Akt (1997) (divadelní záznam)

Ukecaná nicota o nesmyslu typu stokrát umoření osla, což není má parketa. Nedokážu tuto velesnahu o vtipný humorný postoj k české kultuře a jazyku ocenit, až na tu jadrnou češtinu, tu oceňuji a za to dávám jednu *. Jinak jsem to slovní mučení vydržela sice dostatečnou dobu pro hodnocení, ale po pár hříčkách se slovy rádoby k pobavení i poučení (tupci nereagovali nijak) jsem musela přejít do standby režimu, jinak bych patrně zkolabovala nebo chytla rapl, jak mi ty kecy lezly na nervy. V jednom se utvrzuji, nejsem artový divák, nikdy mě cimrmanovská sága nebude zajímat a co hůř naši současní komedianti nikdy nebudou furianti, i kdyby mě kon(z)verz(v)ovali 30 hodin denně.

Jesse Stone: Bez výčitek (2010) (TV film)

Zajímavá netradičně pojatá kriminálka s charismatickým Tomem, který stárne s grácií. Až na obehrané dialogy pro malé děti typu "nesmím s tebou mluvit, nejsem tady, nebudu ti volat" jde o kvalitní počin s tklivou hudbou postavený na psychologii postav i prostředí a vůbec životního stylu, což sice v popisku chybí, přesto je to klíčové a přidává snímku na hodnotě. Takže za tu výjimečnost a celkově dobře natočené drama o každodenních radostech i starostech běžného občana dávám čtyři.

Oldboy (2013)

Strašná sračka od hlavy až k patě bez hlavy a paty, až potupná zhovadilost. Zůstanu u popisku mysteriózní, protože o serióznosti není debat. Bylo to hrozně depresívní a zároveň neemotivní, takže mi bylo fuk, co se děje uvnitř nebo vně hlavním hrdinům. Joshe mám hodně ráda, ale čekala jsem v jeho podání spíš styl typu Rozsudek než Předsudek, který světem vládne. Ať to vezmu odkudkoli, víc než kupu hnusu, nechutných scén, enormního odosobnění a hořkého pocitu reality, co vše se dá pořídit za prachy a jak dlouho jsou lidi ochotni pořádat zvrácený cirkus s lidským masem (platím si tu herečku od jejích 10 let aj. perly) jsem si z toho neodnesla, spíš jen špatný pocit na jazyku, který mi doufám ještě dlouho zůstane (jazyk, ne pocit). Ovšem slizký záporák neměl chybu, ale nejsem si jistá, jestli je tou pravou ikonou k obdivu.

Chůva v akci (2010)

Tak úchvatně kompaktní akční rodinnou komedii jsem už dlouho neviděla. Dokonce mi nepokazila dojem ani obvykle předimenzovaná hudba a kupodivu i český dabing sedl v tomto případě jak sada pávní na ruského záporáka. Ať šlo o ruskou mafii, rodinné střety, rodiče a děti, děti mezi sebou, vtipné akce a skvělého Jackie Chana, pro mě to vše dohromady šlapalo jak ruské kolo čínské výroby na americkém trhu..."Halloween mám nejradši. Coltne, co je Halloween?" Ještě, že jsem neměla předem ani tucha, jak nízké hodnocení toto zdařilé dílko má, možná bych prošla zbytečně bez povšimnutí a to by byla náramná škoda.

Náhradníci (2000)

Tento film si zaslouží přívlastek příjemný společník. Excelentní Gene, maxisexy Keanu, krásná Brooke a parta různých (po)řízků všech odrůd a velikostí, co společně jdou za jedním cílem. Vydolovat ze sebe vše, vyhrát životní zápas, získat druhou a další šanci. Perfektní režie, dobře vybraná hudba, výborná kamera a téma sportu čistě o sportu, jenž nikdy neomrzí. V tom řada vtipných, silných a chytlavých scén, kdy jednou stříká pot až skrz kameru, testosteron je cítit až ve Slezsku a jindy stupňující jiskření leze zásuvkou v mém obýváku, shrnuto opět je můj prožitek silný a opravdový, jak to mám ráda a jak si představuji čistou zábavu.

LEGO® příběh (2014)

Nedávno mě napadlo, že ze všech typů animáků mi chybí už jen Lego, a ejhle přání splněno co by dup. Jak to vyjádřit co nejvýstižněji a nejúsporněji vzhledem k omezené kapacitě slov. Části Emmetova spokojeného života pod dohledem Velkého bratra a odkazy na stará dobrá stavitelská díla pro mě zafungovaly a části honiček, fantazijních skládaček, mlátiček zase upoutaly dětské publikum, takže dohromady působil pokus o oživlou stavebnici kompaktně, jak asi měl. Z pohledu dospěláka si ještě neodpustím zajímavý postřeh. Dobu sladkého nevědomí v rovnosti s nejmilejším ředitelem světa vystřídal chaos a rebelie, jež nikam nevedly, což napravily opět řád a propracovaný systém z minula, včetně apelu na tradiční rodinné hodnoty. Pěkný příklad k poučení do současného stavu světa, zda je/není dobrý jakýkoli přehnaný extrém.;-)

Síla lásky (2009)

Nesympatizantům vševědy psychologie film patrně nic moc neřekne, viz jiný nedoceněný skvost o dalším velikánovi, protože jede především v této linii. Zvládnout v sobě nekonečné běsy, bojovat proti tmářským dogmatům, vlastním slabostem a pochybám v době, kdy vše nové bylo kacířstvím, je obrovská oběť, kterou zvládnou jedině géniové, pochopitelně za podpory milovaných osob nebo taky někdy souhrou náhod. Spíš je to neviditelná ruka vedení, která určuje běh dějin. Kromě přirozeného výběru vědec objevil a vyzkoušel na sobě rovněž dlouhodobý stres, aniž by o tom věděl. Darwin byl nucen uzavřít se světu, aby otevřel cestu pokroku. Pokud je pokrok prospěšný ve všech ohledech, je to dobře, nesmí se však zvrhnout co do intenzity či rychlosti nebo obojího, což dokládá dnešní ubohý stav světa.

Zpátky do ringu (2013)

Rocky 7 jak vyšitý do americké vlajky s nezbytnou dávkou patosu, ale stylem, který si zaslouží obdiv. Takhle nějak si představuji splnění amerického snu, dobytí Hollywoodu, což obě Legendy jasně dokazují na plátně i mimo něj. Nechyběly zajímavé až bizarní scenérie, viz město z ptačí perspektivy nebo bydlení pod mostem(doslova), ukecaná černá huba, vulgární stařík, femme fatale, vztahový propletenec bez většího zauzlení a pochopitelně morální dilemata ušitá přímo na míru každému z hrdinů. GentleMana Slye netřeba dál ohledně superlativ rozebírat a zuřivý býk Niro v mých očích překvapivě stále roste výš. Za nostalgií nabité scény příprav do ringu a samotného zápasu pěkně natvrdo po staromilsku nemůžu jít níž, ani kdybych neviděla na obě oči, natož jediný díl hvězdné boxerské série.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Průměrná záležitost. Film splňuje všechny atributy jež má v popisku - dobrodružný, fantasy, horor, komedie. Herecká sestava příjemně potěšila, hlavně Heath, který už nikdy v ničem novém nevystoupí a je to velká škoda. Pohádkové momenty mě bavily o něco méně, než ty hororové, byť nejsem fanoušek ani jednoho z těchto žánrů. Holt už jsem asi definitivně vyrostla z princeznovských střevíčků, minimálně do doby seniorského věku... ;-)