• Krátkometrážní

Ve jménu krve (2016)

Očekával jsem pořádnou řezničinu, ale byl mi dodán jen další snímek o tom, že je lepší, když lidi spolu vycházejí, kurva a v rodině zvlášť. Je na tom sice kus pravdy, ale kdo má na ty výchovný snímky koukat? A ještě to ti hajzli zabalí do fakt parádního obalu. Je to Krok za krokem sražený do hodiny a půl a blízko mexickejch hranic s tím, že Dejna do sebe cpe sníh po kubíkách a táta Frenk jezdí na mašině a brokovnicí ustřeluje jiným jednostopým motoristům řidítka. Takže, Blab blab fádr se trochu minul účinkem, ale i přesto se na to dá v pohodě koukat. Člověk se i pobaví. Gibson je prostě dobrej.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Dobrá televizní limonáda v cool retro obalu. V praxi to znamená, že uvidíte minisérii o peripetiích s časovou anomálií, která mrská vyšinuté jedince do stále stejného dne a oni se pokoušejí změnit histórii a pořád jim nedochází, že jen pouhé uprdnutí může mít fatální následky, takže po návratu nemohou nikdy přijít na to, co bylo tím spouštěčem následných změn. A tak to máte se vším. Ale je to pěkný, poctivě vyrobený, vyplatí se pokukat.

The Horde (2016)

Od začátku začnete tušit, co je zde asi ten horor - ano, je jím partička amerických studentů v hlavní roli. Tak odpornou skvadru jsem už ve filmu dlouho neviděl. Tito se vydávají na víkend k jezeru, kde už na ně čekají nadržení vidláci. Prý zmutovaní. Chrabrý vedoucí nasadí krk na záchranu těch studentů. A tady je právě ten problém. Od začátku ve vás bublá chuť ty nezletilý zmrdy zabít, jednoho po druhém uškrtit, prostě je vyzmizíkovat z toho filmu a teď najednou koukáte, jak se je ještě někdo snaží zachránit? No to teda ne. Takový film ne! Nedoporučuju. Snad jen do první půlky, kdy se můžete zasmát tomu, jak je to debilně natočené a plné "luxusních" hereckých výkonů a "chytrých" dialogů. jedna hvězda právě za to kouzlo nechtěného.

Pan Dokonalý (2015)

Tvůrci očividně lákají na Anu Kendick, takže, pokud ji vyloženě nemusíte, film vás bude od začátku dost rozčilovat. Té akce plné fajnes dokonalého zabijáka s až nelidskou rychlostí postřehu nakonec moc není a vy odcházíte od obrazovky s pocitem smíšeným a akorát přemýšlíte, čemu se to debilní Američané ještě jako dovedou smát. Ona Ana moc humorná není, taková spíš křeč. Smutník. Nabízí se otázka, jestli by druhý díl, kde už máme duo šílených zabijáků se super postřehem hotové, nebyl lepší.

Krajina smrti (2014)

V dobách ještě před tím, než se po roztomilém Novém Zélandu proháněli chluponozí hobitkové a do mechu chcala černá skřetí krev, kropili svou životně důležitou tekutinou tamní luhy a háje divocí maurové. Tito válečníci měli specifický styl boje. Nejdříve na sebe půl hodiny dělali dlouhý nos a pak si rozbili tlamy kriketovými pálkami. A teď k ději samotnému. V tomto surrealistickém snímku vše začíná aktem zneuctění předků, v tomto konkrétním případě jeden maur prostě posere nějaké lebky naházené v jeskyni. Vznikne z toho celkem vážný svár mezi dvěma kmeny, načež jeden pálkami umlátí ten druhý, ženám vycpe dělohy hlínou, mnohé ubité pozře apod., prostě klasika. Přeživší náčelnický synek s teprve malou pálkou se spojí s křovákem, který obývá právě tzv. Krajinu smrti. Tento udata s baňatým frňákem se chopí mladého válečníka a spolu utlučou pálkami v kriketu bez pravidel onen zákeřný kmen na útěku. To vše je hustě protkáno ukazováním dlouhých nosů, laškovným vyplazováním jazyků, šilháním, mrkáním a dalším všelijakým napodobováním opičích pohybů včetně tradičního gorilího bušení do prsou. A že to vypadá jako blbost? Nikoliv, je to celkem zábavná podívaná, jakou jste ještě nikdy neviděli. A to ani v Apocalyptu od Gibona...

Já, pomsta (2016)

Travolta jako Terminator ve filmu, který má zpoždění asi dvacet let. Ale staromilce potěší a vlastně i pobaví.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Trekkís vyjíknou radostí, jak moc dobře se podařilo vytunit staré úsměvné díly. Nyní ve vskutku hutném kabátě, i když v dresech pořád tak trochu homo, a když už jsme u toho homo, ta část, kdy se pan Sulu obejme se svým přítelem a pohladí tímto homosexuálním párem adoptovaného číňánka, mě vcelku otrávila. Jakoby nestačilo, že se musí promenádovat po Praze, oni se naserou i do Star Treku :) Ale dosti slov o panu Žužu. Třeba takové provedení technoplanety Yorktown je něco, kvůli čemu na to půjdu ještě jednou a to minimálně. To se prostě musí vidět víckrát, jakožto crash lodi federace a především finální bitva. ST je zkrátka díl od dílu lepší a lepší. Jsem zvědav, jak dopadne natuněná předělávka seriálové řady s kapitánem Pikárdem!

Sebevražedný oddíl (2016)

Remake Sedm statečných ve strašně cool hábitu. Fakt, stačí si dosadit jednotlivý figurky za ty igráčky ze starého westernu, pro hochy z filmovky - samuraje.

Space Cop (2016)

Tak tohle moje lordstvo nepochopilo :)

Únos Freddy Heinekena (2015)

Trošku tomu chybělo takové té thrillerově/akční atmosféry, jak jsme tomu zvyklí u emerických bijáků, možná i trochu té opulentnosti, ale jinak každopádně slušný film vhodný k doporučení, aniž by člověk riskoval, že za to bude umlácen holandským dřevákem.