Vikingové - Duchové, bohové a přisluhovači (2019) (epizoda)

Hořící jezírko bylo vizuálně krásné. K boji ale nedošlo, ten skončil dřív než začal.. události se zatím tolik nehýbou l, ale půda pro nějaké zasetí problémů se postupně připravuje.

Pach krve (2021)

V celku kvalitní film na který se dobře kouká. Je to ale pach krve úplně jinak, prakticky to už ani pach krve není. Les zůstává, skupinka nadšenců taky, ale žádné zrůdy, jen burani, kteří žijí podle svého a distancovali se od okolního světa. Souhrou náhod se cesty studentíků a buranů skříží a pak už jsou postavy v nebezpečí. Podaří se jim uprchnout ?

Vikingové - Prorok (2019) (epizoda)

Události pokračují na stejné bázi jako v prvním dílu. Bjorn se stále rozhoduje. Ivar je v Rusku, Legartha v důchodu a zbytek tak nějak plánuje co dál. Nic moc se zatím neděje, ale postupně se podle všeho příběh bude větvit zase do několik linií. Dění zatím probíhá doma v Kattegatu a v Rusku, uvidíme, jestli se objeví další lokace.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

No upřímně jsem čekal větší průser a ono to tak špatný nebylo. Sice se tentokrát zabíjelo rychle, prakticky žádné nahánění, ani mučení, ale tady byl asi nejlepší na celým filmu příběh. Né, že by byl dobrý, ale oproti předchozím dílům to je zde "luxus". Taky se povedl výběr herců a prostředí hotelu odpovídalo dané tématice. Hlavní postava prošla taky změnou, aneb jak se z velkoměšťáka stane vidlácký úchyl.

Vikingové - Nové začátky (2019) (epizoda)

Název epizody odpovídá příběhu. Jedna éra skončila a začíná další, ve které se dost věcí mění. Avšak zápletka z předchozí série je stále na obzoru.

Vikingové - Série 5 (2017) (série)

Zatím se jedná o nejslabší sérii, ale některé epizody se vyvedly. Takže zaslouženě 4*.

Vikingové - Ragnarok (2019) (epizoda)

Po delší době zase skvělá epizoda, hlavně díky akci. Jen mě mrzí, že bezkostný stále žije. Nakonec ti správní dali síly dohromady a svrhli magora z trůnu.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

V celku překvapení. Rozhodně lepší než 4 díl. Pětku bych přirovnal někde ke trojce. Sice je trio zrůd čím dál tím směšnější, ale tady si to dávali celkem dobře. Vraždy byly slušné, občas jsem přivíral i oči, třeba ve scéně lámání nohou kladivem, z toho byla husí kůže a celkem se vyvedlo i gore. Oproti předchozímu dílu zde byly mnohem lepší postavy. I když to byl stále festival stupidity, někdy to ušlo. Jen škoda, že ta policejní stanice nebyla líp využitá. Takové zabarikádování se uvnitř s brokovnicemi v obléhání zrůd, které venku číhají, to mi trošku připomnělo hru Resident Evil. Zkrátka na policejní stanici byly části filmu nejlepší. Lepší 2*

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Festival scenáristické stupidity. Rozhodně se jedná, od jedničky, o nejhorší pach krve a to jak v rámci postrádající logiky, tak i herců i prostředí. Z takového psychiatrického sanatoria by se dalo vyždímat daleko více. Ať už po stránce hororové, nebo atmosferické, ale tady tvůrci potenciál úplně zazdili. Herecké výkony nic moc, kromě prcka přivázaného ke stolu při hodování. Vraždy byly obyčejné, gore spíše směšné a strach tady neexistuje. Scéna v lese mi připomínala nahánění laboratorních krys při testech. Rozhodoval jsem se mezi silnou jednou hvězdičkou a nebo dvěma slabými. Ale tentokrát se noc nepovedlo ani technické zpracování, takže za slušnou jednu hvězdu.