Přežít (1993)

Snaha o co nejrealističtější rekonstrukci jedné letecké havárie je vidět na každém kroku, až to místy působí nefilmařsky a nejednotně. Dokonce jsem se přistihl, že se občas trochu nudím. Ale navození pocitu prázdnoty, osamělosti a beznaděje se povedlo dokonale. Je to povedený film na jedno zhlédnutí. 75%

Zpátky ve hře (2012)

Průměrný film s baseballového prostředí o jednom velmi přestárlém scoutovi, jeho dceři a neznámém novém scoutovi. Místy dost nuda, herecky dobře zvládnuté, některé dialogy mají svoji myšlenku, ale po shlédnutí si říkáte, že to byl neuvěřitelně zbytečný film, který vás nijak neobohatil. 50%

Domek z karet - Série 1 (2013) (série)

Kevin Spacey v životní roli v jednom z nejlepších seriálů posledních několika let. Skvělý zážitek z první série, kdy se vám při sledování posledních dílů doslova tají dech. Úžasné drama z politického prostředí, které je velmi dobře vykresleno. Doufám, že si seriál udrží nastavenou laťku a vše se bude vyvíjet správným směrem tak, jak to chce Frank Underwood. 100%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tak to bylo opravdu velmi dobré drama z prostředí mexických kartelů. Film není akční, svým příběhem a atmosférou vás strhne a neustále si říkáte, co bude následovat. Příběh jedné americké agentky, která se nadšeně přihlásí "dobrovolně" do týmu, který chce překazit obchody drogových kartelů, je precizně vyprávěn a zajímavé podán. Skoro bych se nebál říct, že se inspirovali nějakou skutečnou událostí. Některé scény jsou velmi drsné a nečekané (úplný začátek a úplný konec). Věřím tomu, že se takové věci doopravdy dějí. Denis opět potvrdil svoje kvality a předkládá nám další film plný překvapení a hlavně témat k zamyšlení. 90%

Jersey Boys (2014)

Komorní drama o jedné chlapecké americké kapele natočil Eastwood jako něco, co ho asi kdysi hodně ovlivnilo a zasáhlo. Po všech těch velkolepých filmů si odskočil natočit svoje malé drama. jeho režie je opět stoprocentní a bezchybná podpořená skvělým scénářem a zajímavým způsobem vyprávění, které dává filmu dynamiku a snaží se navázat kontakt s divákem. Velmi to celému příběhu sedlo a nepůsobilo to rušivě. Není moc co vytknout. Na velmi dobré úrovni jsou i herecké výkony, i přesto, že se jedná o neokoukané tváře, někteří se ve filmu představují poprvé. Vůbec to není vidět, naopak . Práci s hercem má Eastwood zmáknutou dokonale. Bavil jsem se a myslím, že bych si to někdy dal s chutí znovu. Moc nerozumím tomu nízkému hodnocení na těchto stránkách. 85%

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Hned po prvních třiceti minutách se potvrzuje, že rozdělení na dva samostatné filmy byla obrovská chyba. Snímek je neskutečně nevyvážený. Chvíli se odehrávají opravdu důležité události posouvající děj dál, aby jste zase chvíli sledovaly neskutečnou nudu. Snaha vyprávět příběh Katniss a Peety, když se na pozadí snaží odboj dobýt Kapitol, je velmi nudné a nezajímavé. Tyto postavy dostaly už tolik prostoru až se divákovi zprotiví. Skvělý a zajímavý začátek a ještě zajímavější a překvapující konec stojí v této poslední části za to. Zbytek jenom omáčka, která nedává příliš smysl. Rozhodně se jedná o nejslabší díl a to by se stávat nemělo, jelikož to byl díl poslední. 65%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Skvělé pokračování rozjetého vlaku z předchozích dílů. Teď je konec hladových her a je třeba s tím systémem něco udělat. Není to ovšem tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Je třeba přesvědčit ostatní kraje, že odboj je správná věc a za tu je třeba bojovat. Takhle dobře zfilmované budování revoluce a odboje jsem dlouho neviděl. Ukazují se tu různé praktiky, které ne vždy jsou dobré. Chvíli si opravdu říkáte, jestli ten odboj je dobrý nebo špatný. Na které straně mám stát až to všechno vypukne? Dobrá otázka. Svět není černobílý a tento první díl to ukazuje se vší parádou. Největší problém spočívá v délce prvního dílu. Kratší a dynamičtější. Zatím jsem spokojen. 80%

The Divide (2011)

Dlouhé a místy hodně nelogické postapokalyptické drama z jednoho podzemního krytu, kde se schovávají skuteční magoři. Dějové velmi slabé, herecky místy dobré, jindy přehrávané a nevěrohodné. To, co mě zajímalo nejvíce (vojáci, únos holčičky, zavaření dveří) se vůbec nevysvětlilo, ani postavy to vůbec netrápilo. V hlavní roli v tomto filmu hraje deprese, úzkost, sklíčenost, násilí, vraždění, dominance, agrese a brutalita. Průměrný film, který si už nezopakuji. 50%

Dívka ve vlaku (2016)

Stejně jako je kniha dějové průměrná, ale dobře napsaná, tak film je dobře natočený, ale nezáživný. Drží se přesně děje knihy, žádné inovace, napětí, dynamika, gradace, překvapivé rozuzlení. Nic z toho se nekoná. Občas se objeví několik silně emotivně vyhrocených scén, ale to je všechno. Navíc je to hodně dlouhý. Knihu ani film si už znovu nedopřeji, to vím jistě. Škoda, že to netočil Fincher, bylo by to aspoň preciznější a herecky zajímavější. 50%

Vzpoura na Bounty (1962)

Nádherně natočené námořní drama jedné vzpoury při plnění zajímavého poslání. Marlon Brando mezi všemi herci vyniká. Výprava a technická stránka je dokonalá. Příběh předvídatelný. Problém je s délkou, kdy samotná vzpoura trvá ani ne 10 minut a čekáme na ni 2 hodiny. Kdyby to mělo o půl hodiny méně, příběh byl získal dynamiku a lepší gradaci. I tak je to výjimečný film, který si pozornost zaslouží. 80%