2001: Vesmírná odysea (1968)

Nádherný sci-fi orchestr s nečekaně dlouhými předehrami, kdy člověk začne pochybovat, zda se kouká na správný film. Perfektní kamera, střih, hudba, zvuky, efekty a kulisy na svou dobu vskutku velkolepé. Ani dnes nepůsobí zastarale, spíše svěže v záplavě digitálních nedodělků a levných splácanin. Při sledování jsem měl pocit naprostého souznění s filmem a jeho tvůrcem. Jakoby změna i toho nejmenšího detailu narušila křehkou harmonii ostatních prvků a film by nepůsobil tak jak působil.

Kniha přežití (2010)

Opravdu bych chtěl dát Book of Eli vyšší hodnocení, zvlášť kvůli krásné vizuální stránce... problém je v příšerném ději a zápletce, kterou srážejí i výkony herců - zvlášť v některých situacích mi přišlo, že parodují sami sebe. Další věcí je pointa, která prostě chybí - o co se snaží hlavní hrdina, proč je to správné (nebo špatné) a jaký význam má úspěšné dokončení mise? Když zapojím fantazii, něco se mlhavě vynoří na povrch, ale je to tak slabé a hloupé, že to snad tvůrci nemohli myslet vážně. Vizuální orgie bez přemýšlení - bomba; kvalitní film - ani náhodou.

Doom (2005)

Je škoda, že scénáristé Doom-u se nesnaží rozvinout zápletku původní hry (teleportace mezi měsíci Phobos a Deimos planety Mars, která se zvrhla a umožnila stvůrám pekelným vniknout na základnu) nebo jejího pokračování (stvůry pekelné se dostanou na Zemi) a namísto toho jako inspiraci volili co se zdá jako zápletka z původního Fallout (snaha o stvoření super vojáka genetickými pokusy, která vyústí v Super Mutanty). Tím pádem neselhává jen jako film i když akční Bčko je to ucházející, ale i jako adaptace, což je docela škoda. Fanoušci hry se s filmem neztotožní, ostatním to může být jedno...

Legenda (1985)

Skvělé masky, výprava a hudba bohužel nestačí zaplnit prázdný kráter ve scénáři a nahradit děj. Šílená nuda od začátku až do konce

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Tato Bčková bomba mě bavila jako malé dítě a baví mě dodnes. Seagal jak ho známe a milujeme :-)

Bathory (2008)

Laciná televizní podívaná... akorát že extrémně drahá a ani v televizi se na to nedá koukat

30 dní dlouhá noc (2007)

Pěkně vizuálně zpracovaný horor se špatnou režií, hereckými výkony a hlavně stavbou děje. Postavy se chovají divně, ze začátku chybí špetka napětí a jde se rovnou na věc. To by u hororu nemuselo přímo vadit, ale když film není ani strašidelný, je to chyba. K tomu ještě pitomé dialogy a nezvládnuté pojetí času - kdyby se neukázalo co je za den, příběhově to vypadá, že se vše odehrává za dva dny maximálně. V akčních scénách mi chyběla hudba k podkreslení dramatičnosti, působily proto trochu ospale. Střih často nedává smysl - jednu chvíli šílená honička, střih, záběr jak jde postava v poklidu a po upírech ani vidu, ani slechu... srovnání s Úsvitem mrtvých je nasnadě, protože jde o podobný druh hororu, ale bohužel mu nesahá ani po kotníky

Blues Brothers 2000 (1998)

Recyklát prvního dílu se slabšími vtipy a hloupým scénářem.

Exterminátor (1990)

Totální nářez kalibru ráže B se skvělou písničkou v závěrečných titulcích :o) Filmy jako je tento, kde je šílená vize budoucnosti dotažena do absurdna, nezestárnou nikdy už proto, jak strašně hloupé byli i v době vydání. Pro maximální efekt je nutno vidět s dabingem.

Cesta (2009)

vizuálně pěkně zpracované, ale ušla mi pointa. Předlohu jsem nečetl, takže mi možná něco uniklo, ale působí to na mě jako pilotní film nějakého seriálu.