Úsměvy smutných mužů (2018)

Film jsem viděla vlastně úplnou náhodou, asi by mě nenapadlo, zajít na něj do kina. Ale náhody neexistují, o čemž jsem se přesvědčila hned v prvních minutách. Člověk se během filmu několikrát zamyslí. Ne tak jako povrchově a na chvíli, ale zamyslí se fakt do hloubky. Nevím, jestli to bylo charismatickým hlasem Davida Švehlíka, alkoholismem všech zúčastněných nebo tím, že jsem si uvědomovala, že jednou ta "poslední šance" bude vážně poslední. Celý příběh je hodně drsný, hodně syrový a neskutečně realistický. Na české poměry velmi dobře zpracované téma + skvělý soundtrack.

Já, Simon (2018)

Udivuje mě, že je homosexualita ještě někomu k smíchu. Že se v roce 2018 ještě pořád najdou lidi, kteří z toho udělají aféru a událost roku. Každopádně příběh byl skvělej, Nick Robinson je neskutečně sympatickej a na roli Simona jako stvořenej. Kamarádi.. jako dobrý, ale nejsou náhodou kamarádi od toho, aby se vzájemně podpořili? Závěr byl pro mě překvapením, ale zároveň jsem si ho přesně takhle přála. Hezký, moc hezký!

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál) odpad!

Už jenom ta úvodní znělka mi leze na nervy.