Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Akční / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2012, 85 min

• tron

V štvorke sa v zásade opakuje to, čo v predchádzajúcich dieloch. Musím dať len 40%, lebo už mi to celé začína pripadať zbytočne naťahované, jednotlivé diely mi splývajú dokopy. Ale teoreticky by mal byť spokojný každý, komu sa páčil aspoň jeden diel z predchádzajúcich troch. Štvorka je našťastie krátka (ani nie hodina a pol), hoci Kate Beckinsale má „už“ takmer štyridsiatku na krku, stále je to sexi atletická cicamica a vzhľad vlkolakov sa mi aj teraz páčil, pretože nebol taký trápny, ako vo Van Helsingovi s Jackmanom.(19.2.2017)

Pro mě jednoznačně nejlepší Underworld jaký vylezl. Dosazení sexy Kate Beckinsale a co více, do latexového oblečku, je obrovským lákadlem všech Underworldů. Stala se z ní výborná komiksový postava. Tento díl mi přišel nejvíce komiksový, měl nejleší finální souboj celé série a zanechal krásný otevřený konec. Já jsem byl více než spokojen.(30.5.2012)

Underworld je pre mňa jedna s tých slabších sérii, ktorá ma ale stále baví. Čakal som od tohto švédskeho dua a zároveň od štvrtého pokračovania fakt sračku v 3D. Práve preto som nešiel ani do kina. Film som ale asi až príliš podcenil. Underworld: Awakening je jedno s tých pokračovaní, ktoré neprinesú nič nové, ale v akciách sú celkom fajn a do série stále celkom dobre zapadajú. Akcii je tu fakt veľa, stopáž je krátka takže moc nuda nehrozí. Na druhú stranu čo sa týka hercov a postav, tak je to oproti predošlým filmom bieda a záporáci mi prídu celkom slabý a digitálny Lykani sú miestami dosť odfláknutý. Čo sa týka príbehu, tak je to fakt bieda a len ďalšia neuzavretá kapitola v ktorej sa strieľa viac ako v Rambovi II. Aj keď je to pre mňa asi najslabší Underworld, rozhodne sa na to dá pozerať. 65% - 3*(19.4.2012)

• Chrustyn

Předchozí Underworld se vydal do minulosti aby se nám pokusil ukázat jak nekonečná válka mezi upíry a vlkodlaky začala a nejnovější díl se opět vrací do přítomnosti aby přišel s novým důvodem proč má hlavní hrdinka likvidovat své chlupaté nepřátelé. Příběh je opět nicotný a ničím zajímavý a bohužel ani v oblasti akce a trikových sekvencí nemá film co nabídnout. Akce je sice dostatek ale k čemu to je, kdy je fádní a trikově velice slabá. Koukatelné ale po všech směrech průměrné.(24.5.2012)

Po maratónovom zhliadnutí všetkých častí boli moje očakávania od Awakeningu viac než naplnené. Od začiatku má film kvalitný akčný priebeh s jemnou dávkou hororu, ktorý trvá počas celého diania. Ako vôbec by som sa nenahneval keby bola stopáž filmu o hodinku dlhšia ako je, to ale aj tak nemení nič na tom, že som sa náramne po celú dobu bavil.(20.2.2012)

• - Jedná se o první snímek filmové série, který se neodehrává v Evropě, ale v Americe. (korbitch22)

• - Ve scéně, kdy se Selene (Kate Beckinsale) vzpamatuje z kryogenního spánku a jde si pro svůj oděv, rozbije nejprve sklo, za nímž jsou boty. V dalším záběru rozbíjí sklo chránící její korzet, avšak po pravé straně je vidět nerozbité sklo s botami. (Geriel)

• - Film měl režírovat autor prvních dvou dílů Len Wiseman, mimochodem manžel Kate Beckinsale. (LEGACY)