Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

Trochu víc se mi líbila jiná adaptace od Gaskellové - Manželky a dcery. Tady na mě bylo přece jen trochu moc "revolučních" řečí. A také hlavní hrdinové se celou dobu chovali trochu jako trumberové, aby se všechno vyřešilo během posledních pěti minut. Na druhou stranu jsem sledovala všechny čtyři díly úplně přikovaná k obrazovce. Hudba mě naprosto uchvátila. A Richard Armitage, no, ten asi uchvátil všechny dámy, ne? :)

Manželky a dcery (1999) (seriál)

Opravdu moc krásná podívaná, dramatická, romantická, občas vtipná. Žádná z postav není černobílá. Od Elizabeth Gaskell jsem viděla i Cranford, ale Wives and Daughters se mi líbilo ještě o chlup víc. Možná proto, že té deprese tam nebylo přece jen tolik. Možná kvůli té scéně v dešti... :)

Misery nechce zemřít (1990)

Napínavé do posledního okamžiku. Když už jsem si myslela, že to horší být nemůže, ta bláznivka to překonala. Celou dobu jsem trnula a ani chvíli se nenudila. Kdo by to byl řekl, jaké mrazivé drama se dá rozehrát prakticky v jednom pokoji. No jo, King nezklamal a za tuhle adaptaci knihy se tvůrci rozhodně stydět nemusí.

Insomnie (2002)

Od Nolana znám rozhodně lepší filmy. Co všechno drží nad vodou, to jsou herci. A proto se moc těším, až si pustím evropský originál a všechno si to hezky porovnám.

Konečně doma (2015)

(spoilery) Bylo pro mě fakt hodně těžké rozhodnout se, jak hodnotit. Na jedné straně je tu výborná práce výtvarníků (vlasy Tip jsou prostě perfektní) a několik neskutečně originálních nápadů, na druhé straně dost předvídatelná pointa a až nechutně citově vyděračské scény. Jsou ale dvě věci, které mi vadily při sledování nejvíc. Tou první byly skoky v "náladách" - v jednu chvíli člověk kouká na infantilní taneček pro školkové děti a najednou je tu zpomalený záběr na plačící hrdinku běžící vstříc své mamince. Tou druhou byl naprosto příšerný soundtrack. Hudba Rihanny se asi stylově hodí k pubertální černošce, ale vůbec ne ke spoustě scén ve filmu. Po nějaké době už mě zpěvaččin hlas přiměl přemýšlet o tom, že zbytek dokoukám bez zvuku. Je to škoda, podle mě naprosto nevyužitý potenciál, který skvělá grafika a několik vtipných momentů nezachrání.

Náhradnice (2011)

Tak já nevím. Nějak to nebylo ani romantické, ani vtipné, hlavní hrdina byl protiva, hlavní hrdinka se moc snažila působit sympaticky, ale taky se to moc nepodařilo. Nikde žádný záporák... Nejvíc jsem si tedy užila tu překrásnou krajinu a pár momentů, jako např. tancující stařečky.

Osudová láska Jany Eyrové (2006) (seriál)

Překvapivě optimistická a méně temná verze tohohle příběhu. A taky postavy, i když jejich charaktery se dost liší od těch v knize, jsou sympatické. Dokonce i pan Rochester... BBC prostě umí!

Sedmero krkavců (2015)

Konečně! Díky za ty dary - konečně hezká nová česká pohádka! Dlouho jsem se tak u pohádky nezasmála, a to je co říct, protože zrovna tahle je pěkně depresivní! Ale když oni všichni ti herci byli takoví sympaťáci, hráli dobře, scénář obsahoval několik skvělých hlodů. Jedině je snad trochu škoda toho trochu přetahovaného konce. Ale nevadí, nevadí, nesmírně ráda se podívám zase.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Krásný příběh, krásná hudba, krásná Anglie. A ještě charismatický Matthias Schoenaerts. To je asi tak všechno. Za celý film jsem neuronila slzu, což je, vzhledem k tomu, že to napsal Hardy, dost podezřelé. Osud hlavní hrdinky se mnou prakticky nehnul. Chová se pitomě, naprosto nepochopitelně. Knihu jsem nečetla, ale myslím, že film vzal příběh dost letem světem. Budu se muset ještě podívat na verzi z roku 1967...

Pátek třináctého (1980)

Povinnosti vidět tuhle "klasiku" mám za sebou. A rozhodně ne nikdy více před sebou. Děsivého nebo aspoň lekavého na tom nebylo nic, spíš jsem se celou dobu divila tomu iracionálnímu chování všech postav.