Star Trek: Do neznáma (2016)

Velmi jsem se obával toho, že po odchodu J.J. Abramse z režijního křesla půjde série do kytek. Justin Lin není špatný režisér, akci si umí ukočírovat dobře, ale s podáním příběhu má prostě rezervy, které Abrams už má po všech těch seriálech vypilované. Chápu, že nechtěl rutinně natáčet to samé po třetí za sebou a souhlasím s výměnou. Celkově se nejedná až o takový pokles, jaký jsem očekával. Všechno funguje dobře - postavy, tempo, vizuální efekty, akce. Pouze scénář a příběh mohly být originálnější a zajímavější (v tomto bodě prostě Star trek 2009 vede na plný čáře). 75%

Příchozí (2016)

Temné a velmi chytře napsané sci-fi, u kterého budete tajit dech a trnout, co se bude odehrávat dál. Film je neuvěřitelně dobře odvyprávěn, každý záběr má své místo a všechno pomalu spěje k velmi překvapivému rozuzlení. Konečně někdo pochopil, že velké věci se mohou odehrávat i z malých ošuntělých stanů pomocí filmové zkratky a náznaků odvysílaných v televizních zprávách. Na celkové atmosféře je to jednoznačně vidět. Zažijete tísnivé pocity, vzrušení, strach, budete zvědaví a nakonec možná i nějaká ta slza ukápne. Je to velký film s velkým příběhem na malé ploše. Určitě si najde své místo v žánru i v dalších letech. 100%

Jason Bourne (2016)

Jestli má mít Bourneův odkaz a Jason Bourne velmi podobné hodnocení, tak musím tvrdě protestovat. Mezi oběma filmy je jasný rozdíl už jenom v samotné režii, kdy Paul umí natáčet a vytvářet dobrou atmosféru i z banálních situací. Jsem si vědom, že jsme asi čekali něco mnohem lepšího, ale dlouhé čekání a přemlouvání se na filmu prostě podepsaly. Scénář není trapný, bez klišé, ale celkově je chudý na dějovou zápletku. V hlavní roli filmu je akce, která není originální a spíše sám režisér kopíruje svoje předchozí díly. Celkově se jedná určitě o lepší díl než byl předchozí, ale oba dva mají přeci jen něco společného...kdyby nevznikly, nic by se nestalo. Ani jeden z nich nepřináší do univerza nic zásadního. I přesto jsem se bavil a akční jízdu si náležitě užíval. Natáčení honiček a sledovaček má prostě Greengrass v krvi. 75%

Sebevražedný oddíl (2016)

Začnu pozitivy, jelikož jich je pramálo. Skvělý soundtrack a skvělé napsaná, obsazená a zahraná Harley Quinn... díky ní stojí za to se na film mrknout. Ještě bych zmínil Deadshota v podání Willa Smithe, ale i přesto jsem od něj očekával více. No, a to je vše přátelé, pozitiva skončily a zbytek je opravdu hodně špatný. Scénář je místy trapný a bezduchý. Příběh velmi slabý až skoro žádný. Na to, že to jsou záporné postavy, které Batmanovi nejednou znepříjemnily život a zabili spoustu lidí, to hned od začátku působí, že jenom tak omylem šláply v životě vedle a vlastně jsou to dobráci od kosti, což je v některých momentech dost úsměvné. Já bych si představoval samostatný film s Harley s propracovaným scénářem a dramaturgií a bych bych spokojen...zrod záporné ženské postavy by mohl být příjemným zpestřením (vzpomínáte na vznik Two-face v Temném rytířovi). Jokera bych úplně vystřihl, vůbec jsem jeho přítomnost ve filmu nepochopil. Nejvíce hodnotím úvodních 30 minut filmu a Harley Quinn. 65%

Koupili jsme ZOO (2011)

Velmi dojemný a podařený rodinný film s dobrým obsazením a skvělým scénářem...od Croweho bych ani nic menšího nečekal. 80%

Pustina (2016) (seriál)

Vždycky lze najít nějaké chyby na každém filmu nebo seriálu. V detailech je řada z nich velmi zkoušena některými kritiky a náročnějšími diváky. Někdo by mohl namítat, že Pustina je pouhá kopie Temného případu a celé je to trapné a divné. Někdo by mohl namítat, že je to bez děje, bez jakékoliv dynamiky a spádu. Někdo by mohl říct, že je to pouhý trapný český pokus o světovost...všichni jděte do p***le a buďte rádi, že někdo měl tolik odvahy a zkušeností a možností, že natočil tento seriálový skvost. 100%

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Na plné hodnocení to rozhodně není. Na sérii s Harrym Potterem to taky nemá, ale i přesto jde o důstojné rozšíření kouzelnického univerza. Nové postavy a zasazení do nového prostředí dělají z filmu svébytný díl. První polovina filmu mě nechávala chvíli na rozpacích, jelikož jsem vůbec netušil, o čem ten film celkově je. V hlavní roli hrál zpočátku samozřejmě záhadný kufr plný skvěle navržených a originálních zvířat s velmi zajímavými vlastnostmi. Jejich chytání bylo místy zábavné, jindy zase příliš zdlouhavé a nudné. Na pozadí se ovšem rýsoval nějaký hlavní děj, který se plně rozvine až v poslední třetině filmu a tady se z filmu stává něco víc, než jen komerční přehlídka digitálních efektů. Jako další trilogie si myslím, že to všechno může fungovat. Postavy jsou sympatické a dobře napsané s dostatkem prostoru pro rozvoj. Celkově jsem mile překvapen a další film si určitě nenechám ujít. 80%

Zhasni a zemřeš (2016)

Vcelku povedený horor, který nejspíše zapadne, ale pro některé momenty stojí za zhlédnutí. Nápad je dobrý a v první půlce výborně tvůrci budují atmosféru a pracují s pointou příběhu. Konec bych si představoval více napínavý s nějakým překvapením. Potěšilo mě, že se na konci nekoná žádný náběh na další díl a měl jsem radost i z poměrně krátké stopáže, díky které se film vyhnul častým klišé a dějovým bezduchým výplním. 75%

Bezva ženská na krku (2016)

Tomuto filmu se v rámci žánru a snahy českých tvůrců nedá vytknout nic zásadního. Opět je cílem pobavit a neurazit. Vyšší ambice ani snímek nemá a ani to z něho není cítit. Na nic si nikdo nehraje a předkládá filmovou komedii, kde se opravdu budete smát a postavy vám nebudou ukradený. Celkový příběh nebyl špatný, ale některé detaily by potřebovali doladit. Je to prostě lehce nadprůměrná komedie, která se hodí na odpočinkový večer. 75%

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Už po několikáté mi Pachl dokázal, že opravdu umí natočit skvělou kriminálku, kde se člověk ani na chvíli nenudí, i přesto že je nastaveno trochu pomalejší tempo. Obě řady vynikají něčím specifickým. První se snaží zabřednout do politiky, korupce, vydírání a druhá se točí kolem nájemného zabijáka a celkového dořešení příběhu. Jsem rád, že některé nelogičnosti z první série se ve druhé vyvinuly jako logické a podstatné detaily vedoucí k celkovému rozuzlení. Možná by se mohl pokusit natočit nějakou kriminálku jako celovečerní film. 90%