Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Stejně velkolepé jako první díl, perfektní herecké výkony, hudba a vizuální efekty. Občas jsem měl pocit, že jsou scény prokládány akcí zcela bezúčelně, ale ve výsledku se právě proto jedná o jeden velký nářez. Škoda tolika dějových zvratů, po čtvrtém mi už bylo všechno jedno.

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Už druhý díl byl celkem slabota, ovšem trojka je vyloženě ostuda. Zápletka a chování postav jak ve filmu pro děti, ovšem na druhou stranu je prošpikován násilnostmi a střílením. Pro koho tedy je? Pro milovníky komedií nebo Eddieho Murphyho rozhodně ne, škoda.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (2009) (seriál)

Průměrná teen komedie byla převtělena do seriálové podoby. Naštěstí s více charismatickými herci a třebaže je šíleně strojený a herci občas přehrávají.

Rambo III (1988)

Nejslabší díl série. Ničím nepřekvapí a ničím neohromí, příběhový paskvil. Na druhou stranu je pokladnicí vynikajících hlášek a efekty jsou na skvělé úrovní.

Rambo II (1985)

Přestože Rambo II nedosahuje takových kvalit jako jeho předchůdce First Blood, jedná se o vynikající akční film, který i po 26 letech nezestárl ani o trošku. Poctivé efekty a hudba společně s exotickým postředím dodávají tomto Bčku punc kvality. Příběhově jde sice o klasická klišé, ale to přece vůbec nevadí.

Rudé horko (1988)

Průměrná až podprůměrná komedie s hodně slabým scénářem a nemastnými-neslanými postavami. Ivan Danko je nejdrsnější Moskevský policajt, ale ve filmu se až na pár scén nijak "drsně" neprojeví, zato Belusciho postava je největší pako policejního sboru a kromě kecání tam být ani nemusel. Film je klišé nad klišé, rutinní přestřelky, honičky a celkově jako podle učebnice akčního béčka 80. let - tedy typ filmu, který miluji. Rudé horko se bohužel ani mně do vkusu příliš nestrefilo.

Záchranáři (2006)

Vcelku zajímavý film sráží na kolena celkem nepovedený závěr. Na jednu stranu se snaží dodat filmu hloubku, na druhou stranu je tak nevhodný a zbytečný, že jsem musel snížit hodnocení ze 4 na 3.

Mr. Brooks (2007)

Kevin Kostner se na první pohled na chladného zabijáka nehodí. To se ovšem nehodil ani Liam Neeson v Taken a jak dobře to dopadlo. On totiž Mr. Brooks není hloupý masový vrah. Je sice v jistém slova smyslu šílený, ale jako postava velice příjemný a zamilovatelný. Demi Moore svoji roli zvládla na výbornou a je jen škoda, že její parťák detektiv byl omezen jen na roli přicmrndávače. Obrátky v poslední části jsou vysoké, adrenalin stoupá a vyústění je kvalitní a neočekávatelné, avšak ne tak trapně neočekávatelně-neočekávatelné jako ve filmu Poslední loupež, nýbrž promyšlené a mrazivé.

Rocky IV (1985)

Parádní, ikdyž možná trochu přeceňovaná podívaná, v klasickém Rockyho stylu: správňák, co se snaží držet mimo, záporák přichází na scénu a samozřejmě to nemůže skončit jinak, než zdrcujícím vítězstvím. Čekal někdo, že Rocky prohraje? Počtvrté Rocky bojuje se silnějším protivníkem, počtvrté cvičí jako "člověk z lidu", čímž si snaží získat sympatie obyčejného člověka, zatímco jeho protivník má ty nejlepší stroje a tu nejhorší ideologii. No a samozřejmě konečný projev a stojící ovace obecenstva dávají té taškařině třešničku na dort. Alespoň pro Burta Younga mohli vymyslet originálnější roli, než jako opileckého budižkničemu, co každou chvíli valí hlášky jako: je blázen, neuděláš to, zabije tě. Takových kamarádů víc, a Rocky rusa dostal hned v prvním kole.

Správná volba (2008)

Kdo od rodinné komedie na nudné večery čekal hloubku, ten ji od Swing Vote nedostane. Postava Buda Johnsona mi připomíná Earla z My name is Earl, s tím rozdílem, že se zde nedočkáte nuceného mravokárství, moralizování na každém kroku, filosofování o politice a podobné ptákoviny. Jedná se jednoduše o uvolněné téma o člověku, který během 10 dní vyzraje ze zkrachovalce na zkrachovalce-občana. Pokud postava dcerky neodlehčuje načaté téma dostatečně, určitě se o to postarají sami prezidenští kandidáti a jejich kroky k zajištění toho jediného a rozhodujícího hlasu. Který jej dostane? Snad se nedočkáme sequelu :)