Roman.Ticka

V červených číslech.

1 8 9 10 11 12 13 14 21 30 40
    • 26.12.2013  17:03
    Gravitace (2013)

Bajka o tom, jak jednu zvědavou laboratorní myš pustili na velkoměstskou magistrálu, kde jaksi zabloudila a nevěděla kudy kam a odkud ven. Záchrannou misi ihned zprostředkoval svaz proletářů všech zemí spojte se a teprve tehdy nastala super jízda. Myš se občas proměnila v krysu a zavzpomínala na sladkou chuť sejra, co na tom, že prohnilého až na kůrku, občas se těsně minula tu s pastičkou, tu s mlsným kocourkem, až nakonec vlezla dobrovolně do labyrintu a bingo, cestu domů si najednou našla. "Všude dobře doma nejlíp"- škoda že přes ten všudypřítomný bordel není ten velký tučný nápis vidět. Jo jedna perlička na šťastný konec, ještě že si pilná puduzáchovná myšička vzpomněla, že umí plavat, jinak by byl teprve mazec nebo trapas, jak pro koho. ;-)

• 26.12.2013  14:52

Když vezmu v potaz srovnání s včerejší pohádkou, tak musím zvednout o stupínek hlavně kvůli hereckému osazenstvu. Ještě jsem snad neviděla, že by princesa balila víc pana krále než mladého prince a ještě jsem tolik nefandila onomu páru, aby do toho konečně praštili, seč se překrásná Klára snažila, o co víc natvrdlý štramák Kramár byl. Ostatní byli alespoň k vidění a když už pro nic, tak ze setrvačnosti a vůbec to nebylo tak špatné.

• 26.12.2013  14:43
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Když to hodnotím z genderového pohledu, tak musím konstatovat, že časy s opravdu ryzími pohádkovými prvky jsou fakt ty tam. Bylo tady tolik estrogenu, až to bylo nemilé a prostě doby křehkých něžných princezen a čisté nehynoucí lásky jsou pryč. Ani stará česká klasika už nemá ve filmařině místo, takže krom obvyklých efektů se řeší sociální konflikty, kdo s koho a vůbec, ve výsledku mimo nesmyslů typu tonoucí se neplavce chytá aj., je princ nesympatický mamánek, nevyzrálý měkota a princezna zmateně těká od jedné lásky ke druhé, až sama neví čí je, natož koho si má vzít za jediného muže svého života. Ach jo, kam jsme to dopracovali.

• 22.12.2013  17:20

Miloučký film tohoto typu si prostě zaslouží vyšší hodnocení už jaksi z povinnosti vzhledem k obsahu i formě. I když mě často napadalo, kdy že jednoho z nich klepne pepka, např. úmornou cestou na oslavu devadesátin, přesto to ti dva ustáli až do velmi vysokého věku, což není sice běžné, ale ani výjimečné. Hodně se mi líbil Dan v oddané roli milujícího syna, ale nejvíc se mi líbily dobová výprava a rekvizity, včetně soudobé kultury (otevřený akceptovaný rasismus). Nejde mi o fandění systému, ale znovu o způsob ztvárnění vztahové problematiky zase tím miloučkým hladícím laskavým způsobem.

• 15.12.2013  20:21
    Kopačky (2008)

Film co si libuje ve fekálním a trapném humoru, a že ho bylo dost, mohl být klidně o polovinu kratší. A to už nemluvím o 150 reklamách, co dávají s oblibou na Jojce. Děs běs, už nikdy více, ani tolik reklam, ani tento paskvil. Nebýt pár vtipných scén, ani nevím, proč dávám za dobře, asi z milosti a dobré nálady. Jo a asi proto, že jsem v žádném běžném filmu neviděla tolikrát šulína a ještě od jednoho herce. Bohužel není můj typ a ani tím odhalením si moc nepolepšil. Je jasné, že si napsal scénář sobě na tělo a vyjádřil se ze svých tajných snů, ale kdyby si natočené pustil doma sám ve svém obýváku a klidně u toho využil své oblíbené nahoty, vůbec nic by se nestalo. Ono dosáhnout úrovně trapnosti typu Brand a Hill, je fuckt elitní Značka a náročný Kopec, což není dáno každému

• 15.12.2013  20:13
    Příběh Sonnyho a Cher (TV film) (1999)

Hudební filmy mě baví a tady je další důkaz. Cher má dar hlasu, to se ví dávno, ale že měla tak oddaného a hodného chlapa, to se neví, a že byli exoti své doby, když výjimečně nehulili, neplnili stránky bulváru a dělali dobrotu, to je skvělý pocit. Zase ji mám o něco víc raději. Chudáku Sonnymu zůstalo kromě super jména kus vzpomínky nám všem a místo v srdci Cher.

• 15.12.2013  20:05

Matthew kurevníky holt umí, o tom žádná, ale pořád stejné pózy se holt časem prostě omrzí. Přesto, že téma jak často a různě ojet samonabíječky, co lezou do a z postele z plezíru a jiných (ne)povinných důvodů, může být pro někoho zajímavé, nesmí se nic přehánět. Určitě ne v případě překombinovaného scénáře, kdy se míhají střihy reality s fikcí jak holky v jeho posteli, nebo se střídají dávno po smrti plejboj litující sám neví čeho, jindy pometlo něco mezi strašidlem a ohnivou ženou, že se neví či jde o komedii, drama, nebo rovnou tragikomický doják. Mimo solidní závěrečnou promluvu k nevěstě na útěku a proslov na veselce, film nepřesáhl slabý průměr, i přes nesporný šarm Matjůa a čarokrásnou Jenn. Ona je ozdobou každého snímku bez ohledu, on mi sedí více v chytráckých rolích typu Obhájce.

• 6.12.2013  13:46
    Showtime (2002)

Víc než šmírování policajtů se tady natáčelo soukromí a hvězdné manýry herců samotných. Eddie se velmi rád stylizoval zpět do své nejslavnějšího axelovské role a De Niro mi překvapivě v roli morouse a netykavky sedl jako málokde jinde. Dokonce i ten závěrečný bigbrowerovský úsměv mělo to hollywodský hovado sexy jak snad ani nepamatuju. ;-)

• 30.11.2013  22:18
    Red 2 (2013)

Opět pokračování nápadité jedničky, co předvedla všechny trumfy, a tudíž nebylo čím dál navázat. Pro mě jsou jediními vítězi mezi poraženými Anthony a Helen - ona válela s grácií jak kdyby zabíjela odjakživa. Asi nejvíc mi vadili ti dva "senioři" když furt kouleli očima a chovali se jak senilní dědulové, co si hlídají bažanta, vlastně chtěli hlídat podobně vykulenou Mary-Louise. Možná proto, že mi byla ukradená předtím i potom. Hru na Bony a Clyde jsem už viděla po stoenté a tajná prohlídka Kremlu se nedávno rozhodně víc povedla agentu Huntovi. Když ještě akci pomáhá hudba, která táhne 80% dynamiky, je to sice přípustné, ale pro mě nepřijatelné.

• 28.11.2013  10:27
    Rocker (2001)

Zase jeden z filmů, co mi udělal radost. Rock no, co dodat?! Dragony jsem sice neznala, ale ráda jsem je poznala díky skvělému chameleónovi Markovi, je holt třída. Anistonka krásná jako vždy byla ozdobou, a pak klucí vlasatí z kapely... Čekala jsem strmý pád dolů do drogového ráje či jiné propasti po přesnocskoku typickém poamericku do hvězdných výšin, ale závěr mě mile překvapil, a tudíž přidávám hvězdu navíc. Za každé vymyknutí ze stádního stereotypu, každý pokus o vlastní myšlení, zachování si identity a zdravého rozumu, tleskám. Jak jinak.☺

• 25.11.2013  09:38
    Zmizení (2013)

Sice se to vleklo nad únosnou normu, ale ukázky krásy místa někde na středozápadě ve stylu severské krajiny a podmanivá temná hudba jemně podbarvující už tak hutnou atmosféru a gradující napětí do maxima, tento deficit plně vynahradily kvalitním zpracováním a perfektním nasnímáním scén a scenérií. Volverin i bez pověstných drápů řezal ostře jak motorovkou a Jake si střihl svého lehce neurotického Lokiho skvěle jako obvykle. Opět se potvrzuje, jak lidi používají pánbičkaření na všecko, jak před násilím k prevenci, k násilí pro odvahu i po násilí jako formu odpuštění, asi to unisono funguje podle všeho. Takže ač předlouhé, přesto zajímavé, napjaté, silně procítěné a hodně aktuální téma. Děti mizely a mizejí stále, hrozný pocit. I když já osobně bych taky ráda zmizla někam do prdelovic a zase se třeba vrátila, nebo taky ne.

• 24.11.2013  12:41
    Superman 4 (1987)

Milá vzpomínka na časy minulé - náhodně zapnutý program s názvem S4 a světe div se, bez jediné reklamy na Nově!! To snad zaspali nebo co!? Ve scéně nemoci a pomalého zabíjení Supermana si chudák jistě nepředstavil sám sebe v realitě pár let poté, ale i takový je bohužel život. Tenhle je snový a bájivý, jak jen mohl ještě být ve zlatých 80's. Proč se nenechat unášet spolu s mužným Supermanem na vlně nenásilí, naivity, a čiré fantazie. Gene spolu s Markem byli úchvatní záporáci, často k pousmání. Tomu říkám pořádná reklama na prášky - pure and clear.☺

• 23.11.2013  21:31

Jedna velká faleš a přetvářka jako nevyčíslitelná hodnota a závratná cena malovaných obrázků z historie. Hned první náhodně pohozené ozubené kolečko a výmluvná (ne)setkání mi vnukla myšlenku velké boudy, ale později asi po půlhodině nudného rozjezdu, se zdálo, že jde o víc než jen staré harampádí a hromadu veteše. Jak vypadala podivná souhra dvou nemocí v osudovém setkání nadějně na úspěch, i když se stejně nulovým nábojem emocí jako dvousetletý obraz panímámy, služky, princesy či konkubíny, tak divně onen nedefinovatelný pocit ničeho splaskl jak nesplněný sen. Sérií tušených historických podvodů, co vždycky najdou objasnění, vystřídalo klišé a smutné zjištění, že veteš zůstane veteší a jediná opravdu cenná relikvie nedozírné ceny a hodnoty je prchavá chvíle okouzlení a skutečného hmatatelného prožitku. Sice je to zjištění, co se dá vyjádřit několika slovy, přesto za jedno zhlédnutí a potvrzení obecné platnosti to stálo za to.

• 22.11.2013  21:26

Film co měl švih a říz od počátku do konce, až se mi vnitřnosti sevřely jak do chirurgických kleští a chvílema tancovaly čardáš. Halle je zkušená matadorka, pořád dobře vypadá a ani poněkud divný účes jí slušivý imidž nezkazil. To byla tak jediná malá vada na její neuvadající kráse, jinak hrála o život jak o život. Scénář snese srovnání leda tak s loňským Maniakem pokud jde o podobnost traumatu a fetiše, ale je to úplně jiný level. Vůbec si nemyslím, že by závěr všecko zazdil, naopak skončil přesně podle mého gusta a středověku. Tím bezpardonem si hlavní aktéři vysloužili jasnou čtyřku bez zaváhání. Už se stalo.

• 15.11.2013  21:13
    Moje matka je špion! (TV film) (2000)

Jane byla okouzlující "špionka" a některé hlášky se fakt povedly, jako ta co patřila dceři od matky...v den, kdy ses narodila a věř mi, byla jsem při tom...

• 10.11.2013  14:05

Už prvotní myšlenka spojení westernu s vetřelci mi nepřijde moc happy idea, a taky se to potvrdilo. Craig má u mě škatulku "klame tělem" a to už mu zůstane, takže pokud jde o role nekompromisního bijce, věřím mu to. Kromě naprosto opačného Rockwella než jsem zvyklá ho vidět hrát, přesto se mi líbil, nejvíc chválím starého dobrého Forda. Svému jménu nezůstává nic dlužen, je sice ojetá mašina, ale stále výkonná, plná překvapení a nejlépe bych ho přirovnala k chameleónovi, jak proměnlivý part zahrál a opravdu skvěle! Jsme opět u tolik žádané a podceňované změny, kdy scény kolem ní byly nejlepší z celého dost pestrobarevného filmu, a to doslova. Indiány budu mít ráda vždycky, a snad právem je považuju za poslední skutečný přírodní národ ve své podstatě a komplexu. Škoda jich a jejich slabosti pro ohnivou vodu, dnes mohlo být vše jinak...

• 9.11.2013  16:19

Že ťamani umí akci jako málokterý národ, to se ví dávno, ale tentokrát jde víc o melodrama než akčňák a je tak docela uvěřitelné. Chanova téměř nonstop katarze v doprovodu ostatních šikovných šikmookých fešáků, co umí stejně zarytě kung fu jako emoce bolesti a utrpení, nosné kostře příběhu nijak neškodila, naopak jej oživila, zlidštila a posunula do reality. Čtvrtou hvězdu si zasluhují exotické scenérie a trošku jiná východoasijská produkce, co přinesla změnu, kterou prostě miluju.

• 6.11.2013  08:01
    Vzali roha (1996)

Tu čtvrtou přihazuju z nostalgie ke starším snímkům a mladé herecké sestavě, která moc potěšila, především Will Patton, i když byl mírně v závěsu za hlavním hvězdným obsazením. Nemůžu mluvit o žádné originalitě, ale ani o nudě, protože o vitpné i akční scény nebylo nouze, což se u mnohých trháků nedá říct. Snaživý řemeslnický přístup je vidět z každého záběru a to se musí ocenit. Prostě příjemná jednohubka, co se dá vidět klidně ještě jednou.

• 4.11.2013  09:57

Fatální důsledek konzumu v praxi, alias jak fungují "samozřejmé" věci jako je dostek všeho, spíš nadbytek. Úplně nejpřesněji jde o totální ztrátu základních (zvířecích) instinktů a definitivní odcizení se přírodě. Jinak si nelze vysvětlit, jak lehce dva znudění floutci oblbnou člověka, až se stává loutkou bez šance na záchranu a přežití. Jak samozřejmé je mít perfektní rodinu, dokonalý dům(dva), (ne)spolehlivé kamarády a vlastní slabost, neschopnost a smířlivost s osudem. Taťka je po jednom úderu holí odepsaný, mamka je odevzdaná hysterická fňukna a jediný odvážný syn oběma nestál ani za pár sekund účasti (po aktu). Prý existuje studie, že rodiče upřednostňují svůj život před životem svých dětí, tenhle film to naplno potvrzuje a mě nezbývá než fandit záporákům. Když už pro nic, zahráli je oba bravurně a jejich funny games rozhodně nejsou jednostrannou záležitostí.

• 2.11.2013  22:21

Není pochyb o tom, že i po dvaceti letech je film absolutní jedničkou ve svém žánru. Některé scény, efekty, hudební podkres, herecké výkony, hlášky /hastalavista bejby/ zůstanou patrně nikdy nepřekonány, protože historie se opakuje, ale nic není a nemůže být jako dřív, i kdyby se dělo cokoliv, třeba se stal Arnold Americkým prezidentem, což by nebylo špatné, ale takhle je to daleko lepší pro všechny. Mrazivé až na kost i v rozžhavených scénách v ocelárně a to je co říct! Legenda mezi kulty.

• 29.10.2013  10:16

Jak to bylo blboučké, tak to bylo staromilské, takže skalní fanoušci dvou akčních megaes rozhodně žáden Plán útěku nemají.☺To jsem ale pohotová na pohovce, když se ti dva nechají kamarádsky mlátit nebo si berou brýle od kolegy, aniž by on hnul brvou, přesněji scéna před i po je skoro stejná, až na pár modřinců, jelikož přímá žádost obsahovala několik prázdných(dutých) okének. Tohle, pár obvyklých hlášek a nesmrtelný mohutný sapík v rukou Arnieho (mimochocem bíbr mu sluší), jsou chvíle pro které se vraždí nebo umírá. Chápu to, patřím k nim.

• 27.10.2013  21:17
    2 zbraně (2013)

Nudááááá, trááápnéé. Dvě slova, dvě hvězdy. Pro mé oblíbence pochopitelně. Hoši díky mizerné režii a lajdáckému scénáři ze sebe holt nemohli vyždímat víc než slabý podprůměr, pro jednou jim to odpouštím. Škoda dalších slov, prostě průser na druhou.

• 27.10.2013  15:56
    Storia di Laura (TV film) (2011)

Solidní vlaštovka mezi filmy na téma drogy versus rodina, zajímavě pojatá co do směru vidění problému, dobře zahraná. Celkově po evropsky podaná příjemná změna pohledu na věc a vůbec trochu jiná filmařina, která rozhodně nezklamala. Jak se dá lehce odsoudit narkomany, tak se těžce chápe důvody, proč někdo začne brát drogy, respektive je zkoušet, aniž by tušil, do jaké katastrofy se časem zřítí. Laura na tuto otázku odpověděla, jak jsem čekala: "Neviem, prečo som začala brať drogy." To většinou neví nikdo a pak už je pozdě litovat a často je pozdě na všecko. Smutné, ale dneska hodně aktuální téma, které by se nemělo jednoduše odsuzovat a zavrhovat. Šanci má právo dostat každý.

• 24.10.2013  12:03

Zpočátku jsem myslela, že brzy přijde na řadu vypínač, jak trapné fekální představení to bylo, navíc uřvané (JB) jako posledně v podobné slátanině, ale nějak asi z nudy jsem zůstala a fuckt nelituju. Scéna zhmotnění lysohlávkových iluzí mě dostala téměř do podobného tranzu, takže pak už byli chlapci moji a já jejich i přes další a větší kaskádu ftipů dalece za hranou únosnosti. Protože jsem pro každou prdel a když je udělaná z debility směrem k pobavení, musím uznat, že v tomto případě bylo učiněno antihumoru zadost, respektive bylo to tak debilně ujeté, až místy smíchem k nezastavení.

• 20.10.2013  14:17
    Kurýr (2002)

Klasika místy coolová, místy vážná, často v Bessonovském stylu, ale přesto hodně zajímavá díky spoustě vychytaných detailů. Jason tady maká jak barevný a právem si zasloužil místo na výsluní, takže dneska už nejen vzhledem k věku tolik makat nemusí a přesto je již pevně zakotvený na výstavce akčních figurek, co neumírají ani nestárnou, naopak spolehlivě baví. Tak se to taky dělá, jak je vidno. Nemám nic proti tomu, naopak.

• 12.10.2013  22:33
    Elysium (2013)

Příběh má mnohem větší potenciál, než jak se tváří, respektive dává víc, než je běžný občan schopen pobrat. Čímž se vyčleňuje do vyšších sfér a apeluje na reálnou hrozbu soudobé civilizace. A to, že sodoma gomora je zpět v nejvyšších obrátkách a lidstvo na pokraji zániku. Žádná rovnost již nepřijde, všecky šance byly zmařeny. No dost mravokárcovství, přejděme k filmu. Až na roztřesenou kameru a počáteční pocit, že jde o další z řady uhlazených sci-fi typu Total recall, se to později slušně rozjelo v oblasti emocí a akce, pro mě s pocity účasti, nenásilného vtažení do děje, prostě prožívání. Mat opět nezklamal a vlastně každá jedna postava zahrála svůj charakter na slušné úrovni. Špičkový soundtrack profesionální přístup jemně dokreslil. Bez ohledu na směr či poslání je jisté jedno - jsme ztraceni. Malost to jest lidská vlastnost.

• 5.10.2013  21:41
    Parchanti (2010)

Potěšení velké. Stylová špičková záležitost s efektními detaily a odlehčeným stylem, který je mi hoóódněě po chuti. Chlapci by stáli za hřích bez rozdílu, ale když se podařil záběr na plukovníka a ten ještě přidal šmrncovní grimasu, raději nenapíšu, jak to se mnou zamávalo. Chlap, co ani nemusí nic dělat pro to, aby u ženy zabodoval, protože má prostě přirozen(í)é charisma, má u mě vždycky brčálově zelenou. Některé scény jako s letadlem nebo závěrečné defilé spolu s úžasným soundtrackem se můžou směle přiřadit k žebříčku nej kultovních akčních filmů. U tohoto kousku si dokážu bez problému představit další pokračování kolem honění Maxe a další pikantnosti.☺

• 3.10.2013  10:03
    Šmejdi (2013)

V šoku nejsem, nic moc mě nepřekvapilo, vím a vidím dlouhodobě, jak funguje byznys na výrobu tupého stáda. Senioři trpí různými traumaty z dětství počínaje zkušeností s válkou, přes jiné (a)politické změny, po současný divoký západ a totální chaos. Není divu, že se nedokazáli dodnes zorientovat, natož vyznat ve změti manipulativních technik a nátlaků počínaje reklamou v telce až po barevné papírky v domovní schránce. Nevím, kde začíná samota každého jednoho účastníka zájezdu, ale co mě nejvíce zaráží, je dopad neexistence infrastruktury, ať jde o rodinnou pomoc nebo pestrou síť sociálních programů. Lidem se sklonem k závislosti stejně obvykle nepomůže nic, pokud oni sami nechtějí. Dalším velkým mínusem je fatální minutí účinku dokumentu směrem k pozitivní efektivitě. Smutné.

• 26.9.2013  08:58

DRC je typickým synonymem slova originalita. A to ve všech ohledech. Zpočátku nebylo jasné, kam se snímek nasměruje, ale úvodní jízdou s diskáčema nastartovala show, jakou svět nepamatuje.☺Současný ne, bohužel, doba opravdového fanouškovství je pryč. Sympatická 90-ková paráda s hudbou všeho druhu a vším co patřilo ke zlatému věku nejen v umění. Dobové prostředí a kostýmy, hodnoty, styl a vůbec život, kdy měl ještě smysl pojem člověk. Zní to nelogicky až banálně, když šlo celou dobu o šílené honění střelených mladíků za svým snem, přesto v tom nebylo nic vulgárního, natož obyčejného. Kultovní záležitost. Předvídatelný byl jen úvod s LP, vše ostatní se vyvíjelo naprosto nečekaně, jedinečně originálně. Fajn společnost, super doba, škoda jí, škoda ztraceného, co už nejde najít ani vrátit.

• 24.9.2013  09:33

Ztotožňuji se s textem HBO: Hořkosladký příběh - výstřední, vtipný a upřímný - považuje kritika za "originální komedii". Miluju, když od filmu nic nečekám a pak od něj nemůžu odtrhnout oči, jako v tomto případě. Je fakt, že je to hlavně díky vynikajícímu výkonu výtečné Charlize, ale scény s podobně dobrým Pattonem neměly o nic nižší váhu. Nečekala bych, že existuje lepší a horší kripl.☺ Je to jeden z mála "neamerických" snímků, jenž má CO říct a je vlastně obrazem každého z nás, který si v něm najde kus sebe samého. "Živote, tady mě máš."

1 8 9 10 11 12 13 14 21 30 40