Odsouzení (2010)

To, čo Vám ponúkol trailer sa Vám naozaj dostane vrchovato. Len pre výrazné zžitie sa s postavami by bolo treba trochu viac snahy zo strany hlavných hrdinov.

Win Win (2011)

Veľmi civilne pojatý obyčajný príbeh, ktorý si zaslúži vyššie ohodnotenie vďaka hereckým predstaviteľom.

Insidious (2010)

V rámci hororového žánru vysoký nadpriemer pracujúci s "realitou vzťahov" a búraní klišé pri traumatických zážitkoch v kruhu rodiny. Veľmi milé osvieženie.

Ils (2006)

Eden lake som videl skôr, takže to pre mňa nemalo tú silu, ale ak sa to naozaj stalo, tak ďakujem pekne.

Jezero smrti (2008)

Ultimátny zážitok, kde dýchate a fyzicky prežívate hrôzu s hlavnou hrdinkou (áno, na moje prekvapenie, hlavnou postavou nie je Michael Fassbender, ale žena). Po celú dobu som jej fandil a cítil som zvrátené uspokojenie z jej činov. Najšokujúcejším faktom filmu zostáva totálna slepota a stupidita dospelých. Drsná realita, ktorej sa snáď nikdy nedožijem.

Noc v muzeu 2 (2009)

Potenciál prvého dielu ostal nevyužitý, ale je tu zopár svetlých momentov, napríklad Azariov totálne nehrozivý rozkošne prihlúply záporák.

3 (2010)

Na hlavnej hrdinke je niečo nesympaticky pekné a jej 2 partneri sú typovo presne vybraní, takže sledovať zamotaný trojuholník je jedna radosť. Tykwerova réžia je úžasne chytlavá a nepustí Vás až do "vyvrcholenia".

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Je jasné, že film by bol bez seriálu iba ďalším z Lynchových podivností, ale fanúšikovi seriálu odkryje radu cenných informácií.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Jedna z hlavných nočných môr môjho pubertálneho očarenia filmom, resp. seriálom. Aj po niekoľkých rokoch som si tento skvost užil s prihlúplym úsmevom na tvári. A prekvapilo ma to množstvo humoru. Masterpiece.

Hlad (2008)

Ťažký zážitok. V pamäti utkvie hlavne depresia, špina, násilie, idealizmus, neuveriteľne dlhý záber dialógu medzi Fassbenderom a kňazom a hlavne predstavenie pána herca s obrovskou charizmou. Teraz potrebujem na dlhú dobu sledovať veselšie filmy.