• Mysteriózní

Poslední skaut (1991)

Tahle dvojka se hledala až se našla. Člověk se skoro vůbec nenudí. Všechno co tihle dva vypustí z pusy je téměř brilantní. Tudíž chválím scénář, skvěle napsaný... "Abych tě nevykopnul z týhle Planety.." 98%

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Filmové zpracování životopisu našeho nějvětšího "vynálezce/spisovatele" a tím i největšího čecha a hrdiny vůbec. Výborné pasáže jsou obzvlášť ty, kdy Cimrman chodí do patentového ústavu se svými vynálezy vždy o chlup později. A poté, kdy se vrací do rodné vlasti z Francie na kole (!), a potkává nejslavnější skladatele, umělce, cestovatele.. té doby při jedné procházce městem. Jára Cimrman je zkrátka vlastenec jak má být. "...à propos co probíráte?" "HABSBURSKÁ MONARCHIE - KOLÉBKA NÁRODŮ." "Dobře, tak až to dokončíte, přijďte za mnou." "No tak si to děti shrneme. Monarchie je zřízení jaké? Pro... prohnilé. Nejlepší státní zřízení je co? Repu..blika. Ale tatínkovi to nebudeme co? Říkat."

To nevymyslíš! (2005) (seriál) odpad!

Co víc dodat.. Kdo toto povolil vpustit do tv, aby na to lidi koukali.., Boha jeho

Český lev 2009 (2010) (pořad)

Aspoň, že to dobře účinkovalo jako zvuková kulisa. Nicméně jsem to čekala o drobet lepší než loni. Bohužel ani Liška to nezachránil.

Cizinec (2005)

Čekala jsem takovou nějakou "zakázanou" romanci mezi Nortonem a Woodovou... Sice jsem nebyla tolik od pravdy, tak 2/2 filmu mi přehodnotila obrázek. Je to spíš takový lepší průměr, ale pro Nortona mám většinou slabost a výkony ostatních herců byly taky celkem dobré, ale něco tomu zkrátka schází.

Procitnutí v Garden State (2004)

Příjemný a nenucený příběh, na který se člověk dívá s jakousi lehkostí. Můj obdiv patří jak Natalii, kterou (především v této roli) prostě nejde nemít v oblibě a pak hlavně Zachu Braffovi, který si střihl hned post režiséra, scénáristy a hlavního hrdiny.

Klan létajících dýk (2004)

To, že je to celkem nesmyslná překombinovanost je u tohoto filmu, jenž má mírné nakročeno do art filmu od Yimou Zhanga vlastně úplně irelevantní. Realita si zde dává vale a příběh jako takový mírně pokulhává, avšak pakliže se popustí uzda fantazie a skepticismus je potlačen, poté si jej lze naplno vychutnat. Navíc skutečnost o famózní výpravě, kostýmech, kamerových záběrech je naprosto nepopiratelná, přičemž hudební doprovod zkomponován Shigeruem Umebayashiem je jedním z nejkrásnějších jaké jsem měla možnost slyšet. Krom toho po těchto dechberoucích záběrech přírody už mám jasno, jak by měly vypadat lokace v mých snech.

Snídaně na Plutu (2005)

Příběh by i celkem vzal za srdce - odložený syn se po odchodu z domova vydává hledat svoji biologickou matku - kdyby ho ale nehrál Cillian Murphy, to je ten, který na sebe strhává veškerou pozornost a příběh tu vlastně není tolik podstatný, vžil se do role natolik hluboko, že jeho vystupování je až neuvěřitelně uvěřitelné a naprosto odzbrojující. Jeho "paní od Telecomu" je fascinující.

Muž z Acapulca (1973)

Jedna ze skvělých francouzských ulítlých komedií jedné velké éry, kdy to Francouzům šlapalo. Tahla parodie, ve které Belmondo paroduje všechny možný vlastnosti a činy velehrdinů akčních filmů, a především sám sebe. Scénář je také podařený. A propos, bazénová scéna či přestřelka na pláži, kde si to vtíravá uklízečka luxuje po písku a elektrikář jakoby "pokropen" paintballovými kulkami patří k těm nejlepším kouskům.