Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Po Době ledové 2 přichází Doba ledová s názvem Úsvit dinosaurů. Třetí pokračování se povedlo dokonale, stále si drží kvalitu a v mnoha věcech překonává druhý film. Krásná animace, dinosauři a tuna zábavy a vtipů. 85%

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Druhý film Doby ledové, tentokrát s názvem Obleva představuje vcelku úspěšné pokračování prvního filmu. Děj je doplněn novými postavami Ellie a dvěma vačičáky Eddiem a Crashem. Pokračování bývá obvykle o něco slabší a bohužel u tohoto snímku je to vidět na na ubrání vtipu, ale i tak si to udržuje nějakou kvalitu. Každopádně nechybí ani Scratch a původní postavy Many, Sid a Diego. Za mě druhý film Doby ledové je slušný. 80%

Doba ledová (2002)

Doba ledová je film, který pobaví jak ty nejmladší, tak i starší generace. Navíc člověk musí ocenit nápad tvůrců zasadit hlavní děj do Doby ledové a s nutnou dávkou humoru a nadsazení, člověk stráví necelých 80 minut poměrně dosti rychle. Tak vzniká smečka tvořená mamutem Manym, lenochodem Sidem a šavlozubým tygrem Diegem. Celý film pak doplňuje krysoveverčák Scratt, který je vůbec nejvtipnější postavou a figurkou ze všech. Hodně film pozvedává český dabing, který je zde velice povedený obzvlášť Ota Jirák a Zdeněk Mahdal dabují velice dobře. Jiří Lábus nijak člověku nevadí, ale bohužel je tak vžitý, že jeho hlasem je slyše Marge. Každopádně tak či tak, film je vtipný a započíná sérii dalších filmů. 90%

Pistolník (1950)

Na film jsem narazil naprostou náhodou, jeden večer, kdy jsem se nudil a hledal nějaký ten western na zabavení, k mému překvapení jsem ho našel na stanici Prima Cool a neskutečně mě bavil... Obecně černobílé filmy nemusím, ale tady mi to nevadilo, naopak a navíc už hned na začátku mě zaujala úvodní hudba od Alfreda Newmana, která je naprosto geniální. Hlavním tahounem filmu je pistolník Jimmy Ringo v podání fantastického Gregoryho Pecka, dále zde stojí za zmínku pro nás v Čechách méně známý herci jako Helen Westcott (Peggy Walsh) či Millard Mitchell (šerif Strett). 80%

Kokosy na sněhu (1993)

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí... Sanko si mrtvý? Jo, vole. Trenér já potřebuji na záchod. Trenére! Legendární hlášky z jedné z nejlepších amerických komedií z 90. let. Kromě Leona stojí zde za zmínku i John Candy, kteří si doslova přivlastnili celý film, ale přesto je celkový film plynulý a vtipný. Nesmím opomenout i geniální dabing, která vznikl, Jiří Prager jako Sanka či Pavel Šrom jako Irv. 90%

Titanic (1997)

I přesto, že příběh Titanicu zná každý, tak hodně dlouho trvalo, než byl opravdu kvalitně zpracován. Tématu filmu a příběhu se ujal velice schopný režisér James Cameron, který měl za sebou už řadu úspěšných projektů. Nutno ale říct, že příběh Titanicu není vůbec snadný zpracovat, tak právě Cameronovi se to povedlo velice znamenitě. Tak vzniká Titanic, romanticko-katastrofický film, který se vlastně už v dnešní době řadí k žánru historického snímku a vévodí mu herci Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Bernard Hill, David Warner, Victor Garber, Kathy Bates a takhle bych mohl pokračovat ve vyjmenování dalších a dalších herců. Tomuto filmu se dá těžko něco vytknout. 100%

Bitva u Thermopyl (1962)

Někteří ze zdejších uživatelů to srovnávají s novější verzí, která má asi něco do sebe, ale měli by si někteří taky uvědomit na možnosti vzniku tohoto snímku a hlavně, v jaké době film vznikl. Za mě je film skvělý, na svou dobu hodně dobře zrežírovaný a navíc solidně i obsazený. Richard Egan (král Leonidas) a David Farrar (Xerxés) zde naprosto excelují a doslova si přivlastňují pro sebe každou scénku. Film je plynulý a nesmím opomenout ani hudbu od Manose Hatzidakise. Nechápu, tak nízké hodnocení. 90%

Love Story (1970)

Nejsem fanouškem romantických filmů, většinou se dá předpokládat, jak film dopadne. Ale tento snímek k nim nepatří, jedná se o krásný příběh dvou mladých lidí, snílků, kteří se potkají a jejich vztah prochází těžkostmi. Celému snímku vévodí dvojice skvělých herců, v roli Olivera se nám představí báječný herec Ryan O'Neal, zatímco Jenny hraje krásná Ali MacGraw. Film je pak doprovázen hudbou od Francise Laie. Jeden z nejlepších romantických filmů. 90%

Smrtonosná past 3 (1995)

Původní trilogii uzavírala dokonalá Smrtonosná past 3 (Die Hard with a Vengeance), Bruce Willis se vrací do role Johna McClana po dlouhých pěti letech a přináší nám fůru zábavy, akce a drsných hlášek, jak jsme byli zvyklý i u předchozích filmů. Ovšem dobrým tahem tvůrců bylo obsazení skvělého herce Samuela L. Jacksona ztvárňující Zeuse, který se dosti neochotně přidá k McClanovi na pomoc proti nebezpečnému zločinci Simonovi Gruberovi. Toho hraje další brilantní herec Jeremy Irons. Za mě vůbec nejlépe obsazená Smrtonosná past ze všech a rozhodně film má akci, šťávu a hlavně překonává dvojku z roku 1990. 95%

Smrtonosná past 2 (1990)

Jak už to tak bývá, tak většinou filmy ve druhé trilogii bývají o něco horší než ty první. Klasicky John McClane (Bruce Willis) se zamotá do další konfliktu. Tentokrát ozbrojení muži chtějí osvobodit na letišti zatčeného generála Esperanza (Franco Nero) a utéct za pomocí Stuarta (William Sadler) a Granta (John Amos). A tak McClane musí zasáhnout a zabránit konfliktu. Nejoblíbenější hlášky: Johne, co děláš na tomkřídle?! Jupíjajej, šmejde! 85%