Charlieho farma (2014)

Ten pocit, když vidíte v obsazení hororu Kanea Hoddera a maník tu má kladnou roli... kurva, už ani na dřív dané jistoty se dneska člověk nemůže spolehnout... aspoň, že ten Bill "Otis" Moseley ví, co se sluší a patří :-) K filmu- sneslo by to víc krve, potu a slz, ale jinak nemám výhrad, hixploitation takovej, jakej má být, pár pěkných mordů (včetně jednoho ftipného), hezký baby a hlavně hlavní star- jo, tenhle Charlie, to je materiál. Takže objektivně za 3*, ale takhle pěknýho killera jsme tu už dlouho neměli, takže ta čtvrtá je spešl pro něj. (TheDon, díky ti za druhej supr tip na australskej horor, chlape ;-). A btw tenhle znáte?: Charles Manson jde lesem s jedním chlápkem. Chlápek se otočí a říká: "To je ale děsivej les." Na což Charles říká: "Drž hubu, chlape, to já jím budu muset projít sám..." Buhahaha, jo, já vim :-)

Sto krvavých akrů (2012)

Už bych se opakoval, že jsou Australáci současným králem hororu, ale i Sto krvavoučkých akrů to zas a znova jenom potvrzuje. Přísady jsou tradiční- skvělý prostředí australskýho vidlákova, sympatičtí záporáci (tady ta dvojka, to jsou bratříčci k pohledání), no a skvělá redneck mjůzika, nevím, někdy mi asi stačí málo, abych se vrchovatě pobavil. A nejnechutnější scéna? Orální sex, definitely :-)

Woodstock '94 (1995)

Jako ostatní zdejší hodnotím jen za vystoupení NIN, protože to je tak koulervoucí nářez, kterýmu se současná live performance (nejen) od Devítipalcových hřebíků sotva vyrovná. A to i přesto, že Trentovi sem tam vypadne mikrofon a že moji nejoblíbenější "Wish" odzpívá sotva z poloviny. Celej koncert k vidění na YT.

Zoolander No. 2 (2016)

Tak schválně, a buďte upřímní, kolik z vás si přálo, aby scéna s Džastinem Bíbrem byla skutečná a kolik z vás si při ní řeklo takové to "aaaaaaaaaach" s blaženým úsměvem na rtech? Já teda každopádně, highlight celýho filmu :-) Jinak druhej Zoolander ničím moc nepřekvapí, vtipy slabší než v jedničce, zkrátka takové to typické pokračování něčeho, co před lety fungovalo, ale dneska už na to čučíte spíš jen z nostalgie. Asi jako na loňskou módu... kdyby vás teda tenhle módní svět zajímal. A už ani ty cameo role nebyly tak vtipný jak v jedničce (snad s výjimkou fakt divnýho Bena Cumberbatche, připadal mi jako něco mezi Marilynem Mansonem, Cher a bezpohlavním čímsi...), však pamatujete na Bowieho? A btw víte, jak se pozná, že už jste staří? Víte, kdo je to Derek Zoolander :-) Třetí hvězda tak spíš za ten pocit, že máme "Blue Steel" zpátky, jinak děsná pitomost, a ten Derekův syn, heh, ten musel být adoptovanej :-)

Grimsby (2016)

Ta scéna se slony... jako jsou hranice, za které by se ve filmech už jít nemělo a tohle je přesně jedna z nich! (ano, smál jsem se jak debil :-). Cohen je prostě ďábel, kterýmu není nic svatý, a Grimsby jedna z nejlepších komedií za posledních pár roků, páč když se ten film začne trochu cukat, naběhne tam Liam Gallagher, sorry, naběhne tam Cohen a uzemní to dalším dementním vtípkem (ne, teď zrovna nemyslím ten džouk s Anglií ve finále MS, buhaha, jsem vtipnej). Tenhle film mě naučil tři věci- Cohen je komediální polobůh (páč komediální bůh je Ricky Gervais), Mark Strong badass as fuck a Grimsby neskutečná shithole. "Excuse me, Miss, go fuck yourself!"

Hush (2016)

Děsně pozérskej "horor", ale všem žroutům ajfounů a mekbuků se to líbit bude, prostě soudobej shit, co se jich za rok vyloupne neurékom. Navíc, chjó, když už točím home invasion, tak se snažím, aby byl ten hlavní záporák prostě charismatická svině, a ne takovejhle fuckface, co sice složí stokilový hovado, ale jedna hubená žába mu zatápí tak, že nevím, kdo je v týhle hře na kočku a na myš kočka a kdo myš... Flanagan se pomalu ale jistě začíná dostávat na úroveň Eliho Rotha- a to je teprv horor!

The Dead Room (2015)

Tenhle malej horůrek je přesně na pomezí "dobrej kousek za pár šlupek" a "total shit". No já se nakonec přikloním spíš k první variantě, i když se tam tak dvě třetiny nic moc neděje a když už se tam pak něco dít začne, tak je to většinou (nechtěně) srandovní (ne vážně, to i Krotitelé duchů maj větší šanci vás vyděsit). Jenže jenže... Ramirez má zaprvé slabost pro duchařiny a zadruhé se mi zrovna Novozélanďané odpálit nechtěj, páč mě doteď svýma příspěvkama do rodinky hororů pokaždé potěšili. Navíc ta hodina a čtvrt, co to trvá, se dá přežít, aniž byste měli choutky prorazit hlavou stěnu... A... "Who ya gonna call?" "Ghostbusters!"

Zvláštní korespondenti (2016)

Castingovej majstrštyk, Bana je správnej kick-ass, Vera dobrá mrška, Kelly Macdonald sympaťačka (as ever), no a Ricky... co dodat, jestli vás jeho humor baví, přijdete si s těmito zvláštními dopisovateli na své. Gervais se sice drží trochu zkrátka (když to člověk srovná s jeho stand-up shows), ale hlavně první půlka, resp. než se děj přemístí do Ekvádoru, šlape výtečně, a to především ve chvílích, kdy jsou na obrazovce Gervais, Bana a ti dva blázni, u kterých se schovávali- přesně tady se ukáže Gervaisova genialita a smysl pro pointu. Závěr je trochu odfláknutej, nebo spíš slovy samotného snímku- "Tohle vypadá jak závěr nějakého filmu." "Jo, závěr low-budget filmu." Každopádně jedna z nejlepších komedií za poslední dobu, na míle vzdálena současným US crazy komediím. A pokud takhle nějak bude vypadat novej filmovej The Office, těším se převelice.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Může obsahovat informace, prozrazující zápletku filmu (jo, už mě nebaví psát "spoilers"). To se takhle ráno vzbudíte, jste nasraný na celej svět, do toho vás autem sestřelí týpek, co vás pak přikurtuje želízkama k trubce ve sklepě a valí vám díru do hlavy, že vám nad hlavou běhaj emzáci. A co svět nechtěl, voni tam kurva fakt běhaj... anebo teda spíš lítaj. Ale to ještě není všechno, kdepak, po nějaké době, s kolegou, kterej se tam vzal kdo ví odkud, zjistíte, že ten týpek není žádnej 'Goodman' (hehe, sorry, ale musel jsem), ale pěkně zvrácenej parchant, co vás chce roztavit v kyselině. Tolik k Ulici Cloverfield, č.p. 10, která má být jakýmsi prequelem povedené, osm let staré sci-fi blbince Cloverfield, ale kdyby jste si to nepřečetli tady od hodných uživatelů, tak vás to asi ani nenapadne. John dobrej, jinak niť moť, a ta ženská verze MacGyvera mě začala srát zhruba v desáté minutě filmu. Zas jednou velkej hype a mnoho povyku pro (víceméně) nic.

Poet Anderson: The Dream Walker (2014)

Něco ze Sucker Punch, něco z Trona, něco z Watchmenů, dochuceno parádní animací a pocukrováno skvělou hudbou od Angels and Airwaves. K vidění třeba tady.