• Krátkometrážní
  • Hudební

Jasné nebezpečí (1994)

Trochu predimenzované, ale aj tak profesionálny nadpriemer vo svojom žánri.

Mladý Indiana Jones (1992) (seriál)

Na televíziu ( a na tú dobu ) nezvyčajné epické a rozmáchle. Seriál, na ktorom si George Lucas skúšal nové trikové technológie, je neskutočne zábavný a pútavý. Je to o niečom inom ako kino filmy. Je to skôr historická encyklopédia na filmovom kotúči ako fantastické dobrodružstvo. Nemôžem nedať maximálne hodnotenie. Zo seriálov som vo svojej dobe mal radšej snáď iba STAR TREK.

Vysoká hra patriotů (1992)

Excelentná ryanovka s perfektným Harrisonom Fordom ( podľa mňa najlepšie stvárnil postavu Jacka Ryana ). Film ani v jednom okamihu nenudí a pumpuje divákovi vynikajúcu hollywoodsku akčnú zábavu.

Myslete na Henryho (1991)

Film stojí a padá s Harrisonom Fordom. Jeho pokus o ,,dojímavý oscarový,, výkon, a celkom slušný. Nenáročné a príjemné sledovanie.

Podnikavá dívka (1988)

Skvelá komédia s vynikajúcimi hereckými výkonmi všetkých zúčastnených ( Joan Cusack exceluje - hlavne jej háro ). Dnes už klasický prípad výbornej 80kovej komédie.

48 hodin v Paříži (1988)

Mierne nadpriemerná mysteriózna dráma. Občas zaujme, občas mierne nudí.

Svědek (1985)

Skvelá kriminálka, ktorá priniesla Harrisonovi Fordovi zatiaľ jedinú oscarovú nomináciu. A zaslúženú. Klasika starej školy kriminálnych thrillerov. Napínavý a pulzujúci.

Blade Runner (1982)

Len Vangelisova hudba v spojení s vizuálnou stránkou filmu robí z tohto diela unikátny a strhujúci zážitok. K tomu nadpriemerné herecké výkony a hypnotická réžia Ridleyho Scotta a máme jeden z vrcholou sci-fi žánru. Dej je viditeľne rozťahaný, ale nepôsobí nudne. Je pútavý a gradujúci. Veľké kinematografické dielo s nadživotným echom.

Oddíl 10 z Navarone (1978)

Zaujímavé voľné pokračovanie filmu DELÁ Z NAVARONE, aj keď to chutí už len spolovice. Pozerateľné.

Americké graffiti (1973)

Hit zaujímavý azda len pre americké publikum. Za retro atmosféru a herecké obsadenie dávam 3 *, na viac to však nemá.