Most (2011) (seriál)

Radost z toho, že jsem se konečně nalepila na jeden ze stovek seriálů, mi kazí jedině vědomí, že další díly třebas nestihnu. I tak šlo o příjemné setkání a docela napjatou atmosféru...Vyšlo to ani nevím jak, viděla jsem všech 10 dílů. Já vím, že to jde stáhnout, ale přišla bych tím pádem o vynikající český dabing, především skvělé deviantky Ságy. ;-) Dodatek 09/15: 2. série je ještě o něco šťavnatější, hutnější a temnější než 1. řada. Napětí a zamotaný děj napříč různorodým zdánlivě nesouvisejícím spektrem lidiček nenudí ani sekundu a celá složitá peripetie krimi zápletky se dá nazvat jedním párem slov: par excellnece

Magický hlas rebelky (2014)

Paní Marto, nejen že jste byla krásná kdysi zamlada, Vy jste krásná dodnes - na těle i na duši! Smekám.

Holka s prknem (2011)

Bylo to svěží jak čerstvě napadlý horský sníh s trefně vybraným castingem, zejména potěšíli jako obvykle Bill a Brooke, přestože zápletka ničím novým nepřekvapí. Je to holt o správně namíchaném koktejlu, co jednomu pošimrá chuťové buňky i uši a polahodí oku, samosebou podle individuálního nastavení jedince, jak jinak! Když mi v závěru této slaďárny ukápla slzička nad extrovní produkcí holky s prknem, nemůžu jít níže, i když se ze své nížiny v životě nevyškrábu na žádnou z viděných výšin a prkno znám leda tak z praktických lekcí žehlení.☺

Píseň pro nevěstu (1998)

V ponižující sebekritice a házení černých perel do prostoru je Sandler naprostá jednička. Když dostane nečekaně kopačky, pak jeho žal nezná hranic, viz vlastní utápění se v něm a útoky do jiných nejlépe aktuálně pohodových lidiček - spolek bizarních postav nemá co nabídnout, viz stolek č. 9 !;-) Odkaz do 80.tek potěšil jako obvykle a pohled na ty dva mladé pěkné jakbysmet. Můžu je holt vidět 50x stále a poprvé a furt půjde o lahůdkový extra zážitek i bez větší snahy a námahy.

V oku tornáda (2014)

Normálně za tři, ale vzhledem k zážitkům zvedajícím mě z gauče, viz mj. papírna a kanalizace, dám tomu béčku o jednu * navíc. Zvláštní, jak se to někdy opakuje, v momentě kdy jsem chtěla, po cca 10 min. začátku projekce, film vypnout a vrátila jsem se k němu jen tak z pudele, to začlo nabírat na obrátkách stejně jako vír tornáda, který skončil až se závěrečnými titulky, bez ohledu na účast béčkových herců a jiných "podprůměrů."

Jesse Stone: Nový začátek (2006) (TV film)

Ano, je to jeden z těch projektů, jenž sází na charisma hlavního protagonisty - jako lákadlo na ženy zabírá skvěle. Navíc jde zde víc o charakteristiku osobnosti postav a místa "činu", než o prosté krimi, čímž snímek získává na zajímavosti a poutavosti o stupínek navíc. Přesto si nechám volbu vyššího hodnocení na další díly, které doufám nepropásnu, jak mi obvykle hrozí při pravidelnosti, jež je typická pro seriály, a proto je prostě nesleduji, i když bych moc chtěla.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Klasické krimi bez pořádné akce mě moc nebere, takže nuda. Navíc sáhodlouhých "příběhů" o alkáčích a jejich sebezpytování svědomí tu byla už horda a lepších. Všecko tu už několikrát bylo a jestli měl divák ocenit Liamovo herectví, tak já to vím už dávno, ale jsem holt poněkud náročnější divák, čili očekávám o hodně více...

Úsvit planety opic (2014)

Zvláštní, nevím na koho tento paskvil svést, když scénáristé jsou stejní, takže to odnese rejža. I když opět se volky nevolky vrátím ke scénáři, který byl jedním slovem otřesný. Naivní, neuvěřitelný, umocňující rozpor mezi možností opic dotáhnout to do světa lidí co do myšlení, mluvy a akce, dokonce napříč žánrem sci-fi, a to je už fakt moc. Není třeba se příliš rozepisovat, vše klíčové napsal trefně Išervúd, pod jeho slova se podepisuji a vyjadřuji tím velké zklamání. Jediný, kdo mě trošku zajímal, jinak emoce nulové, byl Caesar, ale spíš z nostalgie k minulé povedené pecce, což se neopakovalo, ani kdyby kůň na opici jezdil! Takovou předvídatelnost jsem nezažila ani v nedávném maratónu animáků... Dávat za tři jen za efektní formu a humanolídra opic je hodně laciný ústupek, o prakticky nulovém zážitku raději nemluvím.

Lásce na stopě (2001)

Správné načasování pro mě osobně právě teď! ;-) Ale celkově je romantika na vysoké tvůrčí úrovni, protože plyne s naprostou lehkostí, s příjemným hudebním doprovodem a moc dobře vybraným castingem. Moc jsem si přála, aby se ti dva osudoví neminuli, tak hodně jsem se nechala nenásilně vtáhnout dějem, což je nejlepší zpětnou vazbou pro autory a tak to má ve filmovém světě být.

Chraň nás od zlého (2014)

To zas byla sračka, vědět předem že jde o téma exorcismu, tak se vyhýbám obloukem. Celý film se odehrává za tmy, deště a ve sklepě za svitu blikající baterky, aby snad víc otrlý divák dostal patřičný strach, kdyby to náhodou moc nešlo. Nejsem nebojsa, ale při pohledu na přehnané mejkapy typu šílená Jane se už fakt musím spíš smát té postupné sebedestrukci, jež postihla všechny zúčastněné submisivní jedince. Přitom šlo jen o jedno trvale profláklé téma a tím je skutečnost stará jak věčnost, že Zlo plodí jen zlo, jelikož největším nepřítelem každého člověka je svědomí uvnitř svého JÁ.