Underworld: Probuzení

Underworld: Prebudenie

Underworld: Awakening

Akční / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2012, 85 min

Tak toto som absolutne nečakal. Underworld: Prebudenie sa stáva najlepším dielom série. To, čo ma na predchádzajúcich dieloch najviac nebavilo - prekombinovaný dej, príliš rýchly bojový strih, nezáživná mytológia a množstvo vážnych nezaujímavých kecov je v tomto prípade odstránené. Ostáva len vrcholne priamočiary akčný dej s minimom dialógov. Akcia je natočená veľmi dobre (hlavne útoky vlkolakov), triky sú solídne (hlavne ten prerastený zmrd) a má to aj veľmi slušné akčné finále. Čerstvá krv do série a kludne by som bral podobné pokračovanie. P.S.: V porovnaní s konkurenčným štvrtým dielom Resident Evil série je Prebudenie oveľa kvalitnejšie.(18.2.2012)

• teutates

Já Vám nevím, pokaždé sem se jaksi překousal tady tím "božím" nápadem, začalo to v celku slibně, následně to polevilo, pak kurva jakýsi prolog s Rhonou (každopádně našlapaný prolog) a teď tohle?! Čekal sem od švédských úchylu víc, sem rozhořčeny. Jak bych to slušně označil, takový resident evil v koženém oblečku nasrané Kate, která nejspíš nečetla scénář. 3D v tomhle případe působí na nejvýš trapně a lacině, nerad to říkám no určitě nejslabší díl série. 4/10 Slepenec dnešní televize - kriminálky, upíři, vlkodlaci, telenovela, konspirace... jeb vše dohromady, ach jo.(21.2.2012)

3D koukatelné, lepší než Titáni (což není velká chvála), ale tohle uměle vytvořené 3D si příšně nechám ujít. Dějově slabé, lákadlem je Kate, hudba, akce a krev (je to krvák, ale vypadá tak nějak "přirozeně", "nenásilně"). Zaznamenal jsem jednu vtipnou hlášku a jednu lehkou lekačku díky 3D. # [viděno: kino, 3D] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(26.1.2012)

• Psema

Může mi někdo vysvětlit, co na týhle přímočarý bejkovině psali 4 (slovy: čtyří!!!) scenáristi? Jinak celkem neurážející béčkový standard. Jen nápadů mohlo být víc než jen v závěrečné půlhodince, jejíž závěr mi pak dokonale připomněl, co nesnáším a zároveň provinile žeru na Resident Evilech - ty epiku předvídající cliffhangery, jímž tvůrci nikdy nedostojí, ale před uřvanou vypalovačkou v titulcích působí tak nehorázně cool. (P.S.: Je celkem zábavný sledovat, jak se z původně dorostenecký feministky stala ufňukaná mamina toužící po penisu a v budoucnu zřejmě i sporáku místo bouchaček.)(20.1.2013)

,,PŘESTOŽE SE SVĚT ZMĚNIL, NÁŠ NEPŘÍTEL ZŮSTÁVÁ STÁLE STEJNÝ“..... /// Latexová Kate je zpátky! Běhá, kouše, skáče, škrábe, střílí, startuje kudlou (dodávku, ve který jako správnej upír zdrhá) a ukazuje, že má za sebou rychlokurz 1.pomoci (pumpu resuscituje přes komoru břišní). Ale hlavně: už nemusí závidět milé Mille (Jovovich) laborku. Vodsejpá to. Minimum srdceryvných keců oceníte hlavně tehdy, když na ně dojde (ale jen na chvilku - ,,bo není čas pičo“) a Kate zase začne zdrhat, kousat, skákat, škrábat, střílet.... až se konečně dopracuje k tý jedný dobrý hlášce. Možná blbá, ale zábava, která může potěšit akční duši nenáročnýho milovníka příšer. Srát na to, že další díl bude mít název ,,SELENE – Nesmrtelná teta!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) ,,Výkoňák“ nám do stráže začal rozdávat UV světlo a stříbro-nitrátovou munici. 2.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(18.4.2012)

• - Film měl režírovat autor prvních dvou dílů Len Wiseman, mimochodem manžel Kate Beckinsale. (LEGACY)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru a jeho okolí. (Fildas)

• - Když je Selena (Kate Beckinsale) v garáži, je vyzbrojena jen svými dvěma pistolemi, ale náhle vytáhne granát, přičemž jí na oblečení nevisel a ani na něm nemá kapsy. (Sufferer)