Reklama

Reklama

Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (682)

POMO 

všechny recenze uživatele

Rýchly spád a krátka stopáž zaisťujú non-stop zábavu, ktorá ale oproti prvým dvom dielom beží už iba zotrvačnosťou, bez snahy o invenciu (presun z lesov do mesta a chodieb modernej budovy je skôr čerpaním z Resident Evila či prvého Matrixu). Béčko, ktoré neurazí, ale ani neponúkne zapamätania hodné akčné scény, akou bola v dvojke tá s nákladiakom. Efekty občas fajn, občas podpriemerné. Katein priliehavý oblek a modré oči, rámované brunet frizúrou sú ale stále cool. Presne medzi dvomi a tromi hviezdami. Minuloročný Priest bol vizuálne originálnejší a odvážnejší. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý Underworld je vlastně prvním filmem ze série, který mě opravdu bavil. A největší zásluhu na tom má režisérské duo Marlind-Stein a samozřejmě Kate Beckinsale. Předchozí díly trpěly na nepřehlednou akci a jsem rád, že tentokrát se tvůrcům podařilo digitální hrátky udržet na uzdě a nepřidělávat tak epileptikům další zbytečné problémy. Vizuál čtvrtého dílu upírsko-lycanské ságy je opravdu vymazlený a spolu s výpravou (podzemí, město, chodby) tak patří k tomu nejlepšímu, co série Underworld nabízí. Po třech slabých dílech konečně příjemné překvapení. 65% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $70miliónovTržby USA $62,321,039Tržby Celosvetovo $160,379,930Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,735,879 //počet predaných kusov 404,401Tržby za predaj DVD v USA $17,988,227 //počet predaných kusov 794,224║ Maximálne samoúčelne latexové béčko, ktorá sa vyžíva len a len v akcii a to že príbeh je prázdnota bez kúska nápadu asi tvorcov moc nezaujíma, pózerská zbytočnosť s peknou tváričkou Kate Beckinsale. /40%/ ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Kate by už radši měla hrát matku v rodinných dramatech nebo MILF v komediich, než akční sexy čtyřicítku v upirských béčkách/céčkách, už to není až tak moc HOT jak se může zdát. Přesto mám rád tyhle filmy kvůli krátkým stopážím, je to čistě jen lobotomický popcorn, který nezahřeje, možná urazí a stoprocentně nepobaví, nicméně nemusíte přemýšlet a pokud potřebujete vypnout po těžkým týdnu v práci, tohle je ideálka! ()

Claw 

všechny recenze uživatele

Nemá to vůbec žádný děj, ani se to nedá považovat za regulérní pokračování série... ale!! Je to ukrutná akční řežba od začátku do konce, která pořád graduje. Vlastně taková "martial arts" záležitost a přehlídka toho, jak se dá zabít člověk nebo vlkodlak na 200 způsobů... Fakt se mi to líbilo, protože bojové filmy mám strašně rád a tohle je prostě přesně ono... Z tohoto hlediska to funguje parádně, jinak vůbec... /70%/ ()

Galerie (49)

Zajímavosti (15)

  • Při automobilové honičce je možné v čelním skle auta spatřit odraz kamery. (Sufferer)
  • První díl ze série, který byl natočen ve 3D. (LEGACY)
  • Natáčení probíhalo především ve Vancouveru a jeho okolí. (Fildas)

Související novinky

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (více)

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)

Reklama

Reklama