Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2012, 85 min

Každý má své oblíbené béééčko, u mě vede série Underworld, které se po vypískané trojce vrací šmrnc. Kate válí od počátku, ať už s kvérem nebo bez, oblečená, neoblečená, obutá, neobutá, zbouchnutá nebo ne...Mille se můžou začít třást nohy. "This is a new war. And it’s only beginning."(3.2.2012)

Napada me jen jedno - kurva to byla jizda. Zapomente na scenar, sceny davajici smysl nebo nejaky za zminku stojici herecky vykony. Tohle je o akci, o neprerusovany akci od zacatku do konce. Neuplyne totiz pet minut, kdy by se tu nemavalo vsemoznejma strelnejma zbranema nebo cimkoliv kovovym od seker, pres noze az po tyce. Neustale se to tu rube hlava nehlava, vsude cakaj hektolitry krve a je jedno, jesli jsou zrovna na scene vlkodlaci, upiri nebo lidi. Proste ultimatni jizda, s vcelku obstojnejma trikama (i kdyz vlkodlaci furt vypadaj lehce usmevne), tak akorat spomalovackama a akrobatickejma vychytavkama a samozrejme Beckinsale v super tesnym oblecku. Samozrejme je to becko jak hovado, navic se vetsinou odehravajici ve tme, ale ja si nemuzu pomoct, tahle 90 minutova jizda me perfektne bavila a nemam duvod davat nizsi hodnoceni.(20.2.2012)

• Pepinec

Má to hodinu a půl, z čehož poslední čtvrthodinou jsou titulky. Obsahuje to zhovadilou myšlenku, plytký příběh, prázdná hesla, směšné efekty, ošklivou hudbu a nesympatické herce s vykulenýma očima, mezi nimiž chybí alespoň jedna opravdu hezká holka. Mnoho lidí to prohlašuje za kultovní záležitost a někteří dokonce tvrdí, že kupříkladu takový Scott Speedman zde předvádí vrcholný výkon své kariéry (bingo...!). Co je to? Uznejte sami, že pokud na někoho zanechá film takovýto dojem, je jedna hvězda náramnou odměnou!(27.1.2012)

• BoPo

Pôsobí to ako osemnásty diel Resident Evilu. Hlavnou náplňou času je neustále skákanie a ničenie interiéru a exteriéru. Hlavne nech jedno Bum! strieda druhé. Takže ak ste fanúšikmi upírov, dajte si radšej krvavý steak. 89 minút ho prežúvajte a máte zaručený vyšší stupeň zábavy, než prináša táto slátanina.(10.5.2012)

3D koukatelné, lepší než Titáni (což není velká chvála), ale tohle uměle vytvořené 3D si příšně nechám ujít. Dějově slabé, lákadlem je Kate, hudba, akce a krev (je to krvák, ale vypadá tak nějak "přirozeně", "nenásilně"). Zaznamenal jsem jednu vtipnou hlášku a jednu lehkou lekačku díky 3D. # [viděno: kino, 3D] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(26.1.2012)

• - „Zpočátku byl Underworld koncipován jako trilogie," prozradila Kate Beckinsale a pokračuje: „Podobně jako většina lidí tak i já mám mírně alergie na číslo čtyři za názvem filmu, protože to většinou znamená, že je to…“ (Sufferer)

• - S rozpočtem 70 milionů amerických dolarů je film nejdražším filmem série. (CatcherBlock)

• - První díl ze série, který byl natočen ve 3D. (LEGACY)