Můj život beze mne (2003)

Pachtění se v plytkém rodinném štěstí, pláč a obsáhlé úvahy o ničem. No a navíc se nemůžu rozhodnout, jestli ten konec byl odbytý, nebo originální.

Capote (2005)

Odpornějšího hlavního hrdinu jsem jakživa neviděla. Ano, svým způsobem je to geniální...

Bourneovo ultimátum (2007)

Kde má Jason Bourne svoje ultimátum? Očividně někde úplně jinde než běžný smrtelník.Proč se nestal Supermanem? Možná ho to zatím nenapadlo, nebo nerad nosí obtažený trikot? Nicméně musím přiznat, že jsem byla většinu času napnutá k prasknutí. Názorný příklad toho, jak lze z chabého námětu vytřískat hodně moc. Akorát kameramana si představuju jako nekompetentního chlápka s třesem v rukou tak velkým, že neuvěřitelně partyzánsky rozhýbával stativ i s kamerou. A dělal to pořád!

Team America: Světovej policajt (2004)

Jako parodie to bylo výborné, a to včetně hrůzně vyhlížejícího hlavního hrdiny, který, doufejme, takhle vypadal záměrně. Na druhou stranu spousta scén vyšla úplně naprázdno. Že by to bylo tím, že mi fakt nepřijde vtipný, když lidi zvrací nebo si kouří ptáky?

Smrt čeká všude (2008)

Tak jo, hele, Will James je sice občas vtipná postava, hlavně v supermarketu u regálu s vločkama, ale jinak mi ten chlapec přišel trapnej až na půdu. Půlku scén bych pro zbytečnost vyřadila a z toho zbytku bych zkusila splácat short movie o přestříhávání drátků, aby se neřeklo. Na takovým frajerství snad může stavět Gedeon Burghard v Kobře 11, ale do seriózního filmu bych to necpala. Mnohem lepší podívanou dle mého názoru skýtá film Jarhead, kde jsou snipeři občas podělaný strachy a za celou svojí působnost v poušti si vystřelí jenom jednou - na oslavu.

Patologie (2008)

Atraktivní prostředí patologie na pozadí velmi pochybného příběhu, kterému lze jen těžko věřit.

Psí život (2004)

Dost neuvěřitelná pohádka o tom, jak chuďas k prvotřídní argentinské doze přišel. Pes byl pečlivě opečováván a de facto vycvičen jak k obraně, tak na výstavy, a ačkoliv byl dlouhá léta nesocializován, všechno zvládnul na jedničku, a to hned týden po změně majitele. Výstavu buď filmově pěkně odflákli, nebo takhle pofidérním způsobem v Argentině běžně probíhá (viz knírač v postroji), což ani v jednom případě není lichotivá situace. Ani ve druhé půlce mě film nepřesvědčil, že jde především o psa. Hlavní hrdina měl navíc po celou dobu v ksichtě jakousi křeč, kterou jsem nezvládla identifikovat ani jako úsměv, ani jako jakýkoliv jiný pojmenovatelný výraz. Podtrženo shrnuto... mohlo to být o dost lepší.

Tichá bolest (1990)

K boji v boj, do tanku v tank! Pokud bylo aspoň vedlejším úmyslem tohoto dramatu pobavit, pak byl účel splněn lépe než u většiny komedií.

Ožehavé peníze (2000)

Sice jsem občas nevěděla, o co jde a kdo je kdo, ale strašně se mi to líbilo.