Miluj mě, prosím (2004)

Nenechte se zmást prvním dojmem, tenhle film totiž není nějaký tradiční romantický příběh s tradičním zápletkou, ale spíše postupně rozmotávané drama, které pojednává o těžkosti vztahu dvou lidí. Rose Byrne mi přišla skvělá, úplně jsem ji chápala, ale mohla si za to částečně sama tím, jak se stylizovala do role šedé myšky a chudinky a upla se neskutečně na jednoho člověka. Pak ty nenápadné náznaky, tušení..což mi připomnělo film Lásce na stopě. Ale celou pointu vlastně pochopíme až na konci, kdy dojde k nevyhnutelnému setkání a procitnutí....celý film působil neskutečně propracovaným dojmem, prokládaný silnými emocemi, které z herců přímo vyzařovaly - no ideální romantický film pro mě, nepředvídatelný, lehce mysteriózní a hlavně komplikovaný jako v realitě:)

Důvěrnosti (2007)

Film mě poměrně oslovil a líbil se mi svým zpracováním a příběhem o mladé "nevinné" půvabné cizince, po které všichni touží, nicméně ta její údajná nevinnost a nesmělost mi přišla místy až extrémně nehodící se k jejímu přístupu k sexu ala houska na krámě, neboli vyspim se s každým, kdo si o to řekne, ani nebudu protestovat, před každým se svlíknu, atd. Jako neumim si představit být k tomu ve třinácti až tak laxní, jako byla ona - mimoto na třináct nevypadala ani náhodou, a v tomto věku jsou ty rozdíly opravdu znatelné, takže bych ocenila, kdyby věkově herečka skutečně odpovídala, člověk pak získá zkreslené představy o stáří. Samozřejmě otce jsem jí nepřála a líbili se mi sympatičtí sousedi, jež ji poskytli azyl, stejně jako její černý přítel....ale celkově bylo ve filmu pár absurdních scén, nepřišlo mi to úplně reálné, např. to jak někdy mluvila hrozně potichu a stydlivě a jindy zase tvrdě vystupovala proti sousedům, a právě ten její přístup k sexu. Cca 70%

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Moonlight mi přišel asi jako nejlepší seriál s upírskou tématikou, i když srovnává se mi to hůř, u jiných kazí dojem další série a tady mi v hlavě zůstala jen ta jedna jediná jako hodně povedená. Není tu žádná překombinovatnost, krvežíznivost, nic, jen prostě je hlavní postavou upír..jinak "člověk" jako každý jiný, kterého potkáváte denně v práci - není to o pití krve a rituálech ale právě spíš o běžném životě. Alex O'Loughlin zde má neuvěřitelné charizma a eleganci, která nevím ani tak jestli je dána tou rolí a upírskostí nebo prostě jím, ale je vážně škoda tak malého prostoru pro jeho realizaci, seriál by určitě další díly snesl.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Vampire diaries, už z názvu jasně upíří seriál, proto moc nechápu kritiku namířenost na "přílišnou upírskost" tohoto seriálu. Jo, jsou tam upíři a ano, jsou s nimi spojené určité vlastnosti, které jsou i tady stejně jako ve všem ostatním, kde se upíří vyskytují, tak proč to kritizovat? Mnohem horší mi přijde třeba snaha přidávat jim nějaké nové rysy jako např. třpytění se na slunci - to totiž pak nepůsobí upírsky, ale spíš gaysky. Určité věci jsou prostě ustálené a díky nim se dá rozpoznat, o co jde. Kdyby upíři nepili krev, tak by to nebyli upíři. Takže asi tolik k té překombinovanosti prvků. Pokud bych měla tomuto seriálu něco vytknout, pak by to byla pravděpodobně přílišná černobílost charakterů - jediný, kdo dokáže lehce překvapit je Damon, což z něj dělá nejzajímavější postavu seriálu. Ostatní jsou sice sympatičtí, ale až moc čitelní či neskutečně dobří, co by pro všechny kamarády div neumřeli,apod. A taky, nevim proč často když už se dělá seriál s upírama, hodí se tam i další nadpřirozené postavy. Extrém to byl teda v True Bloodu ještě s vílama a bůhví čim všim, nicméně i tady museli nacpat vlkodlaky jako odvěké nepřátele upírů. Sice nejsem proti stereotypizování upírů, ale tohle už je přece jen trochu moc. Mé hodnocení je možná objektivně přehnané, ale seriál si mě prostě nějak získal a teď už se asi neodpoutám, nicméně s klidným svědomím říkám těm, co mají cokoliv proti upírům - ok, nedívejte se, zase o tolik nepřijdete.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Tak tenhle seriál mě ze začátku hodně zaujal spíše z osobního zájmu o psychologii. Fascinovaly mě jednotlivé rozbory výrazů a začala jsem podrobněji studovat "facial expressions". Nicméně základní výrazy a jejich rysy jsem zvládla za chvíli a ty ostatní no...to už je věda, do které se radši sám nepouštět, takže asi tak. Další série, kdy už nebylo divákovi nic moc vysvětlováno pro mě ale nějak postupně ztratily kouzlo. Váhám mezi tři a čtyři, asi to časem snížím, protože už jsem to po druhé sérii vzdala.

Last Night (2010)

Reálný film o reálném vztahu a jeho problémech. Hodně se mi líbila hudba a taky velký důraz na psychologii jednotlivých postav, záběry na jejich výrazy, náznaky, atd. Herecké výkony hlavně u Sama s konstatním výrazem po celou dobu filmu mě lehce zklamaly, ale celkový příběh a atmosféra to zase dostatečně vynahrazuje. Důvěra..odedávný problém a jak vyplývá i z tohoto filmu, vědět stoprocentní pravdu asi nikdy nepřináší potěšení, ale zase něco by si lidi říkat měli, ale co a jak moc?Kdo je ochoten obětovat vztah za pravdu? Asi nikdo, lidi jsou zbabělí a než aby se chovali slušně tak radši lžou a omlouvají to ohleduplností. A když se někdo už slušně chová a odolá tomu, je nakonec za debila. Hard choice.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Takový možný protipól Red Dwarda co se týče stylu humoru. Inteligentní humor vs. jednoduchý humor ne zrovna vzdělaných podprůměrně inteligentních lidí. A závěr? Vůbec to nevadí. Randy sice zrovna obří komik není, a když je tak mi přijde, že si to ani neuvědomuje, ale Earl s pomocí Joy a Darnella na to bohatě stačí sami. Hodně se mi líbila třetí série, kdy je Earl převážně ve vězení - srovnávala jsem to trochu s Prison Breakem a přišlo mi zajímavé, jakou volnost tam Earl měl, ale tak je to komedie:) Kupodivu třeba narozdíl u HIMYMu zde kvalita nějak dolů nešla ani po třetí sérii s dvaceti díly, což je obdivuhodný výkon.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Joshua Jackson, který mi utkvěl jako slizoun Pacey z Dawsonova světa, zde konečně dospěl:) Mimoto seriál nabízí spojení nadpřirozených jevů s vědou - alternativní reality, přeludy, podivné vědecké experimenty...to zde najdeme v každém díle, na jehož pozadí se zároveň rozvíjí složité vztahy mezi hlavními postavami, či jejich dvojníky z druhého světa. Nápadité a osvěžující, jako ledově vychlazený koktejl v poledním slunci servírovaný s neurčitou zelenou hmotou -> worth exploring.

Ajťáci (2006) (seriál)

Těžko hodnotit, protože ne každému se líbí tento britský styl humoru....podle mého názoru ale kdo neviděl scénu s Jeninými střevíci či Roye na záchodě pro invalidy prostě nežije:) Ne, teď vážně...naprosto nejlepší komediální seriál, co znám. Jako jediný mě vždycky zaručeně rozesměje, ať mám náladu jakoukoliv. Jen škoda, že tak krátký a že čtvrtá série začala už poněkud upadat, protože do té doby byl každý díl lepší než ten předchozí a každá hláška legendární. Snad s námi Roy s Mossem a Jen zůstanou ještě alespoň na pár sérií.

Dům loutek (2009) (seriál)

Začaly se mi líbit seriály, které vyvolávají určité etické otázky - nespravedlnost, "dobrá" vražda, teď zase ovládání těl lidí....prostě k zamyšlení. Ano, lidé jdou do Dollhousu dobrovolně, aspoň většinou, ale ví vůbec do čeho jdou? A kdo jim zaručí, že to nezanechá trvalé následky?Přirozená Eliza Dushku, která mě zaujala už v Buffy dodává hlavní roli šťávu, kterou seriál definitivně potřebuje a přestože to není to nejlepší, co jsem kdy viděla, určitě bych každému doporučila podívat se na proces vtiskávání a vymazávání identity, protože kdoví jestli něco podobného nehrozí i v naší budoucnosti....