Broken (2006)

Saw v lese alebo kurz šitia pre začiatočníkov? Toto rozhodne nie je film na dobrú noc. Úvodné KO ihneď bez rukavičiek naznačuje o čo asi pôjde – už v prvej minúte som bola znechutená , poriadna brutalitka. Nestáva sa mi, že by som od filmov odvracala zrak, no tu som sa sama seba tiež pýtala, či budem pokračovať ... v pozeraní. Nakoniec sa vyplatilo, napätie od prvého do posledného momentu – to sa nedá povedať o veľa filmoch, navyše fakt, že sa jedná o rekonštrukciu skutočnej udalosti ma posadil poriadne hlboko do kresla. Na nízkorozpočtovku vysoko nadpriemerná kamera, strih, atmosféra, práca s detailami, v neposlednom rade herecké výkony, plus rezania a zlomeniny vyzerali dosť reálne, krvavé telá v blate, teda poriadna facka. Je pravda, že mi tam viacero vecí nesedelo, presne tie čo spomínal heyda v spoileri, a osobne mi chýbala ešte výraznejšia hudba, no dávam 5 za príjemný šok a radím pozrite si - určite žiadny fanúšik hixploitu neoľutuje.

Láska a jiné závislosti (2010)

Videné vďaka obľúbenej dvojici hercov Hathaway & Gyllenhaal, ktorým to spolu veľmi svedčalo a Jake ma opäť nesklamal a predviedol svoje herecké kúzlo. Užívala som tiež vynikajúci soundtrack, presne sa tam tie pesničky hodili a aj sa mi trafili do vkusu. Príbeh nebol zasa až tak originálny (čo som od romantickej komédie ani nečakala), rozplakať ma nedokázal, rozosmiať zopár krát aj áno. Čo vidím ako negatívum, tak ten koniec na môj vkus až moc naťahovali.

Skrýš (2010)

Napínavá atmosféra, skvelý J. R. Meyers, ktorý svoju rolu odohral kvalitne, avšak nedokázal zachrániť isté závažné nedokonalosti ako komplikovaný dej, nelogickosti a niektoré scény mi prišli skôr vtipné ako desivé. Môj dojem je takýto, vyššie hodnotenie si odo mňa bohužiaľ nezaslúži.

Melodie mého srdce (2007)

Ohromujúci filmový koncert, mala som zimomriavky snáď pri každej piesni, kvalitné herecké výkony, strih, no darmo rozprávka nerozprávka hudba a láska sú navždy prepojené.

Neviditelné zlo (2006)

Vizuálne veľmi pekné, nemám čo vytknúť, odpudzujúce prostredie, správna atmosféra, originálne a prekvapujúce vraždy, rozobratá psychológia vraha, detailná kamera, po technickej stránke všetko ako má byť, avšak mala som problém s amatérskymi hercami a tým, že film ma nedokázal poriadne vystrašiť a vystupňovať napätie, ocenila by som tiež, keby dopriali viac odhalenej brutality pre horor fans - preto znižujem o 1 *. A ten pád na konci mi pripadal ako vystrihnutý z nejakej pc hry. (pre mňa osobne mínus, no niekomu sa to môže naopak páčiť.)

Lovcova noc (1955)

Naprosto ma to celé uchvátilo. Noirovsky temné hudbou, Powellom, kamerou, a pri tom aj poetické, pesničkami, zvieratkami, deťmi, toto všetko vytvára dokonalý kontrast, ktorý začína pre mňa ešte stále v hlave prehrávajúcou rozprávkou pravej a ľavej ruky - LOVE vs. HATE. Fascinujúce bolo pre mňa to, že síce príbeh nebol nič extra, no dokázali z neho vytvoriť všetkými komponentami dej , ktorý mi doslova bráni odtrhnúť zrak. Jeden z mála filmov, ktoré vo mne vyvolali pocit, že sledujem ozajstné, nefalšované umelecké dielo.

Ďábel (2010)

Na začiatok ma zaujal obsah, nevedela som si celkom dobre predstaviť to spracovanie, veď predsa človek už ako-tak vie, okolo čoho sa bude film točiť. Pomyselná laťka teda nastavená vysoko, pretože takýto viac-menej statický film je podľa mňa ťažké natočiť zaujímavo, s atmosférou, myšlienkou a bez logických výpadkov. Okrem tých nelogickosí sa to podarilo, ktoré v tomto prípade odpúšťam, pretože myslím, že bez nich by sa to dalo asi ťažko natočiť. Počas sledovania, som mala v niektorých momentoch mierne déjà vu z Final Destination.

Poslední smích (1995)

Žánrovo skoro nezaraditeľný originálny film, s fantastickým scenárom, čiernym humorom , ktorý buď niekomu sadne , alebo nie - nedá sa porovnať ku klasickým komédiám s priblblými vtípkami. Ako som už spomenula, nápad je skvelý, to oceňujem, vybočuje z radu, a napriek tomu sa nám snaží niečo povedať a prakticky nás núti viac ako akýkoľvek iný film zamyslieť sa nad tým, čo je správne, morálne a čím ďalej, tým viac nás tlačí k zaujatiu stanoviska - neponúka nám možnosť zostať Švajčiarskom .). (VEĽKÉ PLUS) Jediné, čo mi kazí nadšenie, je relatívna naznámosť filmu a s tým súvisiaci malý počet hodnotení.

Účastníci zájezdu (2006)

Rok čo rok účastníkov dávajú na leto v tv, áno, môžem sa im vyhnúť, ale nechcem. Môže to znieť divne, jednoducho mi patria k letu. To, že ich neberiem smrteľne vážne, práveže z nadhľadu, to , že sa zabávam na typických Čechoch paštikároch na dovolenke, ale zároveň si vychutnávam sympatické charaktery, a všetkému panuje liberálnosť v myslení a pocit, že celé dielo bolo tvorené zo srdiečka do srdiečka.

Osudové léto 2 (2011)

Zahrialo ma pri srdiečku, keď som zistila, že máme na svete ďalší surferský kúsok. Nevedela som sa dočkať, no zo začiatku ma príbeh veľmi nezaujal, ale ku koncu ma začal baviť a dal zmysel. Moja obľúbená časť boli tie zábavné triky a hodnotenia skoro na začiatku a preteky samozrejme. Jedna vec, a to herci dosť sklamali (obzvlášť hlavná hrdinka nie je vôbec sympatická). Oceňujem snahu odlíšiť sa od jednotky, ďalej soundtrack, vynikajúce zábery surfovania, a výber neotrepanej lokality. Film je o priateľstve, dobrodružstve a free spirite (a tak to má byť). Surferský lifestyle zostane pre mňa neodolateľný a verím, že tento film si ešte niekedy pozriem. (objektívne by bolo asi za 3, guilty pleasure - 4)