pepua

pepua

Česko
Uživatel si ještě nezačal psát deníček.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 14.4.2021  09:43

Tomuhle filmu chybí Roger Corman, pak by to mohlo být alespoň zábavné.

• 19.6.2020  14:37

Zpočátku to vypadá na běžné krimi své doby, ale jakmile si film pro sebe ukradne Alberto Lupo, tak se příběh stočí jiným směrem. Tma, zima, sníh, strach ze smrti, beznaděj, že člověk nedokáže řídit svůj osud, ale také touha začínat znovu a znovu...

• 27.4.2020  22:57

Vážně tomu chcete uvěřit?

• 26.3.2020  14:38

Slabý thriller s obligátní nahotou a jednou pěknou morbidní scénou. Jinak se Aldo Lado moc nepředvedl, ale tak psal se už rok 1992...

• 11.3.2020  21:59

Klasický příběh o lehce morbidní transfúzi krve znetvořelé ženě, kvůli které umírají jiný ženy. Šílený doktor je málo šílený a celé je to strašná nuda.

• 26.2.2020  22:09

Počítačem vygenerovaný příběh a udělané triky a lidi na to čuměj. Stroje zase jednou vyhrály.

• 28.12.2019  21:48

Ten konec, panečku, to vám ale byla parádička. Takhle shodit slušně rozjeté post-apo, to se jen tak nevidí.

• 24.9.2019  21:46
    Abrakadabra (2018)

Začnu tím, že závěrečné rozuzlení mě docela zklamalo, sice v průběhu filmu náznaky k odhalení pravdy jsou, ale stejně. Jinak autoři odvedli svoji tradičně kvalitní práci; barvy, kamera, propriety a hlavně hudba jsou parádní poctou starému giallu. Vznešeně tomu můžeme říkat neo-giallo, ale třeba také retro jak poleno, jak chcete. Francesca mě bavila víc, protože byla i vtipná, příběh Abrakadabra se bere moc vážně (i když ten název...). Čistý průměr.

• 24.7.2019  23:08

Dá se dát odpad odpadu na nekonečno?

• 5.5.2019  14:51

Dokument postavený na rozhovorech s herci a režiséry giallo filmů. Jako nejzajímavější a také nejzábavnější byly určitě rozhovory s Luciem Fulcim a Umbertem Lenzim, z herců a hereček pak s Edwige Fenechovou. O úvod a základní informace o žánru a jeho protagonistech se postaral novinář a filmový historik Fabio Melelli, pokud z gialla máte shlédnuté dostatečné množství filmů a třeba také něco načteno, nic moc nového se od něho nedozvíte, ale hovoří velmi dobře.

• 18.10.2018  17:58

Skvělý začátek, ještě lepší konec, závěrečná čtvrthodinka byla lahůdková. Jinak je to ale dost jalové, Frankenstein je v podstatě mimísek, až nástup Baragona to řádně oživil. A když se nakonec objevila i... ale nemusíte vědět všechno dopředu! Každopádně je to lepší a zábavnější, než druhý díl.

• 9.10.2018  22:45

Pokud jsou u japonských monster movies nudné souboje netvorů, bývá nudný i celý film. A The War of the Gargantuas to jen potvrzuje. Souboje nejsou ani vtipné, ani dobře zpracované, zlatá poskakující Godzilla... A příběh? Zajímavá zápletka s regenerací a klonováním tkání Frankensteina vyzněla do prázdna, milostný příběh mezi doktorem a jeho asistentkou vlastně také. Jednoznačně zklamání, uvidíme, co první díl.

• 28.9.2018  16:12
    H. (2014)

Poblíž města Troy dojde k explozi, kterou údajně zapříčinil pád meteoritu. Následuje sled podivných událostí, lidé mají výpadky paměti, několik desítek jich je pohřešovaných... Sledujeme příběhy dvou párů, starších manželů Roye a Helen a mladého páru Alexe a Helen, kteří jsou umělci. Starší Helen má zálibu v chování realisticky vypadající dětské panenky, ta mladší očekává narození svého prvního dítěte. O symboly zde není nouze, ale jak je co myšleno, na to se mě neptejte. Pokud máte rádi filmy s pomalejším tempem vyprávění a takové, které na vzniklé otázky nenabízejí jasné odpovědi, H. by měl být filmem pro vás.

• 13.7.2018  13:44
    Mania (1974)

Šílený film o šíleném vědci, který se ze záhrobí mstí své šílené manželce, která má jeho smrt na svědomí. Normální tam není nikdo a nic, určitě ani ten kameraman, co se mihnul v odrazu skla u dveří balkónu. A Polselli? Ano, ten musel být šílený!

• 23.6.2018  18:58
    Perseguida (1991)

Režisér José Nieto Ramírez asi zaspal dobu, jinak si neumím vysvětlit, že někdo dokázal v roce 1991 natočit tak zastarale působící krimi. Naprostá ztráta času.

• 10.5.2018  22:41
    Black (1976)

Mladý muž, fotograf, se vrací na Velikonoce domů, kde žije pouze jeho postižený otec a služebnictvo. Seznámí se s samotářskou a citlivou Teresou, jejíž rodina pohřešuje starší sestru Rosu a ukazuje se, že jejich setkání může vnést do onoho zmizení světlo. SPOILER: Pěkný film, ve kterém zjevení Rosinina ducha vlastně hlavně vybízí úvahám, jak vedeme své vlastní životy.

• 31.3.2018  14:32

Film následující (Lenziho) nekrvavou odnož gialla, kde jde především o zápletku. Jose, který se chce co nejrychleji dostat k velkým penězům, zrovna velkou bystrostí neoplývá, takže se snadno stává loutkou vlivné a bohaté hraběnky. Víc není dobré prozrazovat, celkově mne příběh i jeho zakončení bavilo, k tomu tradičně krásné herečky, dobrá hudba, zkrátka příjemný odpočinkový film.

• 13.2.2018  22:36
    Delirium (1972)

Jak je tenhle film naprosto mizernej, tak je naštěstí i patřičně úchylnej. U Polselliho ale vlastně nepřekvapí ani jedno, ani druhé.

• 29.12.2017  22:41

Nelehký a těžko uchopitelný film. Fantaskní děj, zvláštní postavy a k tomu krásná hudba...

• 16.4.2017  10:33

Velmi mizerný příběh, zpracování i hudba, tady tvůrci šlápli vedle skoro ve všem. A musím opravit komentář Pitryxe, Moon Zero Two je naopak o něco málo mladší, než Space Odyssey. Jenže zatímco Kubrick Odysseu točil tři roky, Ward to měl údajně hotové do tří měsíců. Co pak taky od takového "výpravného" sci-fi čekat...

• 3.4.2017  21:17
    Sommarens tolv månader (TV film) (1988)

Dvanáct měsíců léta s mrazivým koncem... I když už film celkem zestárnul, stále je patřičně působivý. Jo, a všichni herci jsou naprosto civilní, uvěřitelní, je to prostě moc dobré.

• 22.3.2017  11:35
    Blindpassasjer (TV seriál) (1978)

Velmi velké a příjemné překvapení. Zpracování je sice poměrně zastaralé, ale příběh je parádní sci-fi klasika a přímo si říká o remake a byla by škoda, kdybychom se ho nikdy nedočkali.

• 17.3.2017  17:09

Tak tahle plavba ponorkou byla neskutečně úmorná a náročná, tohle Honda rozhodně neukočíroval.

• 8.3.2017  10:29

Naprosto amaterská záležitost, která mohla bavit snad jen lidi, kteří se na tom přímo podíleli. Válka s mimozemskými roboty v postapokalyptickým světě (rozuměj špinavej podchod, či pod mostem). Všechno špatně.

• 1.3.2017  11:09

Další z řady sice béčkových, ale zároveň také zvláštních, snových, tajuplných a těžko uchopitelných giall s výbornou hudbou a krásnými ženami.

• 1.2.2017  10:59

Ono je úplně jedno, co všechno Pumaman dokáže, protože jako celek je ten film skutečně mizerný. Naivní, laciné, smešné a hlavně nudné.

• 21.12.2016  10:29

Bože bože, to opravdu ne, dneska stačí k vytvoření kultu vážně málo.

• 14.12.2016  11:14

Zábavný mix gialla a poliziotteschi, film je krátký, děj svižný a jaksepatří zamotaný, hezké ženy, dobrá hudba, prostě pohoda.

• 12.11.2016  22:16
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Po pilotním díle jsem očekával dospělejší záležitost.

• 29.10.2016  13:14

Tak nám marvelovské manýry pronikly už i do vesmíru Star Treku, ještě rozdat posádce Enterprise superschopnosti a je to komplet. Plytké a povrchní až běda.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15