Terminator Salvation (2009)

Terminator Salvation - Akčné orgie. Bohužiaľ sa však k tomuto prvku filmu nepridala ani réžia, ani scenár, ani hudba, vlastne nič, čo by film ťahalo spoločne s akčnou stránkou z priemeru. (55%)

Collateral (2004)

Hodnotiť tento film len ako triler by bola obrovská chyba, pretože dialógy a myšlienky z nich vyplývajúce ho povyšujú na ešte vyššiu úroveň, ako len na pozíciu napínavej vyvražďovačky. Avšak scenár obsahuje niekoľko obrovských dier spojených najmä s hlúpym a ťažko uveriteľným správaním postavy Maxa (kvôli spoilerom nebudem konkretizovať), čo je veľká škoda, pretože keby sa ich podarilo scenáristom zaplátať, jednalo by sa o jasnú päťhviezdičkovú záležitosť. (80%)

Hačikó - příběh psa (2009)

Osobne nemám rád filmy, ktoré očividne stavajú svoj úspech najmä na svojej téme, ktorou sa snažia divákov dojať a zaslepiť ich triezvy úsudok. Podobným filmom je aj Hačikó - príbeh psa, ktorého výhoda však spočíva najmä v tom, že spomínaný základný kameň úspechu nie je ošúchaný a toľkokrát používaný ako v iných príkladoch spomínaných filmov. Snímok neohuruje excelentnými hereckými výkonmi (každý herec zahral to, čo bolo potrebné) a ani po technických stránkach nie je ničím výnimočným, no vykreslenie vzťahu človeka so zvieraťom je jednoducho úžasné. (75%)

Nespoutaný Django (2012)

Ani si nedokážem spomenúť, kedy som bol naposledy tak nadšený z úvodnej scény, aby som si v duchu vravel - len nech je aj nasledujúca vyše dvojhodinová stopáž taká úžasná. A ona takou úžasnou skutočne aj bola. Dychberúca, skvele napísaná, množstvo nezabudnuteľných scén obsahujúca pocta westernovému žánru a pre mňa najlepšia tarantinovka, akú som mal možnosť dodnes vidieť. Geniálne herecké výkony, ktorým kraľujú najmä Christoph Waltz (poprosím Oscara) a Leonardo DiCaprio, v ktorých tieni chtiac-nechtiac zostáva Jamie Foxx, perfektný soundtrack a samozrejme nezabudnuteľné cameo Quentina Tarantina už len podčiarkujú vynikajúci pocit z filmu, pocit, ktorý som tak túžobne očakával už dávnejšie pred zhliadnutím Pulp Fiction a ktorý sa vtedy zmenil len na obrovské rozčarovanie. V dnešný večer mi však všetko bolo bohato vynahradené. (95%)

Chata v horách (2012)

Snaha o o ozvláštnenie zaužívanej schémy v rámci hororov, v ktorých tvorcovia s obľubou kosia skupinky tínedžerov, sa určite cení, no bez správnej atmosféry a stupňovania napätia je film aj napriek dobrému nápadu odsúdený na prepad do priemeru, z ktorého by sa možno aj bol vysekal nebyť vyslovene hlúpeho záveru a gýčového rozuzlenia celého príbehu. (55%)

Vtip za stovku! (2012) (pořad)

Viac trápne ako vtipné, ale keď sa pozriem na to, akým "skvostom" som dal odpad, tak tento počin do tej stoky jednoducho hodiť nemôžem. (15%)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Veľkolepé zakončenie ságy, ktorá ma či už v knižnom alebo aj filmovom prevedení sprevádzala celým detstvom. Napriek tomu sa však po prvých Daroch Smrti, ktoré boli skôr nevydarenou road movie ako dôstojným pokračovaním série, nedokážem zbaviť pocitu, že zo zvyšku poslednej knihy, ktorá bola predlohou pre Dary Smrti II, sa dalo vytlačiť ešte viac šťavy a posunúť sa zo stupienka s nápisom veľmi dobrý ešte o niečo vyššie. Hádzať všetku vinu na Yatesove režisérske schopnosti by asi nebolo celkom spravodlivé, no vzhľadom na to, ako využili svoju šancu v minulosti pri filmoch o Harrym Potterovi Cuarón a Newell, si myslím, že pod taktovkou jedného z nich by sme sa dočkali lepšie vygradovaného záveru, akého sme napokon boli svedkami. (80%)

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Skvelý sitcom, ktorého každá jedna čas je síce príbehovo prakticky stále o tom istom, no množstvo vtipov a humorných scén tento nedostatok bohato vynahradí. Rovnako by som chcel pochváliť aj vynikajúci slovenský dabing, ktorý je jasným dôkazom toho, že pokiaľ sa stretnú skutoční odborníci na svoje remeslo, podarí sa v dabovanej verzií zachrániť väčšinu vtipov. Jeho kvalita však po výmene dabingového štúdia išla bohužiaľ postupne nadol. Celkové hodnotenie platí najmä pre prvých osem sérií, pretože po odchode Charlieho Sheena to už nie je ono, i keď sa tvorcovia seriálu snažia, ako len najlepšie vedia. (85%)

Skyfall (2012)

Moje prvé stretnutie s Jamesom Bondom (až sa tento fakt hanbím priznať) dopadlo na výbornú. Skyfall sa u mňa jednoznačne zaradil medzi najlepšie filmy minulého roka a to najmä vďaka vynikajúcemu scenáru, hustej atmosfére, tempu, ktoré sa síce zo začiatku rozbieha trochu pomalšie, no postupne naberá na otáčkach a skvele graduje, prepracovaným postavám na čele so záporným hrdinom (je preto škoda, že sa na scénu dostáva až pomerne neskoro) a samozrejme perfektnou zvukovou stránkou, ktorej kraľuje titulná, a pevne verím že onedlho už aj oscarová, pieseň v podaní Adele. Zatiaľ sú to veľmi silné 4*, no ako ma prednedávnom presvedčila Kráľova reč, na docenenie kvalít dobrého filmu človek potrebuje viac ako jednu projekciu. (85%)