Reklama

Reklama

VOD (1)

Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (684)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Trošku mě mrzí ten posun v čase, určitě bych brala spíše přímé pokračování než "10 years later..."; jednak proto, že závěr druhého dílu příjemně navnadil, jednak proto, že spousta věcí zůstala (oproti předchozím dílům) nezodpovězena a - co mě štve nejvíc - neviděna. Po akční stránce ale opět epes a upřímně doufám, že se dočkáme ještě alespoň jednoho pokračování, protože na rozdíl od 2x zazděného "Resident Evilu" (díl 4. & díl 5.) si tato upírsko-lykanská série stále udržuje příjemnou kvalitu, a protože Michael.;-) V porovnání s Millou Jovovich nicméně Kate Beckinsale stárne rychleji. Damn... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Vůbec netuším, co se dělo v předešlých dílech série, chtěl jsem prostě maximálně vypnout, a tak nějak se bavit a neodcházet otrávený. Osa akce – krev – Kate Beckinsale náramně nasoukaná v latexu překvapivě funguje. To ostatní už nikoliv. Tvůrci jsou ve scénách mimo akci zoufalí, pasáže jsou zdlouhavé a hlavně úplně zbytečné. O emocích je pak škoda mluvit. Nikdo se tu holt o nic moc nepokouší, na těch osmdesáti minutách (závěrečné titulky jsou sakra dlouhé) se toho asi duu režisérů moc vymýšlet nechtělo. Zázraky jsem ale nečekal, navíc na pozadí Kate se vždycky dívá a ještě nějaký ten rok bude dívat moc hezky!! ** až *** ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý Underworld se opět vyšvihl na výsluní béčkové zábavy, jsem rád a mile překvapený, protože po totálním průseru, kterým byla trojka, jsem v to vůbec nedoufal. Krásná Selene hned na začátku krágluje a vyssává lidi jak na běžícím pásu, pryč je vykastrovaná pseudohumanita předchozích dílů, ve kterých upíři chlemtali krev buď jenom z konzervy, nebo (nepochopitelně) sobě navzájem. A taky je tenhle kousek mým prvním viděným 3Déčkem, takže k němu chovám tak trochu nostalgický vztah a dávám mu plný počet. Nenapadá mě, co bych filmu vytknul, vizuálně pohledná, oddechová a temná fantasy podle mého gusta. Na upíří maminku, jakoby politou lesklou černou tuší, je radost pohledět, její upíří dcerka do děje nevnesla příliš sentimentálního pathosu, jak jsem se obával a mimo to se tvůrcům hodně podařilo několik dalších vedlejších postav. Z mojí strany naprostá spokojenost. Jen... kdybych bych třímetrový půltunový lykan, nebudu se s mrňavou upírkou prát tím způsobem, že ji chytnu a někam odhodím, ale chytil bych ji a vymačkal z ní duši. No nic, to se jen musel ozvat ten můj zpropadený smysl pro detail... ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý akčný horor, ktorý je už štvrtým dielom tejto vydarenej série. Má veľmi dobrý príbeh o časoch blízkej budúcnosti, kedy ľudstvo odhalilo prítomnosť upírov aj lykanov a tak ich začalo hromadne vyhubovať a Selene, skvelá upírska bojovníčka prišla pri akcii o svoju lásku a bola zajatá a zmrazená. A keď sa po rokoch prebudí, zistí, že má dcéru a oba druhy už ani zďaleka nie sú tak mocné ako bývali a tak spojí sily s upírskym bojovníkom a schopným detektívom, aby zastavili mocnú organizáciu, ochránili jej dcéru a postavili sa proti lykanom. Spracovanie na mňa ale pôsobí až príliš rozporuplne, kladom je, že film je až mimoriadne dynamický, stále sa niečo deje a v kombinácii s veľmi krátkou dĺžkou tu nie je možnosť nudiť sa, ale zároveň celá táto tématika má v sebe veľký potenciál a hlavne v tomto diely, kde je už do toho vyrazne zapojené aj ľudstvo, ale tu pre dej nezostalo takmer žiadne miesto, čo je rozhodne škoda. Akcie je tu dosť a je aj celkom vydarená. Je dobre natočená a aj slušne krvavá, síce chýbajú nejaké nezabudnuteľné momenty alebo nápady a ani tie efekty nie sú tak dobré, ako by mohli, ale je to ten typ, ktorý mi v tejto sérii plne vyhovuje, likvidačná, kde protivníci umierajú po desiatkach od začiatku až do konca. Ani sa nedá vybrať to najlepšia, všetka akcia ma bavila a dokonca je tu aj slušná automobilová naháňačka, ale najlepšie sú akcie s ozbrojenými ľuďmi. Herecké obsadenie sa mi páči, opäť výborná kate Beckinsale v hlavnej úlohe a aj zaujímavé vedľajšie a záporné postavy ako Theo James, Michael Ealy, Charles Dance a Stephen Rea. S réžiou som spokojný, pre tento typ filmu je úplne ideálna a aj technická stránka je celkom slušná, len tie efekty sú miestami slabšie, ale nie až tak, aby to viac prekážalo. Určite som spokojný, je to príjemná akčná zábava, ktorú si rozhodne ešte pozriem, ale chcelo by to aj viac priestoru venovať príbehu, aspoň ako v predchádzajúcich dieloch. A nový diel by som si určite nenechal ujsť, táto séria má stále veľký potenciál. 75% ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Kate by už radši měla hrát matku v rodinných dramatech nebo MILF v komediich, než akční sexy čtyřicítku v upirských béčkách/céčkách, už to není až tak moc HOT jak se může zdát. Přesto mám rád tyhle filmy kvůli krátkým stopážím, je to čistě jen lobotomický popcorn, který nezahřeje, možná urazí a stoprocentně nepobaví, nicméně nemusíte přemýšlet a pokud potřebujete vypnout po těžkým týdnu v práci, tohle je ideálka! ()

Galerie (49)

Zajímavosti (15)

  • V severoamerických kinech film utržil 62,3 milionu dolarů, celosvětově pak nastřádal krásných 160,1 mil. (NIRO)
  • Sebastian (Michael Ealy) má ve filmu zbraně Taurus Judge a Sage Control Ordnance Deuce Revolution ráže 40 mm. (dc125)
  • Ve scéně, kdy se Selene (Kate Beckinsale) vzpamatuje z kryogenního spánku a jde si pro svůj oděv, rozbije nejprve sklo, za nímž jsou boty. V dalším záběru rozbíjí sklo chránící její korzet, avšak po pravé straně je vidět nerozbité sklo s botami. (Geriel)

Související novinky

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (více)

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)

Reklama

Reklama