Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Skvělá severská vyvražďovačka ve stylu Coenových Farga se stylovým parte po každé jedné popravě. Chladný přístup všech přítomných, bez ohledu na jejich původ proložený zemitým humorem v prostředí věčného sněhu v situacích ad absurdum naservírovaný stejně přirozeně jak jej život běžně nabízí, získává na hodnotě a staví snímek hodně vysoko!

Byla to divoká noc (2015)

Solidně zhulená komedie. Nej scény - Jamesovo péro v cizím mobilu a půlnoční v kostele... Seth ! 😂 👏 Dej si RedBull 😜

Spotlight (2015)

Nebudu zde hýřít hvězdami, když hvězdný tým maximálně nevyužije potenciál, jaký takto citlivé téma nabízelo. Souhlasím plně s uživatelem Slasherem, že se citrón dal vymáčknout až do těžce stravitelné a ultra kyselé slupky ..

Dárek (2015)

Psychotrillery mám ráda, a když se to umí, je to veliká radost. Joel se mi zalíbil už minule v Black Mass jako dokonalý slizoun, kdežto tady byl nejen na opačné straně spektra, ale i kamery a scénáře. Závěr mě nemile dostal a jen doufám, že bylo účelem vyvolat ve viníkovi z minulosti intenzivní pocity ponížení podobné oběti. Každopádně herecky velmi dobře zvládnuté, včetně výběru skvělého castingu.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Velmi emotivní film a potvrzuji zdejší názor, že vyvolal v divákovi sympatie opačné polarity, s čímž se už nedá nic dál dělat. ;-) Třetí "koukatelný" film Deppa, asi ne náhodou, se stejnou tématikou (Kokain, Krycí jméno DB), i když u herce na samé špici žebříčku je to žalostně málo. Holt co člověk, to názor, alespoň v tomto případě o nic závažného nejde.

Cena moci (2015)

Nick je holt šik. Vůbec jsem se nenudila, takže není co řešit. ;-) Podrobně bych se o filmu vyjádřila přesně jako uživatel mzss1, a to doslova.

Trans (2013)

Snímek jednoznačně vyčnívající z řady, navíc s jedinečným soundtrackem, takže je rozhodnuto. Oblíbené téma manipulace, vědomí, nevědomí, aj. psychopraktik je prakticky bezbřehé jak neuchopitelné.

Dítě číslo 44 (2015)

Tom Hardy není vůbec takový tvrďák jak se jmenuje a vypadá, momentálně je jedním z nejproduktivnějších herců vůbec. Nebýt děravého scénáře, což bylo možná záměrem, jak dokreslit autentičnost doby, filmu by nebylo co vytknout. Rapace sice nikdy nebude módní ikonou, ale o to víc umí zahrát. A nejen investigativní vyšetřovatelku, doufám, určitě bude mít ještě dost příležitostí se předvést.

Room (2015)

Silné dráma o jedné nešťastné události, která bohužel není ani první ani poslední. První půlka téměř nudná ukázka trávení veškerého ,volného' času v nedobrovolném zajetí v minimálním prostoru, přesto díky vzájemné blízkosti dvou milujících osob, dostačujícím pro normální fungování. Druhá půlka již nejen nastavuje pravé realitě mnohdy nepříjemné zrcadlo, ale zároveň dává podnět k zamyšlení, která z realit je lepší a co jsou pravé hodnoty v životě člověka bez ohledu na cokoliv.

Brooklyn (2015)

Nádherný pomalu plynoucí příběh o hodnotách, jež jsou téměř zapomenuty. For me v této prokleté době jako balzám na duši. Saoirse je přesný typ děvčete z 50. let minulého století a navíc hraje velmi přesvědčivě. Spokojenost.