Odvlečen (2007)

Plochej film, pracující se všema těma stereotypama, ale nějakým zvláštním způsobem vlastně hrozně zajímavej, navíc, a to jako fakt nebývá pravidlem, vás bude zajímat, jestli to támhleten přežije, co je zač ten arabskej James Franco (a co je zač jeho přítulkyně, arabská Jennifer Lawrence), kdo lže, kdo je obětí systému a koho budou brnět bradavky... Fajnovej cast dělá své, ale nakonec by to bylo koukatelný i bez všech Jakeů, Reese, Meryl, Alanů, Džej Kejů nebo Peterů. A souhlasím s mad_ness, z tý arabský muziky by jeden potřeboval transplantaci sluchovodů...

Lucie před Lucií (2014) (TV film)

Lucie je grupa, ke který můžu napsat, že je to vlastně kapelka, která mě přivedla k tej tvrdší muzice, kapelka, která mě vlastně přivedla k pořádný muzice jako takový. A i když dneska si jí do uší pustím už fakt jenom výjimečně (a ta současná už jde úplně mimo mě), s lehkým svědomím si dovolím tvrdit, že jejich album Černý kočky, mokrý žáby patří k tomu nejlepšímu, co kdy v českým bigbítu vzniklo (hlavně tahle pecka). Dokument, svojí stopáží spíš jako bonus k nějakýmu záznamu live koncertu, není nic světobornýho, ale je fajn vidět, že to ty čtyři kluky asi fakt zase začalo bavit, hrát spolu. Což je, po všech těch letech žabomyších válek, vskutku dobrej pohled. Pobavila storka o Klubu nepřátel Roberta Kodyma :-) Ke zkouknutí třeba tady.

Green Room (2015)

Zpočátku jsem se bál, že Green Room bude asi takový exploitation jako Green Day punk, ale po prvotním pozérským rozhovoru, jakou kapelu byste si vzali na opuštěnej ostrov (Beatles, vole, co jinýho), se to slušně rozjede, a jestli jsem si u nějakého posledního hororu stěžoval, že je takovej moc ňuňu, tak tohle je přesně tak špinavý a hnusný, jak má Ramirez rád (a ani nevadí, že je to vlastně celý děsná blbinka- asi taková jako punk samotnej- sorry všem punks). Samozřejmě umocněná o ten fuckt, jak Anton Yelchin dopadl. Navíc mám rád filmy, kde objevím nějakou tu vychytanou skladbičku, a to dokonce od jedný a od druhý kvalitní grupy. A Patrick Stewart mohl konečně prodat svůj léty opečovávaný sestřih B-)

Everest (2015)

K čemu vám je, že vám i ty vedlejší role hrajou borci typu Gyllenhaala nebo Worthingtona, když jsou nahoře na těch kopečkách od sebe skoro k nerozeznání- rejžo, tvoje chyba. Prostě jsem měl problém od sebe všechny ty postavy rozeznat, a že jich tam je jak namrdáno. A pak aby to s váma pohnulo, že ne všichni zase slezou dolů... Každopádně, a možná že jsu jenom cynik, oplakávat je mi jaksi nešlo, asi je to super pocit, říct si, že jste slezli tuhle jakože fakt velkou horu, ale že máte doma ženskou, co je těhotná, tak to jako popiči sobectví... No nic, film je plochej jako to zelené pozadí, u kterého se točilo, hudba, co asi měla navodit atmošku poloviny devadesátých let, taky taková... žádná, a s člověkem to prostě nezamává natolik, kolik si představoval. Ale pořád je to Everest a moc lepších filmů o horolezectví asi není, takže průměr a hurá na Útěk do divočiny (jop, narazit na spisovatele Jona Krakauera, který se tu taky mihl, v době, kdy akorát čtete právě Útěk do divočiny, to potěší :-).

Fotbalová vášeň (2014)

Dobré sci-fi, tenhle film, kam se na to hrabe Matrix... Sepp si nechal natočit krásné promo video, jaký je on a jeho parta soubor čestných a nezkorumpovatelných lidí, no bohužel to načasování nemohlo dopadnout hůře (nebo lépe?), páč víc než trailery na tuhle slátaninu pouštěly televize záběry, kterak zásahové jednotky vyvádí z Orlího hnízda FIFA právě tyhle, jak bílá lilie, neposkvrněné pány... Nechápu jen jednu věc (a možná to ani radši vědět nechci, vzhledem k tomu, jakým stylem FIFA pracovala)- jak na takhle zparchtantělý film utáhli taková herecká esa, jako je Sam Neill a Tim Roth (ten ve své nejzápornější roli, hehe). No nic, už teď se těším na druhý díl, sequel, to bude teprv zábava! "FIFA je chudá, ale to ještě neznamená, že prodáme jediné bohatství, co máme- svou čest." Ahaha, tak ten byl dobrej.

Zdrojový kód (2011)

Malej velkej film. Dobrých a inteligentních sci-fi (tedy těch, kde nepobíhají lidi převlečení buď za kretény anebo za latentní homosexuály) aby člověk pohledal. Source Code je však jedním z nich. Není tak opulentní jako Matrix, ale funguje na podobných principech. Navíc mu stačí jedno kancelářské patro, jeden vlak (ti Amíci maj stejně supr vlakový soupravy) a jedno krásné nádražíčko. A samozřejmě Jake v hlavní roli. Konec možná nepřinese požadovanou katarzi, ale i tak se takové to mrazeníčko dostaví. Ale možná že za to mohl jen průvan z okna, who knows...

Vše je ztraceno (2013)

Jestli se akorát chystáte na dovolenou do Chorvatska, bude All is Lost filmem právě pro vás, o to spíš, jestli máte v plánu pronajmout si nějakou pěknou jachtičku... Divnosnímek, chlapi od filmu natočili buď jeden z nejoriginálnějších mainstreamových filmů anebo sračku, ještě nevím, na jakou stranu se přiklonit. Robert hraje dobře (umí to on vlastně vůbec jinak?), byť přidat pár emocí by tomu jen prospělo, i když je fakt, že pokud jste po všech těch Trosečnících a podobných kouscích hladověli po filmu, který vás, i přes nepřízeň osudu jeho hrdinů, nebude chtít citově ždímat, dočkali jste se. Ale přestože Redford parádní, super, mega z lega, člověku se přeci jenom honí hlavou, jak by takovej snímeček vypadal, mít v hlavní roli, hmmm, Alicii Vikander... nebo Scarlett Johansson, v bikinách, ofkórs :-) Jo a Roberte, All is not Lost ;-)

Orel Eddie (2016)

Hrozně moc jsem si přál, aby se mi tenhle film líbil, fakt, navíc začátek začal víc než slibně... Jenže od chvíle, co tam nastoupil Wolverine, se to celý nějak hloupě posralo. Když pominu ten fakt, že byla jeho role vykrádačkou role Johna Candyho z Kokosy na sněhu (s tímhle snímkem toho má Eddie společného víc, kdyby se Kokosy točili dneska, vsadil bych se, že by vznikl další žůžo spin-off, koneckonců soutěžily tyhle sportovní legendy na stejný Olympiádě, tenkrát v Calgary '88 to musela být dobrá bžunda), tak tam na mě zkrátka působil jak pěst na oko. Jasně, rozumím tomu, že filmaři chtěli Edwardsův životní příběh nějak zdramatizovat (ono slovy samotnýho Eaglea byl film reálný tak z pěti procent), chápu i to, že jsem se nedíval hodinu a třičtvrtě na sportovní dokument, jenže chlapci a děvčata od filmu si pomohli těmi nejlehčími berličkami- looser, co trénuje ještě většího loosera, aby jim na konci zatleskali i ti, co je předtím celou dobu prudili- no však vždyť to dobře znáte. Ale abych jen nefrflal- Egerton v titulní roli hraje dobře (díkybohu nepřehrává a pitomě se nepitvoří, byť sklouznout k tomu by bylo víc než jednoduché), a prostě je to TEN Orel Eddie, kluk, kterýmu musíte fandit, i když si myslíte, že jsou skoky na lyžích jeden z nejpitomějších sportů.

Zlo nikdy nespí (2016)

Before I Wake je přesně ten film ze škatulky... já jim říkám Hallmark Horror, prostě horor, po kterým nebudou mít zlý sny ani divačky Ordinace nebo Ulice. Moc uhlazenej, čisťounkej, jak trenky vypraný v Persilu. A Ramirez mít radši horory špinavý, hnusný, ale hlavně co? Áno, atmosférický. Každopádně ten boogeyman byl vošklivej jak fik, potkat ho v noci, zakousnu se do stromu a dělám suchou větev... Zkrátka druhej Oculus se nekoná, ale i tak Flanagan naznačil, že by se s ním do budoucna dalo počítat.

Patrick (2013)

Původně jsem chtěl dát za 3*, ale ten stupidní závěr to teda řádně dosral. Ono vůbec celej film je takovej nechtěně srandovní, páč i když se to tváří vážně a über dramaticky, vylezl z toho nakonec spíš jakýsi slepenec parodie. Což je škoda, protože ty fajně depresivní prostory, zlovolná hudba a humorů prostej děj sliboval pěkně vycukanou podívanou. Ono špatné to není, třeba takový obsazení je parádní, ale jako celek je to prostě asi jinde, než si rejža přál. Čeba příště...