Gran Turismo (2023)

Svižná adrenalinová show, která nadchne každého fanouška i jezdce od žigulíka po the best new formule, protože to prostě jede a válí od startu až do cíle! 😜🤩🥳👏🫶😍

Minulé životy (2023)

Za krásnou ukázku pokory k životu a úpřimnosti k člověku = vzácný úkaz nesobectví 🙏

Úsvit (2023)

57. KFF 2023

Arnold - 1. část: Sportovec (2023) (epizoda)

Tak to je mazec!! 💪🏋🏻‍♂️👋😘🤪🥳 Doufám, že se necháš inspirovat Slyi v podobném stylu 🥊🥇🏆🎬 🎭

Air: Zrození legendy (2023)

Skvělý příběh s nadhledem a lehkostí bez přehnaného sentimentu poplatný zlaté době, sice plné dravosti, ale v kapitalismu ještě s přivlastkem čistý než jak ho známe dnes se vší špínou kam jen oko dohlédne…bohužel. 😢🥹Zajímavé dialogy, super herci klasika i přesné rekvizity, tenhle koktejl hodně bavil. No a především můj oblíbenec Ben opět zaválel💪hlavně jako režisér a znovu nezklamal. Ani jako herec žádná “kamenná tvář” se nekonala 🤩, takže za mne jasný 👋a👍! Paráda jen tak dál a výš.⛹🏾‍♂️🥳😗I believe in him, you, her…

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

Perfektní režie, skvělý emoční doják pod kulisami středověku mísící se s počátky kovbojů a civilizace ještě silně okořeněným kombinací funkčního komunismu s prvky sektářství a hippiekomunitní pospolitosti. Kupodivu vše krásně ladilo a navíc připomnělo důležitost pomalu ale jistě mizejících hodnot 😉😊🥲🫣🥳

Avatar: The Way of Water (2022)

Kinoprojekce 3D. Moment překvapení již sice vyprchal, ale přesto jde stále o bohatou podívanou s propracovanou logistikou. Nejvíce mě nadchla ukázka fantazie mořského světa s propojením duše a přírody.😍👏Majstrštyk s podpisem skvělého režiséra mě opět vyvedl na 3 hodiny z tvrdé reality pozemšťana s výjimkou bojových a ziskuchtivých scén, jež jsou buhužel až příliš aktuální a velmi destruktivní pro lidskou populaci…😢😏😕🤪

To nic, drahá (2022)

Stepfordské paničky z pohledu ženy režisérky natočeno po 20 letech, ale se stejnou feministicky laděnou revoluční main linií - žádný kuxus a idealismus není navěky, natož zadarmo. Zjednodušeně mi z toho ve výskedku vychází, že každá kultura funguje úměrně úrovni svého osazenstva, aneb vše je naštěstí pomíjivé, ostatně jako život sám!

Top Gun: Maverick (2022)

Tom je dnes pan Herec a sekne mu to skoro lépe než před 36 lety. Slovu stařík se může opravdu s klidem pousmát, což udělal a poté TO všem mlaďochům nandal. Určitě na to má i v realitě, kondičku má úžasnou. O srovnání s běžnou generací není debat. Jinak obvykle patosem protkané, ale vkusně natočené konkrétní životní drama o nekonkrétních konfliktech. Vtáhlo do děje, ale velmi lehce a s nadhledem, což presně od kinoprojekce očekávám! 😉✊😍

Slepý muž, který neviděl Titanic (2021)

Připomínka toho, jak nicotní a malicherní jsme, zvlášť vhodné pro všechny negativisty, sráče dnešní doby, se může vidět zas a znova. Velmi silný zážitek 56th KIFF v sále Lázně III.