Underworld: Probuzení

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2012, 85 min

• NinadeL

Návrat latexové Kačky do série je už jen totální výplach a co víc, zřejmě začátek dalších a dalších pokračování. Ten její kostým je sice pěkný, ale už by se v těch filmech mohlo začít také něco dít, když už teď je to taková sada. Ale nahrazení potencionálního milence potencionální dcerou? Tudy cesta ke zlepšení také nevede. Ale potěšila přítomnost Stephena Rea (oblíbence Neila Jordana, vynikajícího zejména v Interview s upírem) a Sandrine Holt (seriály Agenti z podsvětí, Mutant X nebo Láska je Láska).(31.7.2012)

Nevím, co proti tomu všichni mají. Mělo to takový spád, že jsem spát vůbec nešel. A že je to tu trochu zmutovaný s Resident Evil a Matrixem ? Tak to k tomu klidně patří, pač jsou tu zmutovaní a přemutovaní a domutovaní úplně všichni. Takže to nejspíše postihlo i produkci, rejži-jí a i kameraman ochlupatěl a zazubil se.(17.2.2012)

3D koukatelné, lepší než Titáni (což není velká chvála), ale tohle uměle vytvořené 3D si příšně nechám ujít. Dějově slabé, lákadlem je Kate, hudba, akce a krev (je to krvák, ale vypadá tak nějak "přirozeně", "nenásilně"). Zaznamenal jsem jednu vtipnou hlášku a jednu lehkou lekačku díky 3D. # [viděno: kino, 3D] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(26.1.2012)

Trošku mě mrzí ten posun v čase, určitě bych brala spíše přímé pokračování než "10 years later..."; jednak proto, že závěr druhého dílu příjemně navnadil, jednak proto, že spousta věcí zůstala (oproti předchozím dílům) nezodpovězena a - co mě štve nejvíc - neviděna. Po akční stránce ale opět epes a upřímně doufám, že se dočkáme ještě alespoň jednoho pokračování, protože na rozdíl od 2x zazděného "Resident Evilu" (díl 4. & díl 5.) si tato upírsko-lykanská série stále udržuje příjemnou kvalitu, a protože Michael.;-) V porovnání s Millou Jovovich nicméně Kate Beckinsale stárne rychleji. Damn...(27.4.2014)

,,PŘESTOŽE SE SVĚT ZMĚNIL, NÁŠ NEPŘÍTEL ZŮSTÁVÁ STÁLE STEJNÝ“..... /// Latexová Kate je zpátky! Běhá, kouše, skáče, škrábe, střílí, startuje kudlou (dodávku, ve který jako správnej upír zdrhá) a ukazuje, že má za sebou rychlokurz 1.pomoci (pumpu resuscituje přes komoru břišní). Ale hlavně: už nemusí závidět milé Mille (Jovovich) laborku. Vodsejpá to. Minimum srdceryvných keců oceníte hlavně tehdy, když na ně dojde (ale jen na chvilku - ,,bo není čas pičo“) a Kate zase začne zdrhat, kousat, skákat, škrábat, střílet.... až se konečně dopracuje k tý jedný dobrý hlášce. Možná blbá, ale zábava, která může potěšit akční duši nenáročnýho milovníka příšer. Srát na to, že další díl bude mít název ,,SELENE – Nesmrtelná teta!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) ,,Výkoňák“ nám do stráže začal rozdávat UV světlo a stříbro-nitrátovou munici. 2.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(18.4.2012)

• - „Zpočátku byl Underworld koncipován jako trilogie," prozradila Kate Beckinsale a pokračuje: „Podobně jako většina lidí tak i já mám mírně alergie na číslo čtyři za názvem filmu, protože to většinou znamená, že je to…“ (Sufferer)

• - Režie filmu byla nabídnuta Jalmarimu Helanderovy. (S.U.E.S.)

• - Ve scéně, kdy dá Olivia (Catlin Adams) napít Eve (India Eisley) ze svého zápěstí, teče Eve krev i po bradě. V dalším záběru má však krev na bradě zcela jinou podobu než předtím. (Geriel)