Underworld: Probuzení

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

• BoPo

Pôsobí to ako osemnásty diel Resident Evilu. Hlavnou náplňou času je neustále skákanie a ničenie interiéru a exteriéru. Hlavne nech jedno Bum! strieda druhé. Takže ak ste fanúšikmi upírov, dajte si radšej krvavý steak. 89 minút ho prežúvajte a máte zaručený vyšší stupeň zábavy, než prináša táto slátanina.(10.5.2012)

Člověk vidí malou holku a ženu bojovnici a snad mimovolně si vzpomene na Cameronovy Vetřelce... Dobře, není to žádná bomba, ale v rámci žánru se mi to opravdu líbilo. Někomu chybí charismatický Speedman, mě ale více zajímá Kate Beckinsalová. A nutno řící, že latexový kostýmek jí stále padne a její bojové kreace snad i o něco zdrsněly. Dobrá kamera, velmi zdařilé triky, krvavé bitky, kdy krev ohazuje v gejzírech plátno/obrazovku, honičky, příšeří a nezbytné modré zabarvení. Střet odvěkých nepřátel je krvavý a místo přerostlých upírů zde máme monstrózního lykana. Stačí vypustit myšlení a jen sledovat. Jak vozík na horské dráze prosvištíte až do konce a netřeba se pozastavovat nad tím, zda-li prostřelením podlahy výtahu se lze zachránit.(7.10.2012)

• teutates

Já Vám nevím, pokaždé sem se jaksi překousal tady tím "božím" nápadem, začalo to v celku slibně, následně to polevilo, pak kurva jakýsi prolog s Rhonou (každopádně našlapaný prolog) a teď tohle?! Čekal sem od švédských úchylu víc, sem rozhořčeny. Jak bych to slušně označil, takový resident evil v koženém oblečku nasrané Kate, která nejspíš nečetla scénář. 3D v tomhle případe působí na nejvýš trapně a lacině, nerad to říkám no určitě nejslabší díl série. 4/10 Slepenec dnešní televize - kriminálky, upíři, vlkodlaci, telenovela, konspirace... jeb vše dohromady, ach jo.(21.2.2012)

• Chermy

Nejnovější Underworld dorazil do kin jako nekompromisní R a je to znát od prvních minut. Tedy částečně. Vždycky mě fascinovalo, že v Americe vznikla asociace pro udělování přístupnosti filmům a její hlavní náplní je vymýtit z filmů tu nekřesťanskou nahotu! A tak přesně v duchu zvrácené křižácké logiky: sekat hlavy, napichovat oči, trhat končetiny a provádět jiné radosti je v pořádku, ale ukázat byť jen jedno Selenino ňadro, takový zážitek by nás asi poznamenal na celý život, že! Takže každý kdo ve filmu nahý zemře, nebo někam spadne, složí se, klidně i v křečích, do úhledného cudného balíčku. Underworld nikdy nebyl originální a většinu času také jen nudil. Awakening baví asi nejvíc. První díl ždímal především vizuál Matrixu, ten poslední pak ždímá snad všechna akční béčka posledních let…dojde jak na přerostlou obludu, tak na malou, tmavovlasou démonickou holčičku…..dokonce si ze sebe Michael, jako správnej vlkodlak, stihne strhnout tričko, chvíli před tím, než mu utnou tipec. Je to vlastně to jediné, co ve filmu udělá :). Je doba seriálových filmů, ale Underworld to dotáhl k dokonalosti! Neměl jsem totiž pocit, že bych sledoval ucelený film, ale vlastně jen pilot k nastartované sérii. Zvláštní a odvážné… Nový Underworld končí slovy: „Doba se změnila, ale nepřítel zůstal stejný“. Tím je řečeno vše. Ačkoli to na začátku vypadá, že se do bitvy zapojí i lidstvo, nakonec se zase mydlí jen vlkodlaci s upíry(a jeden udatný policista:). Neuvidíte proto vůbec nic nového….tedy až na originální masáž srdce :)(17.1.2012)

• POMO

Rýchly spád a krátka stopáž zaisťujú non-stop zábavu, ktorá ale oproti prvým dvom dielom beží už iba zotrvačnosťou, bez snahy o invenciu (presun z lesov do mesta a chodieb modernej budovy je skôr čerpaním z Resident Evila či prvého Matrixu). Béčko, ktoré neurazí, ale ani neponúkne zapamätania hodné akčné scény, akou bola v dvojke tá s nákladiakom. Efekty občas fajn, občas podpriemerné. Katein priliehavý oblek a modré oči, rámované brunet frizúrou sú ale stále cool. Presne medzi dvomi a tromi hviezdami. Minuloročný Priest bol vizuálne originálnejší a odvážnejší.(20.1.2012)

• - Film měl režírovat autor prvních dvou dílů Len Wiseman, mimochodem manžel Kate Beckinsale. (LEGACY)

• - První díl ze série, který byl natočen ve 3D. (LEGACY)

• - Ve scéně, kdy dá Olivia (Catlin Adams) napít Eve (India Eisley) ze svého zápěstí, teče Eve krev i po bradě. V dalším záběru má však krev na bradě zcela jinou podobu než předtím. (Geriel)