Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

Hned jak jsem se dozvěděla, že je 4. díl tak jsem kámoškou naplánovala, že půjdeme do kina ale oni to mají zase od 15 tak to mě naštvalo :) . Jinak samozřejmě Underworld mě nikdy nezklamal, úžasný film. Okamžitě se zařadil do mé 10 těch nej. Jenom sem se lekla, že Michael umřel, ale úff.. :D :) Co bych filmu vytkla 1. Byl moc krátký narozdíl od minulých dílů 2. Skončlo to až moc napínavě !! Těším se na 5. díl! Jen tak dál =)(6.7.2012)

Tak toto som absolutne nečakal. Underworld: Prebudenie sa stáva najlepším dielom série. To, čo ma na predchádzajúcich dieloch najviac nebavilo - prekombinovaný dej, príliš rýchly bojový strih, nezáživná mytológia a množstvo vážnych nezaujímavých kecov je v tomto prípade odstránené. Ostáva len vrcholne priamočiary akčný dej s minimom dialógov. Akcia je natočená veľmi dobre (hlavne útoky vlkolakov), triky sú solídne (hlavne ten prerastený zmrd) a má to aj veľmi slušné akčné finále. Čerstvá krv do série a kludne by som bral podobné pokračovanie. P.S.: V porovnaní s konkurenčným štvrtým dielom Resident Evil série je Prebudenie oveľa kvalitnejšie.(18.2.2012)

• Psema

Může mi někdo vysvětlit, co na týhle přímočarý bejkovině psali 4 (slovy: čtyří!!!) scenáristi? Jinak celkem neurážející béčkový standard. Jen nápadů mohlo být víc než jen v závěrečné půlhodince, jejíž závěr mi pak dokonale připomněl, co nesnáším a zároveň provinile žeru na Resident Evilech - ty epiku předvídající cliffhangery, jímž tvůrci nikdy nedostojí, ale před uřvanou vypalovačkou v titulcích působí tak nehorázně cool. (P.S.: Je celkem zábavný sledovat, jak se z původně dorostenecký feministky stala ufňukaná mamina toužící po penisu a v budoucnu zřejmě i sporáku místo bouchaček.)(20.1.2013)

Pokiaľ máte radi túto sériu (rozumej Kate Beckinsale v latexovej kombinéze), tak dáte pár percent navyše. Ja k fandom série patrím a musím povedať, že po treťom diely je toto celkom satisfakcia (a nielen za Rhonu Mitru). Scenáristický mix všetkých častí nepoteší, ale na druhej strane stávka na istotu aspoň nekazí celkový dojem a koncepciu. Nápad by sa dal ale realizovať aj štylistickejšie, než len pár súvislejších dialógov a jedna scéna, v ktorej je možné zachytiť niečo ako herecký prejav. To ale na druhej strane dáva priestor šialene zbesilej akcii, ktorej je tu neúrekom! Nabažil som sa dosýta, naozaj musím pochváliť prehľadnosť a originalitu bojových sekvencií, efekty na úrovni, cítiť podstatne vyšší rozpočet. Po stránke nenáročnej zábavy to teda šľape ako má, je to rýchle, stopáž krátka, takže sa nudiť nebudete a v mojom prípade to splnilo účel. 65%.(2.5.2015)

Pro mě jednoznačně nejlepší Underworld jaký vylezl. Dosazení sexy Kate Beckinsale a co více, do latexového oblečku, je obrovským lákadlem všech Underworldů. Stala se z ní výborná komiksový postava. Tento díl mi přišel nejvíce komiksový, měl nejleší finální souboj celé série a zanechal krásný otevřený konec. Já jsem byl více než spokojen.(30.5.2012)

• - Při automobilové honičce je možné v čelním skle auta spatřit odraz kamery. (Sufferer)

• - Jak už je ve filmové sérii zvykem, Selene (Kate Beckinsale) je vybavena párem jednoručních zbraní. Tentokrát se jedná o dvojici modifikovaných Berett 92FS Inox ráže 9x19mm vybavených rozšířeným zásobníkem na 30 nábojů, full-auto režimem a velkými kompenzátory pro snížení zpětného rázu a zdvihu zbraně při výstřelu. (dex2man)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru a jeho okolí. (Fildas)