Manažeři (2010)

Hospodářská krize dopadá tvrdě a množství lidí znenadání přichází o práci, aby společnost mohla vykazovat dobrý index a cenu akcií před věřiteli a akcionáři. Třebaže soucit s manažery pobírajícími roční částky, které jiní lidé nevydělají za celý život, se nemusí dostavit ihned a rychlost s jakou přichází o těžce vydřené nemovitosti je poněkud závratná, psychologie postav je na vynikající úrovni. A to se nejedná pouze o manažery, nýbř o každou postavu, která se ve filmu mihne. Herecky perfektně obsazené komorní drama s dobrou atmosférou, hudbou a celkově řemeslně umně zpracovaná není ničím převratná, nudit se ovšem nebudete ani na chvíli.

Co je šeptem... (2005)

Příjemná romantická komedie s dobrým obsazením. Celá zápletka nevybočuje z hollywoodských klišé, avšak jednu postavu je třeba vyzvednout: Shirley MacLaine zahrála babičku hlavní hrdinky přesvědčivě, ovšem to nic nemění na tom, že její postava tvoří černou skvrnu na jinak průměrném filmu. Tvůrci jí mohli napsat trochu méně otravnou roli. Kevin Costner exceluje, Mark Ruffalo hraje dobře, ale filmem se skoro jen mihne a myslím si, že jiný herec by se hodil více.

Rocky V (1990)

Pátý díl Rockyho série vybočuje ze zaběhnutých kolejí a nabízí originálnější příběh a tím se navrací spíše k prvnímu dílu. Rocky jako trenér dává smysl, přecejen není nejmladší a nezničitelný. Pro mě lepší, než čtyřka.

Pekelná ženská (2001)

Občas zajímavý a vtipný, herecky dobře obsazený, ale s velice plitkým příběhem a velkým množstvím hluchých míst.

Půl domu bez ženicha (1980)

Podprůměrná česká komedie se světlejšími chvilkami, kterou zachraňuje Menšík a občasný fórek. Scénář je otřesný, příběhově nicmoc a všechno zabíjí konec, který přišel už v polovině filmu.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad) odpad!

Při natáčení Souboje národů se jaksi zapomnělo na klíčový prvek úspěchu originálního Wipeout, a tím byl humor. Ať už se jedná o různé eskapády soutěžících, rozhovory s nimi nebo perfektní komentáře moderátorů. V této československé mutaci chybí a ve výsledku je to strašná nuda, opakující se v každém díle. Proč se moderátoři chovají, jako by šlo o seriózní sportovní utkání a neustále plácají jak je kdo šikovný, bla bla bla? Snad aby někoho neurazili? Další věcí je, že se v předloze často mění tratě, celá trať a hlavně jednotlivé etapy. Zde je to pořád to stejné dokola, škoda

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Příjemné zakončení ságy, která začala jako zábava pro děti a postupně se vyvinula v temné dobrodružství. Velice dobré efekty a hudba, sem tam vtipná scéna a přestože se film nedrží otrocky knižní předlohy, změny jsou minimální a nerušivé. Emociálně trochu sušší, než předchozí díly a vykreslení vztahů mezi postavami na konci byla pro mě nedostatečné a šlo ruku v ruce s nedovyprávěnými klíčovými elementy příběhu, které v knize jsou. Jedná se však pouze o maličkosti, které nijak neubírají ze zažitku z filmu. Co ze zážitku ubírá je stupidní 3D, které zvlášť u rychlých a tmavých scén prostě nefunguje, český dabing a nevychovaní návětěvníci kin - to je ale úplně jiný příběh...

Stmívání (2008)

Překvapení desetiletí. Po velkém nechutenství z šílení z celé ságy mě celá trilogie (zatím) velice příjemně překvapila. Největším negativem pro mě osobně byl herecký výkon Roberta Pattisona. Romantický patos? V porovnání s celou řadou lépe hodnocených děl musím zcela jasně říct NE. Romantika říznutá s fantasy a líbí se mi to.

Dolanův cadillac (2009)

Naprostá slabota a zklamání. Díky dlouhé stopáži postrádá drive Kingova originálu, navíc přidává zbytečný balast okolo a přitom vynechává některé věci z knihy, které prohlubují příběh. King často u svých románů ze začátku nudí a má velice svižné vyvrcholení. To ovšem neplatí u krátkých příběhů ze kterého tento film vychází a přitom se chová stejně (první hodina nicmoc, konec velice dobrý). Herecké výkony nejsou vyloženě špatné, ale místy je cítit křeč a přehrávání a tím kazí jinak dobrou scénu.

Piraňa 3D (2010)

Parádní Bčko, které stojí na solidních základech žánru: perfektní gore efekty a spousta slečen v mini plavečkách.