Underworld: Probuzení

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

• PinokKio

Filmová série Underworld se tímto dílem změnila spíše v Resident Evil. Místo zombieků lykani, něco málo zdokonalování se po špitálech, ale hlavně nudná nepřehledná kamera, laciné lokace a neskutečně jednoduchý příběh. Předtím to alespoň mělo nádech nějakého fantasy, teď je to jen prostoduchá rubačka bez hlavy a paty.(21.8.2012)

• Payushka

Musí se uznat, že film nenudí. Díky minimu dialogů a příjemné hodině a půl (jednička měla dvě hodiny, což zabilo nejen upíry, ale i nejednoho diváka) děj rychle ubíhá. Sice už neuvidíte sympaťáky Billa Nighyho ani Michaela Sheena, kteří si pravděpodobně řekli, že si už nechali dost ničit kariéru, Beckinsale ale pořád umí držet ten jeden výraz. Dva Švédi tak obstojně nahradili v křesle režiséra Lena Wisemana a ani se toho tolik nezměnilo.(30.5.2012)

Hned jak jsem se dozvěděla, že je 4. díl tak jsem kámoškou naplánovala, že půjdeme do kina ale oni to mají zase od 15 tak to mě naštvalo :) . Jinak samozřejmě Underworld mě nikdy nezklamal, úžasný film. Okamžitě se zařadil do mé 10 těch nej. Jenom sem se lekla, že Michael umřel, ale úff.. :D :) Co bych filmu vytkla 1. Byl moc krátký narozdíl od minulých dílů 2. Skončlo to až moc napínavě !! Těším se na 5. díl! Jen tak dál =)(6.7.2012)

Trošku mě mrzí ten posun v čase, určitě bych brala spíše přímé pokračování než "10 years later..."; jednak proto, že závěr druhého dílu příjemně navnadil, jednak proto, že spousta věcí zůstala (oproti předchozím dílům) nezodpovězena a - co mě štve nejvíc - neviděna. Po akční stránce ale opět epes a upřímně doufám, že se dočkáme ještě alespoň jednoho pokračování, protože na rozdíl od 2x zazděného "Resident Evilu" (díl 4. & díl 5.) si tato upírsko-lykanská série stále udržuje příjemnou kvalitu, a protože Michael.;-) V porovnání s Millou Jovovich nicméně Kate Beckinsale stárne rychleji. Damn...(27.4.2014)

Člověk vidí malou holku a ženu bojovnici a snad mimovolně si vzpomene na Cameronovy Vetřelce... Dobře, není to žádná bomba, ale v rámci žánru se mi to opravdu líbilo. Někomu chybí charismatický Speedman, mě ale více zajímá Kate Beckinsalová. A nutno řící, že latexový kostýmek jí stále padne a její bojové kreace snad i o něco zdrsněly. Dobrá kamera, velmi zdařilé triky, krvavé bitky, kdy krev ohazuje v gejzírech plátno/obrazovku, honičky, příšeří a nezbytné modré zabarvení. Střet odvěkých nepřátel je krvavý a místo přerostlých upírů zde máme monstrózního lykana. Stačí vypustit myšlení a jen sledovat. Jak vozík na horské dráze prosvištíte až do konce a netřeba se pozastavovat nad tím, zda-li prostřelením podlahy výtahu se lze zachránit.(7.10.2012)

• - První díl ze série, který byl natočen ve 3D. (LEGACY)

• - Ve scéně, kdy dá Olivia (Catlin Adams) napít Eve (India Eisley) ze svého zápěstí, teče Eve krev i po bradě. V dalším záběru má však krev na bradě zcela jinou podobu než předtím. (Geriel)

• - Když je Selena (Kate Beckinsale) v garáži, je vyzbrojena jen svými dvěma pistolemi, ale náhle vytáhne granát, přičemž jí na oblečení nevisel a ani na něm nemá kapsy. (Sufferer)