Underworld: Probuzení

• USA Underworld: Awakening (více)
Trailer 3

Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Trailer 3

Cervenak

Film typu "ber a bav sa, alebo nechaj tak". Kto v psychickom zdraví prežil ktorýkoľvek z predchádzajúcich Underworldov, musí byť spokojný. Má to hodinu a štvrť, z toho dialógy tvoria dokopy cca 10 minút. Zvyšok je nadupaná, krvavá paseka. Okrem efektného finále síce nemá bohvieako originálne nápady, ale je zrežírovaná istou rukou, má drajv, Kate je hot a triky sa mi tiež zdali v rámci tejto série viac ako v poriadku. Priamočiary bezdejový akčný výplach, aké sa už dnes na plátnach kín vidia zriedka. ()

POMO

Rýchly spád a krátka stopáž zaisťujú non-stop zábavu, ktorá ale oproti prvým dvom dielom beží už iba zotrvačnosťou, bez snahy o invenciu (presun z lesov do mesta a chodieb modernej budovy je skôr čerpaním z Resident Evila či prvého Matrixu). Béčko, ktoré neurazí, ale ani neponúkne zapamätania hodné akčné scény, akou bola v dvojke tá s nákladiakom. Efekty občas fajn, občas podpriemerné. Katein priliehavý oblek a modré oči, rámované brunet frizúrou sú ale stále cool. Presne medzi dvomi a tromi hviezdami. Minuloročný Priest bol vizuálne originálnejší a odvážnejší. ()

Malarkey

Tak nějak mi příjde, že Kate Backinsale je pro svět Underworldu dělaná stejně jako Mila Jovovich pro Resident Evil. Vždycky to tak je a bude a vždycky to bude mít hodně co dočinění s latexem. Underworld jsem hodně dlouho neviděl a některé díly mi unikly, ale říkal jsem si, že i přesto bych se na nejnovější díl mohl podívat a třeba překvapí. Akce ve výsledku nebyla špatná, ale ta jediná zachraňovala naprosto příšernej déčkovej scénář. Prostě je to hrozná kravina. ()

Tom Hardy

Trailery avizovaly silný díl a překvapivě tolik nelhaly. Dialogy pořád nefungují, děj je x-krát provařená story, 3D pouhá reklama a vedlejší postavy jsou jen do počtu (proč tam proboha hraje minutu Wes Bentley?!). Romantický motiv naštěstí ustoupil do pozadí a místo něj je dopředu tlačena akce, krev a zase akce. A tomu všemu vévodí nádherná Kate Beckinsale, které tu ultradrsnou hrdinku rozhodně žeru víc, než Mille (a má jednoznačně větší "hot" status). Pro mě příjemné překvapení, vlévající do žil série čerstvou krev. ()

verbal

Slušně nabalzamovaná čtyřicítka nasoukaná v latexu, zmutovaní vlkodlaci, zmutovaní upíři, zmutovaná holčička a zmutovaní mutanti jeden za druhým permutují v devadesáti minutách slaboduché mutantní vybíjené. Pro nás, kterým přežraný mozkožrout otráveně poklepává prsty na prázdnou dutinu lebeční, veskrze snesitelné a vy ostatní mentální mutanti si raději pusťte Turínského koně, u kterého můžete do zchytření přemýšlet, o čem vlastně byl. V závěrech se určitě vzájemně shodneme, akorát že tohle netrvalo tři hodiny a všichni ti herci se sem tam i pohli. ()

• Jedná se o první snímek filmové série, který se neodehrává v Evropě, ale v Americe. (korbitch22)
  • Ve scéně, kdy se Selene (Kate Beckinsale) vzpamatuje z kryogenního spánku a jde si pro svůj oděv, rozbije nejprve sklo, za nímž jsou boty. V dalším záběru rozbíjí sklo chránící její korzet, avšak po pravé straně je vidět nerozbité sklo s botami. (Geriel)

Související novinky

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin…

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v…

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat…