tak často, že si vlastně uvědomíte, že je to jeden z největších skvostů světové kinematografie. A takové se netočí každý den. Ale Darabont to dokázal znovu a po Shawshanku nám přinesl další úžasný zážitek. V tomhle filmu mám strašně rád Duncana - no vlastně kdo ne, že? :). Především tu část, kdy se poprvé dívá na film. A ačkoli já se stále hrdě hlásím k tomu, že u filmu nebrečím, tak zde by si mohl pobrečet každý, a to bez jakéhokoli studu. A už záleží jenom na vás, zda na "vině" bude příběh nebo to, že takovýchto snímků není mnoho...

Leon (1994)

Příběh je moc dobrý, to je jasné asi nám všem, ale co je skutečně dokonalé, je režie! Opravdu úžasný zážitek pro diváka, pravděpodobně jeden z nejlépe natočených filmů všech dob. Ruku v ruce s tím jde kamera a v neposlední řadě i skvělé výkony herců. Natalie už tehdy ukázala, že by z ní jednou mohla být paní herečka. Jen bych opravdu neřekl, že jí tehdy bylo 13.

Princ a pruďas (2011)

Musím říct, že jsem docela dost zklamaný. Až na samotné herce nuda a šeď. Vtípky jsou víceméně trapné a zasmál jsem se snad jen jednou. Samotný nápad zasadit bláznivou, řekl bych až puberťáckou komedii do fantasy světa, je sice fajn, ale to samotné nestačí. Navíc i samotný děj je dost slabý, a to i na film, který paroduje slavná díla před sebou.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Hodnocení ještě rozmyslím, ale... Kovbojové mají moc slabý scénář, který zachraňují jen Craig, Ford a Olivia Wilde. Ve filmu se žádné větší akce nebo pořádného "výprasku" emzáků nedočkáte, což je velká škoda. Dokud Craig nevytáhne svůj kouzelný náramek, je to vlastně nuda. A ještě mě iritovalo, že když byl někdo v úplných nesnázích a hleděl do tváře jedné z těch potvor, tak na poslední chvíli po ní někdo skočil nebo jí zastřelil. Nečekaně!

Zrození Planety opic (2011)

Šimpanze miluji, ale zároveň se jich bojím...tak nějak to Freida Pinto ve filmu řekla. A i já se bál, že to dopadne špatně, ale nakonec se z nových opičáků stala moje srdcovka. Je to úžasný prequel a asi prozatím nejlepší film tohoto roku, co jsem viděl. Celý snímek je plný skvělých momentů a krásných efektů. Animace opic je neuvěřitelná. Teda vlastně uvěřitelná :), diváky více uchvátí "výkony" opic než samotných herců. Ale to neznamená, že zde hrají špatní herci. Vůbec ne. James Franco je dobrý herec a Tom Felton asi navždy dobrý badass. Lidskost opic je ale prostě úžasná, emoce jsou tu všude a Ceasara (a minimálně ještě toho orangutana :) se si musíte chtě nechtě zamilovat. Film však není jenom o krásném zpracování a o emocích, čeká vás skvělý děj, byť trochu jednodušší, protože se většinou točí kolem výzkumu, monumentální akční scéna a další překvapivý závěr - stejně jako u původního filmu a verze od Burtona. Ve filmu jsou navíc moc hezké odkazy na první díl. Celou dobu jsem si říkal, že by opičákům slušeno 3D a asi by to tak opravdu bylo, ale je pěkné, že po delší době přišel film se starým dobrým 2D. A moc jsem si užil i originální znění. Takže za mě zasloužený plný počet hvězdiček! Protože je to prozatím nejlepší snímek roku a potěší to o to víc, když ještě před první recenzí jsem toho moc neočekával.