PopStory (2016) (seriál)

Zajímavej námět, ale v žádným z dílů se neobjevuje nic novýho nebo překvapivýho, jedná se o suchý komentování bez ostřejšího vhledu nebo nedejbože třeba vtipu. Občas mi až přišlo, jako by to bylo natočený v oný předrevoluční době, o který cyklus pojednává.

Kosmo (2016) (seriál)

Humor, kterej mi naprosto sedí, někdy absurdní, jindy vulgární, pak zas hraničící s trapností. Díky za další takový originální neotřelý dílo, i když je mi jasný, že většině lidí to asi moc do vkusu nepadne. Ale od toho si nakonec tu ČT platím, na mainstreamovou zábavu by tu měly bejt jiný produkce, co jsou živý jen ze sledovanosti.

Kickboxer: Vengeance (2016)

Velkej průser až hanobící svýho předchůdce. Nečekal bych, že někdy uvidím film, kde je nejlepším hercem a nejsympatičtější postavou JCVD. Příběh bezostyšně obšlehnutej, vlastní invence naprosto otřesný. Bohužel neobstojí ani samotný bojový scény, svojí choreografií jsou např. oproti současný čínský nebo thajský tvorbě zamrzlý někde kolem změny století. Odpad Jean - Claudemu, GSP, Werdumovi a ostatním dát z principu nemůžu, ale jinak bych neváhal.

Nonstop párty (2002)

77 punk a New Wave jsou moje srdcovky, proto jsem asi od 24 Hour Party People čekal trochu víc. Steve Coogan mi jako Tony Wilson vůbec neseděl a celej film tak nějakej postrádal šťávu na to, o jak bouřlivý hudbě a době byl. Konkurence ze Severního Irska to zvládla výrazně líp (aspoň co se filmovejch zpracování týče).

Intimita (2001)

Odvážnej a skutečně intimní film, kterej asi fakt není pro každýho a musí se tak trochu prožít než jenom sledovat. Nejen civilnějším pojetím a větší naléhavostí pak Intimita ční vysoko nad svým žánrovým rivalem.

Okamžik zlomu (2007)

Slušnej komornější thriller stojící na dvou vynikajích hercích. Zápletka hodně dobře vypointovaná, přesto není nutný nějak extra zapínat závity, všechno dostane divák pěkně na podnosu. Jestli je to plus nebo mínus těžko říct...

Zarafa (2012)

Krásnej příběh s úžasnou animací, kterej ostře kontrastuje s aktuálníma nařachanejma bezduchejma 3D animákama . Zarafa mě na několik desítek minut vrátila do dětskejch let a za to jí patří velikej dík. A mejm dětem se to nakonec taky líbilo...

Přežijí jen milenci (2013)

Poté co byla sérií velice nešťastných filmů ukojená touha teenagerů po upírech, je potřeba představit upíry taky pro hipstery a intelektuály. Mně ale nějak tyhle nekonfliktní vystylovaný suicidní samotáři, co vzpomínají na lorda Byrona a Mary Wollstonecraftovou (Shelleyovou), nějak nesedí. Přesto ten film nemůžu jen tak zatratit, možná bejt mi zas o dvacet míň a bejt ve mně pořád o něco víc temný romantiky hraničící s kýčem, tak bych hodnotil jinak. V současnosti si jenom egoisticky půjčím část jednoho svýho už použitýho komentáře, kterej mi ale při sledování Only Lovers Left Alive opět vyvstal na paměti (byť jsem ho napoprý použil k hodnocení daleko větší zoufalosti): Správnej upír má bejt hnusnej a zlej jako tady, maximálně trochu romantickej, ale stejně smrdící hnilobou jako zde. Dokonalej byl ale samozřejmě jen jeden.

Korida lásky (1976)

Film určitě k zamyšlení, ale díky dýlce a minimalistickýmu zpracování taky dost nudnej. Chápu, že v 70' film působil šokujícím dojmem, dneska by museli tvůrci hodně přidat, aby způsobili alespoň minimální rozruch a kontroverzi. Jinak musím přiznat, že porno scény mi do Ai no corrida docela sedly, rozhodně víc než tradiční směšná předstíraná erotika.

Jason Bourne (2016)

Poslední Bourne nepřináší absolutně nic novýho, všechno se odvíjí podle osvědčenýho scénáře z předešlejch dílů, kterej už ale logicky nefunguje. Palčivý téma online světa v podobě dilematu mezi svobodou a bezpečností bylo taky nastíněný jen povrchně, takže zbyla jen slušně zpracovaná akční složka, čímž se aktuální pokračovatel dneska už kultovní série řadí mezi zástupy průměrných. A to je škoda.