Smrtonosná past (1988)

V 80. letech vznikly naprosto skvělé akční filmy, kterým vévodily legendy tohoto žánru. Jestli se bavíme o typickém akčním snímku, tak rozhodně by každý měl znát Smrtonosnou past (Die Hard), která odstartovala původní trilogii. Předně se musí vyzdvihnout jedna věc, Bruce Willis v roli policejního detektiva Johna McClana naprosto vévodí filmu, jeho hlášky a akční scénky jsou famózní. Další věc, obsazení Alana Rickmana, který zde hraje hlavního padoucha Hanse Grubera je tak trochu spíše v pozadí a hlavního zmetka ztvárňuje Alexander Godunov v roli Karla. Za hlavní zmínku stojí geniální dabing Alexeje Pyška. 95%

Astérix a velký boj (1989)

Další velice povedený film Asterixe a Obelixe. Tentokrát se Galové musí vypořádat s faktem, že druid Panoramix se pomátl poté, co ho nešťastně zranil menhirem Obelix. Film je plný vtipů a scének, obzvlášť Panoramixovi pokusy o uvaření kouzelného nápoje. 85%

Asterix a Galové (1967)

Vůbec první animovaný film Asterixe a Obelixe z roku 1967. Bohužel je to znát na zpracování a bohužel i dosti na tom, že Asterix má zde hlavní roli a Obelix se zde objeví jenom na chvilku. Naštěstí další filmy jsou mnohem, mnohem povedenější.. 75%

12 úkolů pro Asterixe (1976)

V pořadí třetí můj nejoblíbenější film. Asterix a Obelix dostanou úkol od Cézara, aby Galové dokázali, jestli jsou skutečně Bohové. Opět geniální dabing, obzvlášť Ladislav Županič jako Cézar je skvělý, ale i ostatní. Jinak film je plynulý, plný vtipů, obzvlášť závod Asterixe s běžcem, shánění propustky A38 a mnoho dalších. 85%

Asterix v Británii (1986)

Druhý můj nejoblíbenější Asterix a Obelix, kteří se vypraví na pomoc Asterixově příbuznému v Británii. Film je naprosto geniální, opět skvělý český dabing a nařachaný vtipy. 95%

Asterix a Kleopatra (1968)

Animované filmy Asterixe a Obelixe jsou ve většině případů velice povedené. Nutno říct, že je pozdvihuje geniální český dabing. Všeobecně toto je můj nejoblíbenější film ze všech. Asterix a Kleopatra je film, který je hodně doprovázen písničky až působí muzikálově. Ale jinak je doprovázen gagy, vtipnými scénkami... Nechybí piráti a film je plynulý a krásně ubíhá. 95%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ano šéfe je nefalšovaná česká reality-show, která dokonce bych si dovolil tvrdit, překonává originál Ramsay's Kitchen Nightmares. Hlavním tahounem je samozřejmě nekompromisní a nesnášející nepořádek v kuchyni Zdeněk Pohlreich. Načež obrovská škoda je to, že si pořad neudržel původní formát. Po čtvrté řadě se změnil formát pořadu a každá epizoda se také točila o vztazích majitelů a jejich problémů, ale tak výrazně, že o vaření nebo nápravu restaurace ani nešlo. A i když mi chybí Ano, šéfe! Tak je dobře, že pořad skončil, už bylo vidět, že Pohlreicha to nebavilo a vyčerpávalo. 1.  série 80% 2. série 90% 3. série 90% 4. série 90% 5. série 75% 6. série 80% 7. série 70%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

První film dolarové trilogie byl skvělý. Druhý film, jak už to tak bývá je slabší, ale poslední film uzavírající dolarovou trilogii překonává dokonce ten první. Clint Eastwood v roli dobráka blonďáka, Lee Van Cleef v roli proradného padoucha, toho zlého a hereckou trojici doplnil famózní Eli Wallach v roli ošklivého Tuca. Celý film pak je doplněn hudbou od Sergia Leoneho. Co se filmu dá vytknout, je ovšem strašně zdlouhavý děj, je to snad nejdelší western, co byl kdy natočen, ovšem to jeho kvalitu nesnižuje. 95%

Pro pár dolarů navíc (1965)

Pokračování Dolarové trilogie nám představuje protentokrát dva lovce Monca (Clint Eastwood) a plukovníka Douglase Mortimera (Lee Van Cleef) zločinců, kteří se snaží najít nemilosrdného banditu India. Druhý film Sergia Leoneho je podle mě o dost slabší, vlastně nejslabší z celé série a film je zbytečně dlouhý. Co se musí nechat, tak je to, že k Eastwoodovi přibyl Lee Van Cleef a v roli jednoho z banditů si střihl Klaus Kinksi. 80%

Pro hrst dolarů (1964)

Clint Eastwood ve své první hlavní roli ve filmu a ve westernu navíc, který mistrovsky zrežíroval Sergio Leone a odstartoval tak dolarovou trilogii. Joe (Clint Eastwood) přijíždí do městečka v Novém Mexiku, který je sužován dvěma nepřátelskými bandami. Této situace využije Joe a hodlá z ní vytřískat maximum a to sice získat pár dolarů navíc. Děj filmu je plynulý, doplňován nádhernou hudbou Ennia Morriconeho a není na western ani příliš dlouhý. 85%