Underworld: Probuzení

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2012, 85 min

• Chrustyn

Předchozí Underworld se vydal do minulosti aby se nám pokusil ukázat jak nekonečná válka mezi upíry a vlkodlaky začala a nejnovější díl se opět vrací do přítomnosti aby přišel s novým důvodem proč má hlavní hrdinka likvidovat své chlupaté nepřátelé. Příběh je opět nicotný a ničím zajímavý a bohužel ani v oblasti akce a trikových sekvencí nemá film co nabídnout. Akce je sice dostatek ale k čemu to je, kdy je fádní a trikově velice slabá. Koukatelné ale po všech směrech průměrné.(24.5.2012)

Čtvrtý díl underworldské ságy mi prozatím přišel nejdrsnější a nejkrvavější. Děj tentokráte navazuje spíše na první a druhý díl, což vůbec nebylo na škodu, byť by mohl někdo namítnout, že drastické skákání v čase mezi jednotlivými díly samotné sérii neprospěje - to se však nestalo. Uvítal jsem návrat Kate Beckinsale, protože Rhona Mitra mi není zrovna dvakrát moc sympatická a Kate k této sérii už prostě neodmyslitelně patří. Nejvíce mi vadily místy poněkud špatně udělané efekty, které byly nejvíce viditelné u lycanů, nicméně superlycan byl vzhledově vyřešený dobře. Vedle toho musím podotknout, že co se logičnosti týká, tak Probuzení bylo prozatím nejdebilnějším dílem (Selene zvládá jak převrhnout dodávku tak si během pár sekund prostřílet dno do rychle padajícího výtahu), nicméně moje slabost pro tuto sérii mi brání dát méně než průměrné tři hvězdy. Zkrátka místy trochu dějově divočejší pokračování, které má ale i tak řádnou dávku akce, honiček a střílení (i když někdy hodně mimo a do prázdna).(25.2.2012)

Slušně nabalzamovaná čtyřicítka nasoukaná v latexu, zmutovaní vlkodlaci, zmutovaní upíři, zmutovaná holčička a zmutovaní mutanti jeden za druhým permutují v devadesáti minutách slaboduché mutantní vybíjené. Pro nás, kterým přežraný mozkožrout otráveně poklepává prsty na prázdnou dutinu lebeční, veskrze snesitelné a vy ostatní mentální mutanti si raději pusťte Turínského koně, u kterého můžete do zchytření přemýšlet, o čem vlastně byl. V závěrech se určitě vzájemně shodneme, akorát že tohle netrvalo tři hodiny a všichni ti herci se sem tam i pohli.(16.2.2012)

Tak toto som absolutne nečakal. Underworld: Prebudenie sa stáva najlepším dielom série. To, čo ma na predchádzajúcich dieloch najviac nebavilo - prekombinovaný dej, príliš rýchly bojový strih, nezáživná mytológia a množstvo vážnych nezaujímavých kecov je v tomto prípade odstránené. Ostáva len vrcholne priamočiary akčný dej s minimom dialógov. Akcia je natočená veľmi dobre (hlavne útoky vlkolakov), triky sú solídne (hlavne ten prerastený zmrd) a má to aj veľmi slušné akčné finále. Čerstvá krv do série a kludne by som bral podobné pokračovanie. P.S.: V porovnaní s konkurenčným štvrtým dielom Resident Evil série je Prebudenie oveľa kvalitnejšie.(18.2.2012)

• NinadeL

Návrat latexové Kačky do série je už jen totální výplach a co víc, zřejmě začátek dalších a dalších pokračování. Ten její kostým je sice pěkný, ale už by se v těch filmech mohlo začít také něco dít, když už teď je to taková sada. Ale nahrazení potencionálního milence potencionální dcerou? Tudy cesta ke zlepšení také nevede. Ale potěšila přítomnost Stephena Rea (oblíbence Neila Jordana, vynikajícího zejména v Interview s upírem) a Sandrine Holt (seriály Agenti z podsvětí, Mutant X nebo Láska je Láska).(31.7.2012)

• - Film měl režírovat autor prvních dvou dílů Len Wiseman, mimochodem manžel Kate Beckinsale. (LEGACY)

• - S rozpočtem 70 milionů amerických dolarů je film nejdražším filmem série. (CatcherBlock)

• - Ve scéně, kdy se Selene (Kate Beckinsale) vzpamatuje z kryogenního spánku a jde si pro svůj oděv, rozbije nejprve sklo, za nímž jsou boty. V dalším záběru rozbíjí sklo chránící její korzet, avšak po pravé straně je vidět nerozbité sklo s botami. (Geriel)