• Mysteriózní

Směr jih (1994) (seriál)

Krimi seriál o trochu netradiční dvojici mužů zákona, jeden je kanadský policista zvyklý na drsné podmínky prostředí, druhý je detektiv tlučhuba zvyklý na gangy velkoměsta. Oběma, ač přes jejich rozdíly, celé to partnerství funguje a seriál dokáže zaujmout.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Ještě drsnější a ještě horší. Celek působí monotónně a k smíchu (bohužel k tomu klišovitému). Není divu, že už Cainea znovu nenalákali.

Slečna Drsňák (2000)

Komedie z prostředí volby miss usa občas zaujme úsečnými řečemi Bullockové a přítomností Michaela Cainea.

Zatímco jsi spal (1995)

Všední komedie, která možná víc zaujme v zimních měsících kvůli svému Vánočnímu podtextu, jelikož působí dost sentimentálně. Sandra Bullock zde opět zopakuje charakter svých hrdinek, typicky předvídatelných. Bill Pullman je možná tím nejsvětlejším bodem.

Král Škorpión (2002)

Škorpionův spin-off v celkovým dojmu zdaleka nepůsobí tak, jak si tvůrci po (dalo by se říct) úspěchu Mumie 2 vysnili. Vyšel z toho průměrný dobrodružný snímek, kde si veškerou pozornost strhává Dwayne "The Rock" Johnson, nicméně v závěru to nepůsobí moc celistvě a už vůbec to není tak zábavné jako u obou Mumií.

Maska (1994)

Řekla bych, že Maska byl Carreyho posun do první ligy komiků, především těch od mírně po totálně vyšinuté. V době největšího boomu jsem tenhle film neskutečně hltala, něco tak barevného a zábavně ujetého bylo přesně to, co tenkrát naše Tv potřebovalo.

Sin City - město hříchu (2005)

Všechno to černobílé prostředí s častým zpestřením barev na určitých detailech působí umělecky a zajímavě. A s celou tou frontou známých jmen, kdy všichni čekají na svůj čas konstatuji, že se jim to vlastně podařilo. Nicméně všech pět * dávám Del Torovi, ten jediný mě ve skutečnosti bavil (svým tragikomickým osudem).

Knight Rider (1982) (seriál)

S těmito rádoby kriminálními seriály se v 80. letech roztrhl pytel. (Téměř) jeden vedle druhého, diskotéková éra chrlila přehršle blábolů, stejně tak Knight Rider, mluvící auto a D. Hasselhoff - tragéd, který v tomto seriálu nebyl ještě tolik k smíchu (jako v Pobřežní hlídce), asi proto, že v KR byl ještě oblečený.

Růžový panter (2006)

Hůře sprasený odkaz na Jacquese Clouseau si ani nedokážu představit. Peter Sellers holt nastavil laťku dost vysoko, jen nerozumím tomu, že to někteří filmaři nedokáží pochopit a snaží se o neobnovitelné. Tahle jejich nastavená kaše má blízko k trapnosti.