The Divide (2011)

Jak daleko byste byli schopni zajít vy? Hodně tíživá podívaná, nenechte se odradit pomalejším rozjezdem (btw filmu by slušelo, kdyby byl tak o dvacet minut kratší), protože zhruba v polovině se Divide zlomí a začnou se dít věci vskutku nečekané. Špinavý, stísněný, vycukaný, drsný a krvavý- takový je film Divide. A jediné, co mě vážně nas..., je, že SPOILER! se nedočkáme vysvětlení, kdo za tím masivním výbuchem vlastně stojí (anebo mi to uniklo) KONEC SPOILERU. A ještě překvapil Milo Ventimiglia a to hlavně právě ve druhé půlce snímku, skvělý výkon.

Red Dwarf (1992) (TV film) odpad!

V roce 1992 musely být fakt neskutečně velké skvrny na slunci, když dvojice Grant-Naylor mohla dopustit, aby se něco takového dostalo na světlo světa... Zasloužili by chlapci trest- oba je oženit za krásnou nevěstu rodu Gelfů :) Tady fakt nemá cenu psát byť jen fň o hercích, ději atd., tohle je totiž průser mezigalaktických rozměrů a můžeme děkovat všem silám, které tento paskvil zarazily hned u pilotního dílu. Jo a taky aspoň mohli pro Listyho kočku vymyslet nějaké nové jméno, třeba Werewolf, to by bylo aspoň vtipný, chápete- kočka a werewolf, ha ha hááá :) A může mi někdo vysvětlit, proč v tom ke všem čertům hraje Robert Llewellyn??? :)

The IT Crowd (2007) (TV film) odpad!

Může mi někdo říct relevantní důvod, proč se toto natočilo, když je to naprostý, ale opravdu naprostý přepis pilotního dílu opravdových The IT Crowd??? Uniká mi důvod, proč se točí např. americké remaky evropských hororů, ale toto už je vážně stupidita největšího kalibru. Naštěstí to pochopili i diváci a tento skvost zůstal pěkně jen u pilotu- ale i ten by se mě zakopat dvacet metrů pod zem a navždy na něj zapomenout. A může mi někdo říct, proč v tom ke všem čertům hraje Richard Ayoade??? :)

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013) odpad!

Souhlasím s Bloodym, pokud jste ohrnovali rypák nad remakem z r. 2003 (a jeho prequelem), tak tomuhle se můžete rovnou vyhnout. Co na tom, že děj je až zoufale neoriginální (a tam, kde se snaží o nějaké inovace, je to ještě horší), ono tohle téma už je fakt vyrejžované, ale tohle je hlavně neskutečně stupidní. Takže po iksté- 4 mladí retardi (jasně, ani v Nispelově remaku to nebyli zrovna inteligenti, ale mohli jste se kochat alespoň prdelkou Jessicy Biel :p), minivan, Leatherface, motorovka- no a dál už to znáte... Mohlo by se zdát, že natočit pokračování 40 let starému filmu se jeví jako lepší nápad, než mu točit remake, v praxi je to však těžkej omyl, protože Masakr deset let starý měl alespoň jakous takous špinavou atmosféru, tady je však prázdno jak v Leatherfaceově kebuli... Ale co, za tři roky se dočkáme prequelu a za další čtyři třeba remaku tohoto... :) Jo a abych nezapomněl, točilo se vlastně ve tři-dé, takže tu máme jako fakt úplně skvělej záběr letící motorovky přímo vám do xichtu, vau, deset nocí z toho budu mít mokrý sny!!! ;) Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdu za těch pár gore scén, ale totálně vymletej konec mi to důrazně zakázal... Šup do odpadu! Dodatek: Až teď jsem si všimnul, že je na příští rok naplánované pokračování, no jako bych to neříkal... :)

Výměna (2008)

Jdi někam Clinte, takhle mě emocionálně rozervat! :) A to jsem si myslel, že se od tebe po Million Dollar Baby už ničeho silnějšího nedočkám... Changeling je, navíc s vědomím, že se jedná o based on a true story, opravdu velice tíživý zážitek, neočekávejte žádné zlé a hodné policisty, neočekávejte, že se jak mávnutím kouzelného proutku začne všechno obracet k lepšímu a SPOILER! neočekávejte ani žádný happy-end, alespoň ne v pravém slova smyslu. KONEC SPOILERU. Zkrátka Eastwood opět potvrdil, že jeho režie je pevná a Angelina vytřela zrak všem haterům, jelikož ona opravdu JE dobrá herečka (zde podle mě předvedla ještě lepší výkon, než byla její oskarová role ve filmu Narušení).

Temné nebe (2013)

Smažte to slovo Horor v popisku filmu, tohle totiž není horor, i kdyby to řekl sám velkej Chuck... A pokud nechcete ztratit drahocenné minuty vašeho života, doporučuju film posunout někam k hodině dvacet, minuty předtím se tam totiž děje tak maximálně bla bla bla bla bla- vážně, někdo něco nepodstatného udělá, pak se to musí půl hodiny řešit a tak pořád dokola... Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale zlaté Paranormal Activity a další duchařiny, to už se budete spíš bát u nějaké epizody Akt X, ba co víc, i ta opička E.T. dokázala vyděsit spíš... :) Od odpadu! tento skvost dělí jen ten fakt, že, světe div se, existují ještě větší kraviny- ale není jich mnoho...

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Takže toto je ten film, který zplodil Brangelinu... Hmm, zajímavé :) Ale jo, je to taková ta blbůstka, co vás zabaví, když nemáte zrovna nic lepšího na práci, ale hledat v tom nějakou hloubku, pfff, bitch please :) Mezi ústřední dvojici to (ne)očekávaně jiskří, jejich domácí hádka je možná nejlepší scéna z celýho filmu. A přestože miluju Anželínu, hlavní hvězdou je tu rozhodně Brad, ten chlap zahraje asi fakt všechno... Kdyby to ještě o fous víc odsejpalo, zvedl bych to na nadprůměrné 4*, ale i tak jde o slušnej snímek ve svým žánru.

Maniak (2012)

Jedna dvě, Frodo jde, Frodo si jde pro tebe. Docela hafo silnej prožitek, PoV je zde vymačkáno jako hooodně šťavnatej citron, až ani jednomu nevadí, že děj je vlastně hrozně prosťoučkej a neoriginální, včetně důvodu, proč má Maniak maniakální sklony. Elijah Wood vybraný naprosto trefně, prostě takovej ten hajzlík s nevinným ksichtem, za jehož očima se skrývá těžká schíza. Tohle si říká o opakovanou projekci, už jen kvůli výtečné hudbě. A konečně zas jednou očekávání naplněno bezezbytku, 4* jak vyšitý.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Parádní pokračování už tak skvělé jedničky. Přestože moment překvapení vzal za své, vizuálně je to pořád pecka. Šmrncovní dialogy, vtipné Holmesovi mimikry, vynalézavá akce, krásná hudba, trefně vybrané exteriéry... himbajs šůviks, tady se kritizuje fakt zatraceně těžko :) Navíc závěrečná scéna byla takměř dokonalá. Co dodat? Těším se na trojku ;-)

Batesův motel (2013) (seriál)

Celkem zklamání a nebýt přítomnosti vždy výtečné Very Farmigy, byl by to průser ještě větší. Přesto se pár zajímavých scén najde, ale scénář klouže jen po povrchu, sterilně, tak jak to má 9 z 10-ti seriálů současnosti ve zvyku. Což je škoda, páč kromě Very se tu v roli starého známého Normana i docela vytáhl starý známý Freddie Highmore. Bohužel, zatím je z toho pro mě jen o trošku lepší (a krvavější) teen-age seriál parazitující na slavném jméně... Aktualizováno: Po šesti dílech s tímhle seriálem končím, děj je jen uměle nahozenej, nemá to žádnou atmosféru a většina postav se chová přinejmenším dementně. Jak už jsem psal, nebýt Very, je to zapomeníhodná blbost. Ale jako reklama na ifoun to docela ujde aneb můžete na tom psát esemesky, můžete si s tím svítit jak s baterkou a -pozor, teď to začne být zajímavé- můžete s tím i volat :-O 2,5*