V pravé poledne (1952)

Asi jeden z vůbec nejklasičtějších westernů vůbec s originálním příběhem a skvělými herci hrající ve zlaté éře HollywooduSamotný příběh je velice jednoduchý, parta grázlů se chce pomstít šerifovi Kanevoi v podání vynikajícího Garyho Coopera a nikdo z místních v městečku mu nechce pomoct až na jednu osobu, okouzlující a krásnou kvakerku a manželku Amy Kanovou. Tu si zahrála fantastická herečka Grace Kelly a doslova svou andělskou krásou prozařuje plátno. Film je plynulý a ukazuje dokonale lidskou zbabělost pomoci člověku. Samotný konec filmu, kdy Kane zahodí hvězdu a odjíždí z města mluví za vše. 90%

Psanec Josey Wales (1976)

Obyčejný farmář Josey Wales (Clint Eastwood) pracuje na své farmě v Missouri. Bohužel na jeho farmu zavítá oddíl severských renegátů, kteří mu vyvraždí rodinu. Jako jediný přeživší se přidává ke Konfederaci a cestě za svou pomstou. Velice zvláštně pojatý western, který je ovšem typický pro westerny Clinta Eastwooda. Jedním slovem se dá vyjádřit tento film a tím je právě pomsta. 80%

Pirát sedmi moří (1966)

Po filmu Tygr sedmi moří vzniklo pokračování Piráta sedmi moří. V hlavní roli se opět představí Gérard Barray, Antonella Lualdi, Terence Morgan a jiní. Kapitán Surcouf tentokrát musí zničit dokumenty, které se ocitly v rukou Angličanů a v neposlední řadě pak osvobodit svého bratra. Film si drží stále svou kvalitu, stejně jako předchozí snímek. 80%

Tygr sedmi moří (1966)

Tygr sedmi moří je film o historické postavě korzára Roberta Surcoufa v podání brilantního Gérarda Barraye, který se mimo kromě proražení blokády na Mauriciu musí pokusit získat svou milou Marií v podání krásné Antonelly Lualdi. Tygr sedmi moří je jeden z mnoha dalších filmů ať už o korzárech nebo pirátech, které vznikaly od 60. let minulého století. Ano místy jsou tyto filmy někdy naivní, ale na svou dobu jsou mnohdy nepřekonatelné, obzvlášť díky hercům, kostýmům a výpravě. Navíc tento snímek má pokračování v podobě Piráta sedmi moří. Na csfd naprosto podhodnoceno, za mě 80%

Armageddon (1998)

Kvalitní akční, sci-fi film, kterému vévodí v hlavní roli Bruce Willis a celá další řada amerických herců jako vždy krásná Liv Tyler, Michael Clarke Duncan, Owen Wilson, Ben Affleck či Billy Bob Thornton. Všeobecně je film kvalitně na svou dobu natočen plný efektů, komediálních gagů a plný vlastenectví, který je pro někoho až nesnesitelný. Existují dva dabingy pro tento film, tentokrát v hlase Bruce Willise mi sedl více dabing Pavla Soukupa, který je v tomto snímku o dost lepší než od Alexeje Pyška. Navíc film je doplněn skvělou hudbou a mezi nimi zaznívá i skladba od Jona Bon Joviho. Slušných 80%

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

Jsem konsternován, šokován. To se nedá ani nijak jinak říct. Obecně vzato nesleduji seriály ani filmy z Asie, ale toto mě dostalo a rozsekalo. Příběh za mě originální a geniálně zpracovaný, sice mnohdy se to vyrovnává telenovele, tak či tak člověka pohltí, vtáhne a je nucen koukat se dál ze zvědavosti, jak to dopadne. Hlavním tahákem jsou zde také hlavní protagonisté, kdy mužské publikum si zamiluje dvě herečky, fenomenální, krásnou Ye-jin Son (Yun Se-ri) a uchvacují pohledem, přenádhernou Seo Ji-hye v roli Seo Tan. Ženské publikum naopak přitáhne ochránce Se-ri a kapitán Jeon Hyeoka (Bin Hyeon) a darebáčka Seung-juna, kterého hraje famózní herec Jeong-hyeon Kim. Navíc oceňuji i zakončení samotného seriálu, které je za poslední dobu, co jsem tak mohl vidět vůbec nejlepší. Nejslabší epizoda je pro mě šestá, bohužel mě nenadchla a proto má nízké hodnocení, ale jinak seriál hodnotím celkově na 5 hvězdiček, čili slušných 85%.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Jestliže české Ano, šéfe je nahuštěno hláškami, tak Pekelná kuchyně je přehuštěna doslova. Asi vůbec nejlepší reality show, která dokáže člověka bavit a to hlavně díky šéfkuchaři Gordonu Ramsaymu. Musím vyzvednout, že dabing z televizní stanice Barrandov se povedl, i když byl dost narychlo udělán. Bohužel dabing televizní stanice Prima je strašný, nedoporučuji, vůbec hlášky nevyznívají. Ovšem české titulky se dají k tomu sehnat, takže originál je originál. 1. série: 75%, 2. série: 90%, 3. série: 85%, 4. série: 80%, 5. série: 90%, 6. série: 90%, 7. série: 95%, 8. série: 70%, 9. série: 80%, 10. série: 90%, 11. série: 75%, 12. série: 90%, 13. série 85%, 14. série: 80%, 15. série: 95%, 16. série: neviděl jsem, 17. série: 80%, 18. série: 90%, 19. a 20. série jsem zatím neviděl.

Už dost, šéfe! (2013) (pořad)

Už dost šéfe je ve zkratce řečeno pokračování pořadu Ano, šéfe! Nicméně se jedná o návraty, kdy se Zdeněk Pohlreich vrací do restaurací, které dostaly hvězdu, ale i nedostaly. Za mě zajímavé pojetí pořadu, celkem vzato i super výběr restaurací. Hlavně mě potěšil návrat ke Zběhlíkovi, U Štěpána nebo na Vlčárnu. Bohužel obrovská škoda, že se neudělali návratové díly i jinam a že to má tak málo epizod. 85%

Vánoční prázdniny (1989)

Kultovní film, který běží v televizi každý Vánoce. Proč? Protože je to jedna z nejlepších amerických komedií, která pojednává o rodině Griswoldů, jak se snaží připravit a oslavit Vánoce. Ačkoliv jsem si myslel, že toto je vůbec první film s Griswoldovými, ale není tomu tak, je až třetí a pro mě vůbec nejlepší. 90%

Benátský anonym (1970)

Anonimo veneziano neboli Benátský anonym je jeden z dalších povedených dramat, který vznikl na začátku 70 let v Itálii... Někdo by asi poznamenal, že se jedná o klišé a typicky laděný melodrama. Není tomu tak, nejenom, že divák má možnost dívat se na krásný příběh z prostředí zimních Benátek, tak film dostává neskutečný ráz, když do hlavní mužské role Enrica je obsazen, u nás v Čechách méně známý herec Tony Musante. Valerii, druhou hlavní ženskou postavu hrála překrásná herečka, původem z Brazílie Florinda Bolkan. Nádherný film, doporučuji se na něj podívat v italštině s českými titulky nebo i bez nich, každý dle libosti. 85%