X-Men: První třída (2011)

Historie se s Vaughnem opakuje, opět je tu nabušený ohňostroj, sice hezky vypadá, má pěkné efekty, dobře mu to střílí, svítí, prská, hudba jede na plné koule, ale kde nic tu nic, najednou je po všem. Přesně to trefili Radek99 (po kantorsku) a hirnlego (po mutantsku). Jen doplním, že tomu chyběl punc hravosti a zábavy, což je pro mě zásadní deficit. Spíš naopak nadbývalo otřepaných klišé o zabedněncích v kuklách, kteří rádi a bezduše mačkají čudlíky, začíná to nudit. Já se tedy dobrovolně přidám k lize výjimečných, kterým velí Herr Komander, jehož závěrečná scéna s mincí a na pláži neměla chybu. Tentokrát bych nejradši zmáčkla čudlík pro změnu já, ať je už s těmi neandrtálci jednou provždy konec. Škoda, ale jednou to přijde, už brzy ;-) I prefer MAGNETO!

Zapomeň na Paříž (1995)

Sice se to rozjelo až od druhé půlky, ale pak to chvílema stálo za to. V životě by mě nenapadla taková souvislost sejra s neprůchodností vaječníků, musím se nad tím vážně zamyslet. A další věta do studnice moudrosti: "Před svatbou jsem zvracel tejden každej den. Samozřejmě se ukázalo, že mě její matka chtěla otrávit."☺☺☺Každopádně doporučuju tuhle konverzačku všem, kteří se rozhodují vstoupit do svazku manželského. Myslím, že statistika rozvodovosti poleze raketově nahoru (v lepším slova smyslu).

Iron Man 2 (2010)

Ještě lepší jak jednička. Hodně mě rozesmály scény jako Tonyho poslední leč "Myself", (non)verbální setkání záporáků v hangáru, rozjímání v koblížku atd. a moc potěšilo ústřední trio Bobík-Miki-Sam. Režie tradičně na vysoké úrovni, tvrdá muzika a bezchybná mystifikační jízda od začátku do konce. Krásně se tu potvrdilo, že celé to primitivní pachtění po zbrojení a vojančení souvisí s věčnou touhou malých velkých chlapečků po neustálých soubojích v mužnosti. Proto mě zaráží zdejší nízké hodnocení. Výjimečně dám vzácnou radu - nezapírejte dítě v sobě, určitě ho tam máte. Nezbývá než konstatovat, že tahle peprná kličkovaná byla výhradně určena elitě formátu Tonyho Starka.(nad 4hvězdy) Na velikosti záleží, obvzlášť ve filmu. "Highway to Hell" A závěr po titulcích? Thor. Zábava pokračuje...☺

Iron Man (2008)

Po čase jsem opět vypálila 5hvězdu bez dlouhých cavyků. Bobajz si to plně zaslouží, jeho role mi imponuje plus nezměrné charisma, které jsem dřív nechtěla vidět. Právě proto miluju filmy a proto, že mě kromě zábavy navedou na nový směr. Takže Bobajz už jsi v mé milosti, neboť přesně týpky tvého formátu - génie, požitkáře, gurmány, rebely, frajery, hláškaře, narcisy, seladony, kurevníky a prostě milovníky krás života v celé jeho šíři a nabízených možnostech - naplno žeru! Líbila se mi i režie a rockovější hudba, na závěr tomu dali Sabati (po)řádný metalový říz. A poslední Tonyho stylová improvizace? Megaúrovňová slast.;-)

TRON: Legacy 3D (2010)

První co mě zaujalo byla hudba, ta snímku přidala na hodnotě. Tvůrci zvládli vizualizaci převedení složitého mechanismu PC sítě do filmově stravitelné podoby na jedničku. Světýlka, linky, mikrosvět, souboje, křehcí panáčci, všecko to fungovalo i pro člověka, který v životě nedržel herní konzoli v ruce.☺Děj chytře balancoval mezi snovostí a realitou a divák se tak mohl připojit k hravé vlně s lehkostí uživatele. Herci sympatičtí, Jeff si může s klidem odfrknout a neřešit svůj věk a ti dva mladí působili hezky přirozeně. Povedlo se to až tak, že chci taky jeden zářící obleček, asi napíšu Ježíškovi.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Jednoznačně nejhorší díl trilogie, pro mě pořádné zklamání. Hlavní postava Lisbeth byla upozadněna do špitálu, a tím veškerá její aktivita skončila. Politické šachy mezi neviditelnými mocihráči a viditelnými nacipenzisty mě fuckt nezajímají, to si můžu klidně několikrát denně pustit xxx krimošek z L.A., K.O., O.O., které rozlišuje leda tak koncový název, jinak jsou zralé na spláchnutí. No jo, když se jeden příliš těší, dopadne to takhle. Možná to bude i režií, už to zdaleka není to co bývalo za Opleva (tajemno, napětí, akce, emoce). Tak snad příště, někdy...

Matrix (1999)

Pořád je to jeden z nejlepších scifáčů, ne-li nejlepší, ať obsahem (nadčasové), formou (invenční) nebo trefou do černého (doslova) hereckého výběru. Kíenu Rívs je charismatický bourec vyvolený, který snad zastavil čas, v jeho případě určitě. Prdel maková je v tom, že ač se snažili tvůrcové o velikou honosnou myšlenku žít skromně s pokorou, stejně vsadili nejvíc na cool styl akci, která je funkčně namakaná dodnes. Lidský virus je beztak nepoučitelný, vždycky (ne)bezpečně šáhne po tom krásném, pohodlném, půjde přímou cestou do pekel a jak rád. Kdyby nebylo té proklaté lásky, jak by bylo teploučko v blažené nevědomosti. Červík vrtáček se ptá: "Co je to realita?";-)

Králova přízeň (2008)

Čistě ze zvědavosti jsem se velkoryse chtěla přesvědčit, jestli se nemýlím ve svém úsudku a instinktu. Úsudek zahrnuje mírnou averzi vůči hlavním hrdinkám a instinkt mi ji už dlouho předtím zdůvodňoval. Míjet dál tento snímek bych udělala úplně nejlíp. K historii mám spíše vlažný postoj, takže můžu hodnotit leda casting. Snažím se o maximální nezaujatost a často ráda měním názory na herce, ale tady se víc než jinde potvrdilo, jak na mě kočeny působí. Natálka jako intrikánská mrcha a Scarlettka jako nána s výrazem pololeklé ryby. Nějak se nám současný trend vkusu zaklikatil, ale budiž. Zřejmě teď naseru zhruba 99,9 % zdejších jejich příznivců, ale přece musím být korektní ne?! Ještě že to nikdo nečte. Uf! To mi spad balvan ze srdce o velikosti anglikánské církve.☺

Moje letní prázdniny (2012)

Mel se vždycky vymykal, časem mu narostly pořádné koule a teď si ještě nasadil hroší kůži. Patří mezi mé favority, i když dva z jeho počinů pravděpodobně nikdy neuvidím, nemám dost odvahy. Zato on jí má na rozdávání, a taky tak činí a svoje pocity směle vytrubuje do světa. Už úvodní scéna slibovala parádní jízdu plnou drsné, originální, riskantní, stylové cool akce. Filuta se nebojí najmout nováčka režiséra stejně jako ukázat prohnilý systém, kterému víc velí money než samotní lidé. Ti jsou překvapivě jakoby v pozadí, semletí ve vlastních sračkách, v kolotoči rostoucího zla. Mel je inovátor každým coulem, rebel bez příčiny, bezservítkový gauner a setsakra dobře ví, co dělá. Ten prevít dal otevřenému násilí vyšší level, nejen tradičně šokuje ale hodně sděluje. Do Mexika fuckt nepojedu. Tak si říkám, co kdo vlastně o něm něco doopravdy ví?!;-)

Čest rodiny Prizziů (1985)

Čekala jsem větší pecku. Jako karikaturu, melodrama, grotesku a hlavně oslavu cynismu film beru, opravdu daná kritéria splňoval. Ale nedal mi očekávané, já zůstanu u klasiky typu Kmotra. Chvílema mě bavily konverzačky, herecké obsazení, ale jinak jsem se nenašla v žádném výše uvedeném žánru. Vyšel mi chaotický čtyřmix, ve kterém jednotlivě chyběla hlavní zásada vyvážené chuti a následného požitku. Kdyby se Jackova rodina ubírala touto cestou - "Heller ho musel odkrouhnout, tudíž ty odkrouhneš Hellera." "Tak jo." - vypila bych celou flašku bez rozmýšlení a ještě bych žádala přídavek.