Riddick (2013)

Zábavný film na oddych, využívajúc v pár momentoch R rating naplno. Navracajúc sa k prvému dielu, jedná sa zábavný film, ktorý neurazí, nerozčuľuje, ale má vyplniť 120 min. vášho času. A to sa mu darí na výbornú. Určite stojí za pozornosť a hodnotím ho síce 3*, ale pocity sú kladné.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Prvé diely nuda, zbytočné sexuálne scény, propagácia degradácie spoločnosti skrz homosexuálny vzťah a ani tá detektívna práca nebola práve najzáživnejšia, trochu Borune štýlu, kdeby Jessica mlátila keď treba by neuškodilo, i keď tá psychologickejšia cesta možno tiež nie je zlá voľba vzhľadom na záporáka. Od 7. dielu to začne byť podstatne zaujímavejšie. Kilgrave stále lepší, i tak ale na to, že tam mali Davida Tennanta nebol nejaký "démonický", len šialený psychopat s možnosťami. Taký Wilson Fisk z Daredevila pôsobil s rešpektom v každej scéne, celkovo réžia atď. boli na úrovni ako sa patrí na 5*, toto je bežná televízna tvorba v prostredí "O pár ulíc je Avengers Tower." Jeho najlepšia scéna je na policajnej stanici, byť takých viac, bolo by to len +. Krysten Ritter ako hlavná hrdinka fantastická voľba. Celkovo ale potenciál je nevyužitý a pôsobí to trochu dojmom dopoludňajších seriálov z 90. rokov. EDIT PO DRUHOM POZRTÍ Až teraz som vychytal ten retardovaný a nonsensný scenár! Bože, ako toho mohol MARVEL odklepnúť? No, keď si sami kazia filmy, kde nasilu aj skrz návrhom hercov robia jednotvárnych záporákov alebo skazia film brutálnym postrihaním pre viac premietania v kine, nie je sa čo čudovať. Totálne retardované chovanie postáv ala pustíme Kilgrave, že prestrihneme drôt a on určite bude chcieť zaoberať sa našimi problémami (útek, dopadnutie asi trikrát), absolútne zbytočná časť "skúsme, či vie byť hrdina." a skupinová terapia sa zmení na útok na Jessicu (ČDH - Čo do hája). A k záveru? Čo sakra malo byť to, že "Uh, nepribližujte sa k nemu, je ešte silnejší, než kedykoľvek bol." A vo výsledku? Žiadna zmena! Proste nie, 1* naviac za Krysten Ritter a Davida Tennanta.

Ant-Man (2015)

Čakal som mega-taškaricu (takýto námet by si presa MARVEL v takom podaní nenechal uisť) ale dostal som celkom dobrý film, s prekvapivo fajn akciou a využitým námetu po vizuálnej stránke a hier so strihom, zvukom a kamerou naplno. Nedá mi ale predsa podotknúť dve veci, ktoré u mňa budili "bočný pohľad". Za 1. Keď je daný predmet/tvor zmenšený, vytvára sa to zmenšením medzier medzi časticami, tým pádom narastá aj hustota a pevnosť. ALE. Ako sakra ho tie mravce uniesli, váha Ant-mana by sa nemala zmenšiť. Za 2. (SPOILER) Keď bol zmenšený na subatomárnu úroveň, ako sakra počul čo bolo hovorené vo "vonkajšom svete"? Zvuk sú atómy látky narážajúce do seba, on bol menší než atóm, ako mohol niečo počuť? Hmm. Toť otázky.

Jack a obři (2013)

Na pomery Bryana po X-Men sérii a Valkýre trochu priemier. No čo, ale kvintilión krát ohraná americká šablona občas predvídateľná pól scenára dopredu veľa neumožňuje (ok, uznávam, včela vyhráva oscara na plnej čiare). Zdá sa, že Amíci sa začali inšpirovať u Japoncov, kde zachraňovať svet môže predovšetkým ľudia vo veku 18-30 rokov, zanedlho občas aj od 14, inak nechápem, prečo 25 ročný Nicholas heá údajne 18 ročného (je to nutné?) hrdinu. MARVEL onedlho nám privedie svoju ďalšiu kravu na peniaze menom Spider-Man tiež vo veku do 18 rokov, no des. Najcharizmatickejšia postava je nakoniec od Ewana McGregora, ktorého som absolútne nespoznal. Pochvala za kostýmy (myslím čierne brnenia gardy) a kvalitnú hudbu. Najpamätnejší moment bol pri scéne hladiaceho Stanleyho Tucciho na zem so skvelým soundtrackom v kombinácii s vetou "Pôjdeme domov." Tak fantastická koruna skončí ako desivo otrasne prečačkaná britská gíčovina v múzeu London Tower. Ešteže na lietajúci kontinent obrov nenarazili žiadne lietadlá, trochu modernej Air Force Power medicíny by tým veciam len prospelo. Nakoniec, na oddychové večerné pozretie akurát. Neštve ani nenudí.

Sněhurka a lovec (2012)

Typicky Americký štýl, ale čo narobíme.Mám chuť dať 4*, 3 mi prídu trochu prísne, keď som ich dal aj Siedmemu synovi, navyše toto krásne ťaží z obsadenia. Vizuálne tiež veľmi pekné, prostredia, kostýmy a farby skvelo volené, hlavne zlatá farba okolo Theron. Ale. Snehulienka sa z niekoho, kto sotva vie zabiť niekoho s dýkou zmení ku koncu v bojovníčku s vikingským účesom a zahanbuje všetkých svojich vojakov...Jak nečakané od Americkej produkcie. A tie dva bosky mali byť čo? Snehulienka leží viac menej mŕtva. Pobozká ju William(?), s ktorým sa má (viac menej) rada od detstva a ide ju nasledovať kamkoľvek. Druhý potom ide Hemsworth, ktorému pripomína jeho manželku. Onedlho nato sa prebudí. Čože? Nejako mi ušli pointy. Nehovoriac že Snehuľka pobozká našu kráľovnú (spísknutie). Nejako nechápem niektoré komentáre v porovnávaní s Hobitom, dobre, je to ďaleko lepšie než Eragon alebo Siedmy syn, ale kvalitnejšie než Hobit? Nebláznite ľudia.

Underworld: Probuzení (2012)

Na prvé tri diely to nemá, dianie je veľmi priamočiare, sotva zapamätateľné. 1* naviac za záverečnú časť v budove. Musím povedať, že R-kovým ratingom sa príliš nešetrilo.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Pokojne si to pustite pred prvým dielom, keďže to, čo prvý diel ukázal len vo flashbackoch a rozprávania, je tu ukázané v plnohodnotnom filme. Myslím, že čo sa týka postáv, nepoviem veľa nového, než čo už tu je, ale za zmienku určite stojí Michael Sheen, ktorý je tu pravý cool hrdina, Rhona krásna ako Kate B. a Bill stále solídny záporák. Aj keď Underworld stojí na Kate tak ako Resident Evil na Mile, zaobíde sa nejaký ten diel aj bez nej.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Ach, slovo šialené to všetko vystihuje. Film sám o sebe po technickej stránke je urobený prvotriedne, naháňačky sú zrežírované dobre, vizuál stojí zato a to je tu to hlavné a prekvapivo hrá veľmi kvalitný inštrumentálny soundtrack, ktorý by ste na tento typ filmu nečakali ale svet sa div, ono sa to berie vážne. Ale inak je to "zábavná" kravinka, ktorá v porovnaní s Really smrti ma bavila menej. Ľudia obľubujúci tento druh filmov si určite prídu na viac než len na svoje, takže choďte do toho, ale nič pre mňa. "Vozidlá", na ktoré sa nedá pozerať a gitarista, ktorý NIKDY! NEPRESTANE! HRAŤ! + takmer nekonečná smršť piesku, ohňa a výbuchov.

Vyjednavač (1998)

Po absolvovaní druhého pozretia som sa o kvalitách tohto počinu uistil ešte viac. Skvelý herci, scenár, hudba. Ak aj vy máte radi filmy tohto typu radi, určite to nevynechajte, stojí zato. Film z doby, keď ešte boli bez amerického gýču.

Jupiter vychází (2015)

A ľudia majú plno blbých rečí ohľadom Avengers 2...Z veľkolepého sci-fi sa stala kravinka, ktorá je z pólky korektné sci-fi a z pólky rozprávka do 13 rokov. Chovanie postáv a príbeh skáče od A do B a z B do C. Osobne mám rád sci-fi aj fantasy, navyše táto téma je skvelý námet, na ktorú si opäť trúfajú len hry. Ale prečo z toho urobili trapáreň iných rás a robotov(keď už trailery, tak aspoň komentujúci ľudia ma mali na to pripraviť). Skoro všetci trápny, predovšetkým intergalaktický právnik a sloní muž (našťastie len v jendom zábere). Skvelí akurát tak jaštery, ktorých som očakával v skvelých bojových scénach a ono nič. Galaktické lode paráda, ale ak čakáte na nejaký súboj, smola. Tatum na jeho lietajúcich topánkach sa mi tiež nejak nepáčil, až na konci s krídlami bol cool. Musím ale uznať, že jeden z mála dnešných filmov, ktoré sa viac menej zlepšujú ku koncu, než keď začínajú, chválim tiež hudbu, ktorá je podobná ako film - niekedy znejú "old-school" soundtraky jak z 60. rokov, čiže znie to otrasne a niekedy fantastická hudba s mohutnými chorálmi, najviac pripomínajúca Epickú Trailerovú hudbu, čiže za to bod hore. Rovnako za efekty a potešil záber v TV na Dark Souls.