Původní - Když svatí pochodují (2018) (epizoda)

Mě to dojalo. Prostě jsem řvala jako malá, i když tak nějak podvědomě vím, že to byl konec přitažený za vlasy. Ale emotivní to bylo, závěr Elijah vs. Klaus mě dostal. Důstojný a o moc lepší konec než v TVD.

Děsivé dědictví (2018)

Můžu s klidem říct, že trailer by mi býval asi stačil. Hororem bych snímek asi úplně nenazvala, vyloženě žádný bububu se tak úplně nekonalo. I když nutno říct, že mě hned tak něco nevyděsí. Kdybych ovšem měla film hodnotit jako psychologické rodinné drama, dostal by o hvězdičku víc. První polovina filmu se mi líbila moc, Toni Collette svojí roli zahrála naprosto excelentně a všechno jsem jí věřila. Druhá polovina už byla slabší, jako by chtěl Aster všechny rádoby hororové prvky zahrnout do posledních třiceti minut. Probíhá tu v komentářích srovnání s Vymítačem ďábla - což chápu, napadlo mě to taky, ale Vymítač byl jako horor rozhodně lepší. Aspon pro mě. Nicméně úplně zklamaná nejsem a po menším váhání hodnotím jako lepší průměr.

Chata na prodej (2018)

Na první pohled si můžete myslet, že je to klasická česká komedie s relativně dobrým hereckým obsazením. Jenže tak to není. Komediální to chvílemi je, ale myšlenka je podstatně hlubší. Tomáš Pavlíček dokazuje, že lze natočit slušné drama s humornými prvky. Díky za to, po Úsměvech smutných mužů je to letos další český film, který mě přesvědčil o tom, že česká filmová scéna ještě úplně neumřela.

Malý princ (2015)

Malý princ je moje srdeční záležitost. Přiznám se, že jsem od animované verze čekala, že bude víc pro děti. Ale vlastně není. Moc se mi líbí, že je příběh pojatý stylem vyprávění "o Malém princi", celé to pak dává tak nějak větší smysl. Navíc Hanz Zimmer opět zaválel, soundtrack perfektně podtrhuje atmosféru.

Naprostí cizinci (2016)

Konverzační drama o tom, že všichni máme tajemství. Trochu to připomíná film Rodinné štěstí. Je to takový sociální experiment, který se rozvine v konverzační masakr. Sociální "Hra na pravdu", dalo by se říct. Nakonec vám z toho ale bude trochu špatně, protože víte, že vás se to taky týká.. Rozhodně stojí za shlédnutí, mě to úplně rozsekalo..

Bestiář (2007)

Já nevim, že ty knihy Báry Nesvadbové prostě neumí nikdo zfilmovat. Opět kniha o moc lepší než film.

Requiem za sen (2000)

Jeden z nejlepších filmů o závislosti na drogách. Jared Leto perfektní!

Fontána (2006)

Je to krásný. Prostě fakticky krásný. Napoprvé vizuálně, napodruhé sluchově, protože ta hudba je skoro dechberoucí, a napotřetí vizuálně, sluchově a ještě k tomu emočně. Ten film prostě musíte vidět víckrát, protože jednou a dost nestačí. Myslím, že neznám nikoho, kdo by se na Fontánu podíval jednou, řekl "dobrý" a víc se tím nezabýval. Všichni totiž víme, že Aronofsky si umí s naší myslí a našimi pocity pěkně pohrát. Tentokrát se mu to podařilo maximálně!

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Po prvním díle jsem zůstala s pusou dokořán. Tohle je tak strašně divný, že jsem celou sérii zkoukla na jeden zátah. Strašně dobře vykreslené postavy, které se postupně vyvíjejí a odhalují své třinácté komnaty. Je to parádní jízda rebélií a zároveň emoční schyzofrenie. Navíc má celá série naprosto geniální soundtrack, který tomu všemu dodává ten správný šmrnc. Boží!