Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Zajímavosti k filmům (28)

The Covenant

The Covenant (2023)

Dar Salim (Ahmed) mluví plynně arabsky (dárí), protože se narodil v Iráku. Vyrůstal v Dánsku, a tak mluví také plynně dánsky. V Londýně navštěvoval hereckou školu a rovněž plynně hovoří anglicky.

The Covenant

The Covenant (2023)

Finále se natáčelo na španělské přehradě Amadorio, která se nachází mezi městy Villajoyosa a Orcheta v Alicante a je přírodní rezervací oblíbenou mezi turisty a cyklisty.

The Covenant

The Covenant (2023)

Během závěrečných titulků se zobrazují fotografie skutečných vojáků s afghánskými tlumočníky.

Enola Holmesová 2

Enola Holmesová 2 (2022)

Enola (Millie Bobby Brown) navrhne Sherlockovi (Henry Cavill), že by se měl ujmout spolubydlícího. V původních příbězích John Watson hledá ubytování a společný přítel ho seznámí s Holmesem, který hledá spolubydlícího, aby si mohl dovolit nájem pokojů, které našel na 221 Baker St. V knihách Sherlock žije sám na Baker St. poté, co se John ožení s Mary.

Enola Holmesová 2

Enola Holmesová 2 (2022)

Firma i ve skutečnosti tvrdila, že pracující umírají na tyfus. Jednalo se však o skutečné onemocnění po práci s bílým fosforem. Žíravá povaha fosforu, se kterým pracovali a každý den vdechovali, vedla k tomu, že se jim nejprve pomalu rozkládaly zuby a poté čelistní kosti.

Enola Holmesová 2

Enola Holmesová 2 (2022)

Příběh je založen na skutečné historické události, stávce dívek z roku 1888 a na životě dělnické aktivistky Sarah Chapman. Nemoc způsobená bílým fosforem byla rovněž skutečná. Od stávky r. 1888 v Anglii uplynulo více jak dvě dekády, než byl bílý fosfor v r. 1910 zakázán. V ostatních zemích Evropy byl zakázán dříve

Síla psa

Síla psa (2021)

V rámci přípravy na roli se Benedict Cumberbatch zajímal o Lewis-Clark expedici napříč Amerikou. Rovněž chvíli pracoval na ranči, kde se naučil kastrovat býky.

Síla psa

Síla psa (2021)

Zajistit dobový nábytek pro natáčení na Novém Zélandu se ukázalo jako problém, rekvizity nakonec musely být dovezeny z Los Angeles.

Síla psa

Síla psa (2021)

Aby scény opilosti vypadaly věrohodně, Kirsten Dunst se před jejich natáčením točila dokola.

To nejsi Ty

To nejsi Ty (2014)

Když jsou v bazénu, Marilyn (Loretta Devine) se zeptá Kate (Hilary Swank), jestli nemá poranění míchy. ALS je onemocnění motorických neuronů, nikoli v důsledku poranění míchy. Lidé s ALS (PALS) i nadále pociťují všechny pocity, narozdíl od lidí s poraněním míchy.

To nejsi Ty

To nejsi Ty (2014)

Ke konci filmu, když je Kate (Hilary Swank) v pokročilém stadiu ALS, je ukázána, jak sedí vzpřímeně na svém vozíku a mluví namáhavě. Pacienti v tomto stavu nejsou schopni sedět vzpřímeně, protože svaly v zádech již nedostávají signály z mozku. Totéž platí pro svaly v krku a čelisti, které znemožňují řeč.

To nejsi Ty

To nejsi Ty (2014)

V rámci zvýšení povědomí o nemoci ALS, mnoho lidí provedlo výzvu ALS s kbelíkem na led včetně Hilary Swank. Hilary Swank poděkovala ve svém videu Emmy Rossum za nominaci do výzvy ledovým kbelíkem a nominovala Tommy Lee Jones, aby se výzvy zúčastnil. Internetová výzva s kyblíkem ledu podstatně zvýšila povědomí o této nemoci a vybralo se 5x více peněz na podporu ALS (115 milionů dolarů), než v předchozím roce pomocí standardních technik získávání finančních prostředků. Dary ve výši 115 milionů dolarů pobídly k masivnímu zvýšení kapacity asociace ALS investovat do slibného výzkumu, vývoje pomocných technologií a lepšího přístupu k péči a službám pro lidi s ALS.

To nejsi Ty

To nejsi Ty (2014)

Emmy Rossum si před filmem nebyla moc blízká se svým otcem. Po filmu jí otec zavolal, aby jí řekl, že má rakovinu.

Lůno

Lůno (2010)

Název básně, kterou malý Tommy recituje ve vaně, je „Man of Words and Not of Deeds“ od Percy B. Green.

Lůno

Lůno (2010)

Závěrečné titulky rolují odshora dolů, oproti klasickému směru.

Trhliny

Trhliny (2009)

V knize se škola nachází v Jižní Africe, nikoliv Anglii.

Reklama