Ulice Cloverfield 10 (2016)

Velmi klaustrofobní drama odehrávající se v podzemním krytu se skvělým Johnem Goodmanem se vcelku povedlo. I závěr mi nevadil, spíše překvapil. Celou dobu si pokládáte zásadní otázku. Stalo se opravdu něco na Zemi, nebo je Howard jenom blázen? Určitě mohu film doporučit, nenudil jsem se v žádné části příběhu a to je nejdůležitější. 75%

Operace Silver A (2007) (TV film)

Veliký televizní počin, který by se směle mohl vysílat jako celovečerní film v kinech. Škoda. Doufám, že Strach dostane jednou velikou produkci, nepočítám Anděla páně. Tento film je filmařsky sakra dobře natočený, není mu co do technické stránky vytknout. Dokonce bych velmi vyzdvihl obsazení, kde i v malých rolích hrají opravdoví velikáni. Problém nastává když se zaměříme na celkový příběh. Na to, o jak zásadní události se jednalo, je vše trochu upozaděno a více prostoru dostává milostný příběh. Ten bych vynechal a více soustředil na samotné události, které mě zajímaly více. Chyběla tomu také dynamika a gradace děje. Kdyby to bylo o půlhodiny kratší, myslím, že by to filmu prospělo. I tak se ale jedná o veliký český film, který si v dějinách svoje místo jistě najde. 80%

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Režisérsky a scenáristicky těžký průměr. Kdybychom neznali snad všechny postavy z předchozích dílů, asi bychom si řekli, že to je pěkná blbost, která postrádá jakýkoliv děj. Jelikož jde ale o básníky a zřejmě i poslední díl, je to docela pěkná komedie, která sází na nostalgii a sentiment. největším problémem pro mě byla další Štěpánkova dívka, která absolutně nefungovala. Linda Rybová je nevýrazná a nezajímavá herečka, které jsem ve filmu nic neuvěřil. Dokonce se nedočkala ani pořádné romantické básničky, jako tomu bylo v předchozích dílech. Všechno ostatní je stejně servírováno jako v předchozím díle. Celkově spokojenost, ale další díl už snad ne. 65%

Pohádky pro Emu (2016)

Poctivé a kvalitní drama se špetkou humoru a zajímavým dějem. Zpočátku film napovídal, že hlavně půjde o přesvědčování sociální správy o vztahu mezi Aňou a Odřejem. To se nakonec odsunulo na vedlejší kolej a tvůrci se více zaměřili na budování vztahu mezi nimi a malou Emou. Trochu škoda. Určitě se jedná o podařený český kousek, který se nemá za co stydět. 75%

Útěk v řetězech (1958)

Rozhodně se jedná o nadprůměrný film se skvělým scénářem a hereckými výkony. některé scény mi ovšem přišli naivní a nelogické. Hlavně chování ženy s dítětem, která mě přišla více zločincem než ti dva v poutech. Samotné budování vztahu je ovšem to nej v celém filmu a některé rozhovory jsou dechberoucí. Film, který byste rozhodně neměli minout. 90%

Pád Londýna (2016)

Než se na to podíváte, je třeba si dobře rozmyslet, co od filmu očekáváte a jak na něj budete nahlížet. Pokud budete chtít inteligentní akční film se zajímavým dějem a propracovaným scénářem, asi budete hodně zklamaní, možná dokonce budete vzteky nadávat a házet věcmi kolem sebe. Pokud ovšem znáte béčkové akční klasiky osmdesátých a devadesátých let a neustále na ně budete vzpomínat, tak se u filmu Pád Londýna budete královsky bavit. Trochu nostalgie a sentimentu. Já se přikláním právě ke druhé variantě a musím říct, že to vlastně nebylo zase tak úplně špatné. Samozřejmě scénář by potřeboval kompletně předělat, ale akční stránka byla docela dobrá a místy mě opravdu příjemně překvapila (přestřelka na ulici v jediném záběru patří mezi to nejlepší, co můžete ve filmu vidět). Stojí to vlastně za to? Myslím, že v rámci akčního žánru určitě ano. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Takhle je to důstojných 50%.

Labyrint - Série 1 (2015) (série)

Opět kvalitní krimi seriál z produkce české televize, která prostě ví, jak na to. Herci jsou sympatičtí, příběh je velmi napínavý a zajímavě odvyprávěný. 80%

Stážista (2015)

Nádherný a přesto jednoduchý příběh, který je pro své myšlenky tak obecný a nadčasový, že si v něm každý najde to svoje. Herecky je to veliká jízda. Mezi Anne a Robertem je neuvěřitelně dobrá chemie přátelství, které se buduje v celé stopáži. A závěr? Závěr byl prostě skvělý. Nancy Meyesr opět potvrzuje svoje kvality. 90%

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Skvělá rekonstrukce jedné z největších ropných havárií. Po velmi skvělé první polovině, která je pouze o dialozích následuje druhá část, kde se vám doslova zastaví dech a trnete hrůzou, jak to všechno dopadne. Není tomu příliš co vytknout po filmařské stránce. Všechno funguje, stopáž není přepálená, nijak veliké a protivné klišé se nedostaví. Byl jsem moc spokojen a dobře se bavil. 85%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

I přesto, že se jedná o ryze americké téma, nenechalo mě to ani na chvíli klidným. Eastwood ukázal, že je profesionál každým coulem a věk se na něm rozhodně nepodepisuje. Naopak všem nám dokázal, jaký je filmař, když vezme 3 minuty dramatu a natočí o tom celovečerní film natolik zajímavý, že nesundáte oči z obrazovky. Hanks a Eckhart hrají neskutečně dobře a věrohodně dle dobrého scénáře, který je postaven na nechronologickém vyprávění, což je dobře, protože pak by film nejlépe ukázal své slabiny. Američané tohle umějí. Vezmou skutečnou událost a udělají všechno proto, aby ji co nejvěrněji zrekonstruovali. Obávám se, že snímek časem zapadne, neboť nic výjimečného nepřináší. To ale neznamená, že není kvalitní. 85%