• Fantasy

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Příběh o bezmezné odvaze a oddanosti řeckých bojovníků. Velmi příjemně a poutavě vyprávěný, se silně emocionální atmosférou... ale to je tak vše. Film jako takový je natočen víc než dobře, to jen já jsem od něj očekával aspoň nějaký děj nebo nějakou akci. Takto to totiž vyznělo jen jako krásné pompézní pozlátko, blyštící se nepřebernou - a místy možná až trochu přehnanou - paletou filmových efektů a emocionálních hlášek, ale uvnitř prázdné. Nezanechalo to ve mně nic. 50%

Amazing Spider-Man (2012)

Hodný kluk kousnut pavoukem získá nadpřirozené schopnosti, které využije k ochraně jak svého děvčete - třídní kočky a bývalé svého soka - tak zbytku města před monstrem, které tolik štěstí při mutaci nemělo. Chvíli spolu dovádějí v rozličných lokacích, než monstrum sebere odvahu na závěrečnou bitvu. Tu prohraje a všichni (kromě něj) žijí relativně šťastně až do smrti... Konec. A ne, není to spoiler ani popis tohoto filmu. Je to obecný rámec snad všech filmů o spidermanovi, ano, tohoto nevyjímaje. Žádné překvapení se tedy nekoná. Klasické spiderman-movie, v tomto případě s několika charakterovými / dějovými vráskami. 50%

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Nudné, nudné a nudné. A ty momenty, které výjimečně nebyly nudné, byly trapné. Film naprosto bez výrazu, bez děje, bez čehokoliv, čím by mohl zaujmout. 20%

Baraka - Odysea země (1992)

Umělecké dílo o nás a naší planetě. Samozřejmě, že snad ani nejde naši civilizaci zobrazit ve vztahu s okolní přírodou tak, aby ji neničila, takže i tady člověk na pár takových okamžiků k zamyšlení narazí, celkově je to ale spíše nenucená podívaná na mnohdy skryté krásy Země. 70%

Odborný dohled nad východem Slunce (2014)

Docela obyčejný příběh o několika docela obyčejných lidech. Umělecky dobře provedené, skvělá hudba, příjemně se na to koukalo a občas jsem se i zasmál. Mně osobně na tom ale vadila ta neustálá strojenost a nepřirozenost dialogů - jako kdyby to přímo četli z papíru. Jo a taky tam snad v každé scéně někdo kouřil, až mi to přišlo jak reklama na cigarety. :-) S takovou, chlapci, ten barák opravit nestihnete. 60%

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Další ze série volných pokračování původní trilogie American Pie. Narozdíl od minulých dílů, jejichž hlavním trumfem byl všudypřítomný pokus o humor, se tento díl ubírá zásadně jiným směrem a sází vše na tu nejlacinější kartu. Beta house je totiž prostě a bez okolků porno - snad jen s tím rozdílem, že klasické porno nebývá tak nechutné a trapné. Snímek se totiž ani nesnaží diváka pobavit či zaujmout jinak než nepřetržitou devadesátiminutovou přehlídkou polonahých a nahých ženských zadků. Jakkoliv ale můžu celý film hanit, musím na druhou stranu přiznat, že když už na ničem jiném, tak aspoň na tom zmiňovaném hlavním taháku si dali tvůrci záležet, a tak na snad téměř všechny herečky je radost pohledět a Meghan Heffern je třešničkou na dortu. 30%

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Není to ani napínavé ani vtipné ani romantické ani nechutné ani... Není to nijaké. Je to jen nesmírně nudné, trapné a patetické, přičemž - spoiler alert - patetičnost ke konci ještě graduje. I love you! I love you too! 20%

Projekt X (2012)

Nic, co by se tomuhle filmu aspoň zdálky podobalo, jsem ještě neviděl. Přiznám se, že si pořád nejsem úplně jistý, jestli to, co jsem viděl, byl dokument o skutečné události, nebo jen neuvěřitelně realistický film s obdivuhodným scénářem a hereckými výkony. Ať tak či onak, snímek je wikipedistickou definicí toho, co si představíte pod pojmem epická párty, se vším dobrým i špatným, co k takové párty patří. Pokud polknete své morální předsudky, nabídne vám tohle drama emocionální jízdu bez hluchých momentů, kterou absolvujete jedním dechem. Slabou stránkou je bohužel závěr filmu. Totiž, nedělitelnou součástí takové události musí být i ta nesmírně silná a zdrcující postapokalyptická tečka, která přichází s vystřízlivěním. Tahle maličkost dělí realistické snímky od amerických pubertálních sraček a nedostatečný důraz na ni řádově snižuje můj celkový dojem z filmu. Byl jsem připraven na to být tou hořkostí uvědomění si následků svých činů zaražen do křesla. Kdyby mi závěr vyrazil dech a donutil mě zatínat pěsti, až bych si polámal nehty, vynesl bych ten snímek do nebes. Rodiče ovšem všechny následky konání svého syna přijali příliš vlažně. Veliká škoda. 70%

Rozchod! (2006)

Těžké hodnocení. Řekl bych na jednu stranu, že to byl celkově velmi povedený film. Na druhou stranu mi v něm vadilo několik maličkostí: prvně, množství extravagantních či jinak nenormálních lidí bylo už trochu nad mou hranicí snesitelnosti. A dále - a to byl pro mě dealbreaker - mě mrzelo na jedné straně další a další vzájemné vymýšlení ještě větších sviňáren a na druhé straně jejich opakované přijímání. Věci, které by mně osobně vyrazily dech, tam byly snášeny na můj vkus až příliš dobře. Kdo ví, třeba Američani svou trpělivost skladují v kýblech, proto jim tak jednoduše nepřetečou... To mělo za následek, že jsem si k žádné z obou postav přeze všechnu svou snahu nedokázal vybudovat bližší vztah, mít s ní soucit a pochopení pro její situaci, a prožít tak celý jejich příběh o to hlouběji. Z celého dramatu mi tak zbyly jen vlažné dojmy. Veliká škoda. 50%