Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Nechápu, proč šla kvalita prvního dílu tak radikálně dolů. V tomto filmu nefunguje skoro nic. Zápletka a scénář jsou nezajímavý, místy hodně nudné a zdlouhavé. Jack Reacher nedostává takového prostoru, jaký by si zasloužil a závěrečné rozuzlení je až k smíchu. Celkově velmi slabé pokračování. Další snad ani ne. 45%

Padesát odstínů šedi (2015)

Dvě hodiny o tom, jak se jedna nevinná dívka nechá přemlouvat od miliardáře, aby mu v ložnici splnila jeho sexuální touhy. Filmařsky s tímto námětem nešlo nic udělat. Není to špatně natočené, jenom se kniha nehodí na filmové plátno. To je celé. Nejvíce mě bavil a zajímal charakter samotného pana Greye. Nevím, zda se to v knihách řeší, ale jeho minulost mě zajímala nejvíce. Kde vzal ty miliardy a proč je tak sexuální nároční? To jsem se v tomto filmu vůbec nedozvěděl. Škoda 40%

Doktor Strange (2016)

Rozhodně je vidět snaha o vyprávění a zrození jiného typu hrdiny než jsme byli doposud zvyklí. V konečném důsledku se ale jedná stále o to samé. Zrodí se nový hrdina a naprosto nezkušený zachrání svět před totální zkázou. Tady je vše zabaleno do krásného digitálního hávu, kdy práce s časem a ohýbáním reality patří mezi to nej, co může film nabídnout. Další marvelovka, u které se nebudete nudit, ale můžete ji hodit do stejného pytle jako všechny ostatní. 75%

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

I přesto, že má film pomalejší rozjezd v první půli, není to nudné a navíc je vše vynahrazeno v druhé polovině, která je opravdovou jízdou. Je to plné zajímavých nápadů, myšlenek a dobře vymyšlené zápletky. Neumím si představit, že by to filmoval někdo jiný než Tim Burton. Opět se mu podařilo vytvořit film s velmi temnou a hutnou atmosférou s řadou bizarností. Dokonce si myslím, že to nemusel tak přehánět s krásou samotného sirotčince a udělat ho temnější a drsnější jako všechno ostatní. Bylo to zábavné, dynamické a hororově pohádkové, možná málo výjimečné a zapamatovatelné. Doufám, že v budoucnu natočí Burton film, který bude více horor než pohádka pro dospělé. (Ospalá díra 2?) 75%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Co k tomu dodat? Je třeba vytřískat ze značky SW, co nejvíce peněz, dokud to lidi baví a budou na to chodit do kina. Samostatné filmy se mi jevily jako pouhý marketing a snahy si více namastit kapsu. Naštěstí se i přes předvídatelný a očekávaný děj budete velmi dobře bavit a vzpomínat na dávné časy v galaxii, kdy jste jako malý kluci koukali doma na nedabovanou Novou naději. Rogue one je vydařenou podívanou a ukázkou toho, co na SW máme nejraději. Jednoduchý příběh, zajímavé postavy a hlavně letecké a pozemní bitvy. Všechno tohle nové SW má. A samotný závěr je dechberoucí a neskutečně zábavnou podívanou, kterou si budete chtít užívat více krát podobně jako bitvu o Endor nebo o planetu Hoth. Samozřejmě se film neobejde bez chyb. Celkově to mohlo být kratší. Některé postavy mohly dostat více prostoru, hlubší a propracovanější děj. Chyběla mi i výraznější hudba a hlavní motiv, který by charakterizoval celý díl. Celkově si myslím, že se jedná o vydařený snímek, který rozšíří univerzum SW, i když se nejedná o nic zásadního, ale zábavného určitě. 85%

Inferno (2016)

Do třetice všeho nejhoršího. Nezáživné, nudné, herecky velmi špatné (dokonce i Hanks velmi zklamal), příběh bezduchý a nezajímavý. Kniha mě vcelku bavila, i když bych od Browna čekal více. Film je nevydařenou adaptací, kdy se vůbec nepodařilo vyjádřit hlavní myšlenku knihy. Hodnocení je pouze za vizuální stránku a hudbu. 40%

Teorie všeho (2014)

Slavná osobnost geniálního fyzika na vozíčku je jasný námět pro americkou kinematografii. Herecké výkony jsou skvělé, hudba a režie zvládnuté, ale myslím, že i přes nadprůměrné řemeslo na film brzy zapomenu. Občas se objeví nějaká vydařená scéna, ale těch je tak málo, že celkově je to jen obyčejný biografický snímek jednoho génia. Při vzpomínce na Čistou duši, je tento film o několik úrovní níže. 75%

Medvědí bratři (2003)

Krásný příběh, které vás vezme u srdce. Jinak se jedná o klasickou nadprůměrnou Disneyovku. 80%

Anděl Páně 2 (2016)

Pokročilo několik let a my tu máme znovu pohádku s andělem a čertem, kteří zase něco zpackají. Věřím slovům Jiřího Stracha, když řekl, že dělat druhý díl pohádky je nebezpečné, zbytečné atd. a neustále to odkládal. Na filmu to je vidět na každém kroku. Scénář je neuvěřitelně propracovaný, každá věta, každá hláška má svoje místo. Postavy fungují opět skvěle, obsazení je výborné (Bolek Polívka byl úžasný a věrohodný ve své lakomé a despotické roli). Není moc co vytknout, jedině snad celkový příběh mohl být zajímavější. Opravdu by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby si do toho jablka někdo kousl. Pokud by měl vzniknout další díl, tak ať ho Jirka s Markem opět píšou s obrovským strachem a pokorou, protože jenom tak může vzniknout důstojné pokračování s neměnnou vysokou kvalitou. Velmi dobře jsem se bavil u české pohádky...řadu let jsem nemohl takovou větu napsat. Zaplať pán Bůh za to. 85%

Strážci - Watchmen (2009)

Mohu vyčítat sám sobě, proč jsem tak dlouho otálel s tím, se na tento kousek podívat. V záplavě marvelovských filmů se mi do toho nechtělo a poté, co jsem viděl Snyderovské pokusy o vzkříšení Supermana, jsem film úplně zavrhl. I přesto se po letech našel čas a chuť. Už po úvodních několika minutách jsem pochopil, že sledují výjimečný film. Neznám komiks, takže budu pouze vycházet z porovnání s ostatními komiksovými filmy. Jednoznačně se jedná o nejvíce zpracované postavy a jejich charaktery v jednom filmu, jaké jsem kdy viděl. Všechny jsem si hned buď oblíbil, nebo nenáviděl. Ve filmu chybí rozdělení na ty dobré a na ty špatné. I hrdinové jsou jenom lidé, kteří dělají chyby, někdy bohužel hodně zásadní. Celkový příběh je neuvěřitelně zajímavý a dobře podaný. Velmi se mi líbil alternativní svět roku 1985, který si hodně pohrával s historickými událostmi a ukazoval poměrně věrně, co by se stalo, kdyby válku ve Vietnamu Amíci vyhráli, kdyby byl Nixon pořád prezidentem, kdyby hutní Hippies bylo postříleno atd. Scénář je ukázkou dokonalé mozaiky propracovaných dialogů se spoustou filosofických myšlenek, které vás nenechají chladným. Jelikož je film líčen retrospektivně, kde poznáme jednotlivé postavy a zároveň sledujeme dějovou zápletku v současnosti, je stále se na co koukat a žasnout. Film má obrovskou dynamiku. Vizuální styl a technické vychytávky jsou dechberoucí a dotvářejí už tak skvělou a tísnivou atmosféru. Samozřejmě nemohu nezmínit skvělý soundtrack, kdy vám najednou začnou hrát opravdu staré pecky ze 60., 70. a 80 let. No a samotný závěr je jenom třešničkou na dortu. Musím také vyzdvihnout, že se film v podstatě vyhnul klasickým akčně-destrukčním scénám, jak to známe z Marvelu a DC. Po shlédnutí, musím konstatovat, že už chápu proč Synder filmuje komiksovky. Všichni očekávají, že to bude stejně kvalitní jako Watchmen, ale zapomínají, že by někdo musel Snyderovi naspat tak brilantní scénář. Pro mě jednoznačně nejlepší komiksový film, jaký jsem kdy viděl. 100%