Nesvatbovi (2005)

Dokud byl v popředí humor, tak to bylo velmi dobré, ale v závěru se sladilo až přespříliš.

Neuvěřitelné příběhy (1985) (seriál)

Neviděl jsem všechny díly, ale kvalita kolísala od průměru lehce nahoru nebo lehce dolů, nikdy ale tak, že by byla epizoda vyloženě nekoukatelná nebo naopak geniální. Pointy dost často předvídatelné - prostě nastane beznadějná situace, aby mohlo dojít k wtf momentu, co jiným slovem než zázrak nevysvětlíš. Nakonec nejchytlavější na celém seriálu je Williamsova ústřední melodie.

Neznámý (2011)

Liam Neeson vydán na pospas evropskému velkoměstu. Srovnání s Taken je nevyhnutelné, byť ty filmy jsou úplně o něčem jiném. Obrovské plus je, že stejně jako v Paříži, tak i v Berlíně lze vytvořit atmosféru naprosté beznaděje a Neeson je ve své další one man show opět výborný.

Než jsem tě poznala (2016)

I předsudky někdy dostanou na prdel. Nemám rád tyhle filmy typu Hvězdy nám nepřály nebo Nedotknutelní. Většinou se to nějakým křečovitým rádoby humorem snaží zakrýt fakt, že jde jen o obyčejnou ždímačku na slzy. V tomhle případě jde o výjimku, která zafungovala i na mě.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Je to místy trochu chaoticky sestříhaný, ale jinak je to masterpiece, jemuž kraluje famózní Tarja. Netušíc, že jde o její poslední vystoupení s Nightwish, podává dechberoucí (životní?) výkon, při kterém má člověk pocit, že poslouchá hudební bohyni. Jejího rozchodu s Nightwish bude navždy strašná škoda. Nikdy jsem nepatřil mezi jejich skalní fandy, ale na tomhle koncertě bych fakt chtěl být. Výborná hudba a výborná show.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Režisér nejlepší epizody Hvězdných válek a nejlepší představitel Jamese Bonda. Dva trumfy této nebondovky, které ovšem nefungují, jak by asi bylo záhodno. Connery je sice fajn, ale ani on v tomhle věku nepříliš poutavě natočenou Bondovku sám neutáhne. Oproti Thunderballu je to samozřejmě jednoznačně horší.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Přišlo to po Fear Factoru a je to mnohem lepší. Soutěž japonských svalů a píle. Většina z těch soutěžících jsou blázni, ale i díky povedenému českému dabingu hlavního komentátora je to velice koukatelná záležitost.

Norimberský proces (1961)

Tříhodinová exkurze do lidského svědomí. Nadčasový film.

Noviny (1994)

Film o ničem. Film o rádoby dni v novinářské branži, kde je snad každá postava idiot. Takže novináři za mořem chodí z práce nad ránem, dají si 3 hodiny šlofík a na hranici svých psychických i fyzických možností jedou znova. Jo, to bych chtěl vidět. Howard tentokrát zklamal.

Nula od nuly pojde (2006)

Hlavní problém černých komedií vidím v mnohdy příliš násilné snaze šokovat. Big Nothing je geniální v tom, jak solí jednu hlášku za druhou a přitom ani jednou nepřekračuje mez, kdy bych si řekl, že to už je příliš. Jinými slovy je to precizně vyvážená černočerná krimi komedie. Šitá mě na míru.