Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Samé prestihy. To je vlastne behom celého filmu. Tak niekde v polovici som vôbec pochopil, že čo sa to vlastne má diať. O samotnom CHE som sa nedozvedel absolútne nič a je len jedna škoda, že sám CHE, umrel ako prasa kdesi na porážke, potupne. To je k tej časti "životopisného" filmu. Čo sa týka filmovej stránky, nebolo to až také zle, nebyť tých asi 200 prestrihov a monológov trvajúcich miestami asi 15 sekúnd. Veľmi často som sa strácal, dni pribúdali a nevedel som čo sa deje. Tiež akási skupinka povstalcov (asi 12), čo majú zabezpečiť prevrat, to bolo žalostne málo. Nakoniec aj chudáci Bolívijčania zradili záchrancov ich slobody a skončilo to tak, ako skončilo. Tiež samotný partizánsky boj bol preúbohý, veď vlastne nič nemali naplánované a len behali v noci po džungli bez cieľa. Ja som z filmu veľmi sklamaný, chcel som ho vypnúť asi 20x, nakoniec som ho ale dopozeral. Celkovo zle. 35%

Ant-Man a Wasp (2018)

Veľmi som rozmýšľal, či tomu dať hviezdy tri, alebo štyri. Nakoniec som sa rozhodol pre tri, lebo až také dobré to nebolo, hlavne herecky. Paul nehrá vôbec dobre a ani Eva. Trošku to zachraňuje starý dedo Douglas a skvelý Peña. Film sám o sebe je vtipný, samé hlášky, kopec akcie a skvelých efektov. Škoda len tých dvoch hlavných protagonistov, lepšie obsadenie by jednoznačne oživilo film. Škoda. 65%

Vyvolený (2000)

Na tomto filme mi vlastne vadili iba dve veci a to SL Jackson a Willis. Dejovo super spracované so zaujímavým nápadom. Ja už ani neviem čo by som k tomu viac napísal. 75%

Venom (2018)

Mohlo to byť veru aj horšie, ale aj lepšie. Celkovo film hodnotím veľmi kladne, Venoma mám naozaj rád :D Má skvelé tesáky a je furt hladný heh. Ale k filmu. Tom Hardy mi ako herec nevadí, preto som bol trochu sklamaný z jeho prejavu, pretože ako rokmi ostrieľaný, drsný novinár, chodí po ulici ako zbitý pes, je zo všetkého vysratý a tvári sa pri tom ako vemeno. Najdrsnejší bol, keď poslal do riti tú vedeckú pracovnicu. Ostatné bolo vcelku fajn, bitky, efekty, hudba, lakačky a zápletka, to bolo všetko super. Koniec ma pobavil asi totálne najviac, mám na mysli scénu v obchode. Celkovo dobrý film, hádam bude aj nejaké to pokračovanie. 85%

Sopka (1997)

Aj som po tých rokoch zabudol čo je toto za hovadina. Lesbická Anne a už v tej dobe obstarlý Tommy, tvoria naozaj úžasný pár na takúto kreposť. Pár efektov a možno aj hlášok stálo za to, ale ostatný kus diela bol tutový odpad. Mali natočiť radšej krimi drámu, v tých rokoch sa točili skvelé filmy krimi žánru. Škoda tejto zbytočnej, ale aj dosť pamätnej, potupy filmového žánru. 40%

Batman a Robin (1997)

Ešte aj po rokoch si spomínam ako som na tento film robil doma titulky z polštiny :D Vtedy som sa na tom strašne zabával, trvalo to asi 3 týždne a tie titulky som bohužiaľ zmazal, čo ma strašne mrzí. Čo ma ale nemrzí, že som vymazal tento film, lebo je to kreposť ako šlak. Hrozné kostýmy, hrozné postavy, toporný Clooney, Arnie ako vemeno a Umu neznášam, aj keď bola sexi. Príbeh ako z nejakých zlých novín z kanálu. Proste úžasný zážitok, ak sa človek správne naladí fajkou a litrom vodky. 30%

Tomb Raider (2018)

Toto vôbec nebola taká kktina ako s A.Jolie. Pochopiteľne dejové zvraty a množstvo hádaniek, ktoré rozlúskne opica, to už k tomu patrí. Alicia je jednoznačne oživením tejto série (nehnevajte sa, ale na Angelinu sa mi zle pozeralo), tiež ostatné postavy mi nepôsobili vyslovene protivne. Slušný akčný film. 75%

Štvanec (2003)

Tak toto bol jeden z najsprostejších filmov, čo som v poslednej dobe videl. Ja veľmi silno pochybujem o tom, že by TLJ naozaj vládal behať pol filmu, mlátiť sa s BDT a hádam čuchať betón, aby našiel bývalého elitného zabijaka, ktorý utiekol síce smrti, ale jemu ani omylom. Keď som videl ako TLJ beží za električkou, normálne som neveril vlastným očiam. Množstvo absolútnych, nelogických a hádam aj zvrátených prestrihov, zápletiek a množstvo zbytočných postáv....to som ešte ani nevidel. Morálne posolstvo ma úplne minulo, proste p...vina. Jediný moment mi utkvel v pamäti a to keď BDT vyskočil z okna ako vrece, v milisekunde naskočil do auta a ukázal bežiacemu TLJ prostredník, to bolo najvtipnejšie na celom filme. Ešte musím spomenúť poslednú bitku s podomácky vyrobenými nástrojmi, kde jeden si vyrobil nožík z kameňa a druhý si vykoval (áno vonku v pahrebe, asi po živánskej) nožík z kusa akéhosi železa, za zvukov vodopádu a krásnej scenérie, tak to bolo čosi neskutočné. Sám sebe sa čudujem že som tento skvost videl a skutočne dopozeral do konca. Ďakujem. 15%

Jurský svět: Zánik říše (2018)

No kurva. Pozrel som tento skvost hneď po dopozeraní jednotky a ukončení povinnej cik pauzy a spravil som dobre (myslím to močenie), lebo by som asi pustil do galot. Nenormálna chujovina, nenormálne postavy, nenormálne dinosaury. Úžasne vyvinutá plastová guľa čo má každého ochrániť a on ju rozbije pod vodou? WTF? Čo ten magor čo trhal všetkým zuby? Ten si fakt zaslúžil rozdriapať. Na záver asi 25 minútová behačka po dome s nasratým krížencom, ktorého dá do laty samozrejme kamoš modrák. A útek všetkých diníkov do ľudskej časti sveta, no úžas. Skutočne dúúúfam, že príbeh v trojke bude aspoň niečím medzi týmito dvomi dielmi, lebo ako to má pokračovať v štandarde dvojky, pozerať to nebudem. Ináč čo sa týka vizuálu, zvukov, hudby a samotných hercov, to nebolo zlé. Štedrých 40%.

Jurský svět (2015)

Veľmi pekne podarený, vizuálne slušný, hercami nedopackaný. Celkom som bol prekvapený, že to nieje sračka. Párkrát ma aj trhlo, dinosaurus Mix, či ako ho mám volať, bol vskutku desivý, síce prehnane inteligentný, čo mi celkom nakoniec aj vadilo. Ukončenie tohoto giganta na záver bolo celkom vtipné a tiež aj dorozumievanie sa s prehistorickými jaštermi pomocou kývania hlavou. Celkovo by som to hodnotil ako nadpriemer toho čo som čakal. 75-80%