Mamma Mia! (2008)

Na tomhle primitivním dílečku se jasně ukázalo, že součastní díváci preferují filmy, kdy se prostě natáhnout na gauč a nemusí přemýšlet. (A nic proti, často to tak taky dělám.) Ale tohle bylo prostě moc. Moc optimismu, moc sladkosti, moc barev, moc špatných pěveckých výkonů (já vím, já vím, nejsou to zpěváci, ale herci - přesto vedle ostatních můj milý Pierce působil směšně a rval mi uši, rozhodně ho mám radši jako Bonda), prostě všeho moc moc moc. Jo a nesmím zapomenou na jeden z nejkýčovitějších filmových happy endů všech dob, kam se hrabou Disneyovky. Přesto klobouk dolů Meryl Streep, ta byla skvělá. Jestli se vám nelíbí hudba ABBY, tak (nevim, proč na to koukáte:) si uberte jednu hvězdu z hodnocení.

Upír Nosferatu (1922)

Moje premiéra co se týče němýho filmu. Byla jsem nadšená, ale přesto si připadám jako barbar. Prostě při určitých scénách, kdy původní publikum strachy nedejchalo, jsem se musela usmívat. Btw, moc by mě zajímalo, jak je to s původní hudbou, protože ty metalový zvuky elektrických kytar byly sice fajn, ale k filmu z počátku minulýho století se mi jaksi nehodily...

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Jedna z nejlepších českých kriminálek, kterou jsem kdy viděla. Z atmosféry mi běhal mráz po zádech, o hudbě ani nemluvím, protože ta je fakt mistrovská. Skvělý téma a skvělej výběr herců, veřila jsem jim každý slovo (a že to byly skvělý slova, scénář se fakt povedl). Prostě Jiří Strach mě opět vyloženě potěšil.

Nora Roberts: Lesní jezírko (2007) (TV film)

Nejhorší film ze série. Hrdinka strašná pipka, přeslazená romantika (i na mě a to už je co říct) a toho napětí, který mohlo film trochu pozvednou bylo žalostně málo.

Nora Roberts: Pod nebem Montany (2007) (TV film)

Film za moc nestál, tak maximálně za jedno zkouknutí během žehlení. Ale překvapilo mě herecký obsazení! Překvapilo a potěšilo.

Ošklivá princezna (1999) (TV film)

Tuhle pohádku jsem jako malá zbožňovala, četla jsem jí pořád dokola, je napsaná bravurně. Bylo mi jasný, že televizní provedení nemůže bejt tak dobrý - a taky není - , ale přesto je solidní. Herci se docela předvedli a drobný změny v postavách a ději se při troše dobrý vůle daj prominout. Přesto doporučuju stejnojmennou knížku, pobaví se u ní i dospělí.

Dračí srdce (1996)

Jako dítě jsem tenhle film zbožňovala, mohla jsem ho vidět znovu a znovu. I dneska se ráda podívám, hlavní hrdinové jsou opravdu charizmatický a ovšem nejlepší je Draco, takovýho bych chtěla domácího mazlíčka :)

Gothika (2003)

Podle mě na první podívání skvělej film, nadchnul mě. Hereckej výkon Penelope Cruz prostě úžasnej. A přestože filmy tohohle žánru zrovna nevyhledávám, na tenhle se ráda občas mrknu. Jenom tak na oddech, protože žádný překvapení se už samozřejmě nekoná:)

Heidi (2005)

Tenhle krásnej příběh by si zasloužil delší stopáž. Tvůrci se s tím sice poprali statečně, ale všechno bylo tak nějak osekaný. Scény při kterých jsem jako malá měla na krajíčku (tu knížku jsem četla snad stokrát) tu byly sotva zmíněný (stesk po domově, židlička pro Heidi, Petrova babička...). A vrcholem byl až moc zázračnej zázrak v podobě chodící Kláry, páni, jak zničeho nic vstala, ts ts ts... No ale přesto pěkný, musím pochválit hudbu.