Děti (2008)

Máte chuť na niečo chladivé v horúce letné dni? Tu to máte – lepšie ako zmrzlina. Špičková kamera, mrazivá atmosféra, námet ostrejší než žiletka a banda „nevinných“ deťúreniec – good job . Za kameru, dôveryhodné spracovanie, aby nevyznelo smiešne (čo bolo myslím dosť ťažké) cením za 5. V tomto prípade sa mi za gore vôbec necnelo, úplne mi to vyvážila šokujúcosť.

Posvátná planeta (2004)

V skutku nádherné zábery - áno, žijeme na posvätnej planéte. Skvelý film – nemoralizuje, snaží sa podať vec formou rozprávania akejsi múdrej rozprávky, príbehu. Kľúdne si myslím by mohli niečo takéto púšťať deťom v škôlkach alebo školách (presne dĺžka vyučovacej hodiny, to sa celkom hodí) , určite by sa im to páčilo a ešte k tomu by sa aj zamysleli. No myslím si, že to, že by sme mali milovať svoju planétu je v každom zakorenené presne tak isto, ako pud sebazáchovy.

Oni (2008)

To, že je príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou, vzbudzuje v človeku pohnútku viac sa vžívať do situácie alebo si ju reálnejšie predstaviť. Aj keď som sa snažila vžívať, nezdalo sa mi teda nič brutálne, bol to slabý odvar oproti kvalitnejšej produkcii. Absolútne nepochopiteľné mi prišlo taktiež aj asi SPOILER to, že človek predsa cíti pohľady, napríklad keď niekto stojí kúsok za mnou, tak to viem..no a to shiningovské velkolepé vlámanie sa sekerou cez dvere bolo tiež utiahnuté za vlasy, keďže ako som pochopila balkón bol otvorený. END Okrem toho mi to prišlo celé nadmieru uhladené, jednoducho povedané, mnoho dôležitých vecí, ktoré by mali fungovať, ako napätie, strach, lakačky, tu nefungovali. Ku koncu mi to už bolo fakt jedno ako skončí, a nabudúce by som poprosila viac fantázie do toho umierania :)

Jak na věc (2002)

Kovakabunga! Mám chuť si zakričať…a aj napísať koment. Je to umenie. Je umenie, natočiť film takto s citom, láskavo, humorne, tak, že človek nechce aby skončil. Neviem už čomu inému by som dala 5 *, ak nie tomuto. Hugh predviedol, že mu dokonale sadne aj rola drsnejšieho typu, no a Marcus bol skvelý. Krásne vyšpecifikované charaktery, pútavý dej, komu sa páčilo Love Actually, môžem vrelo odporučiť. Chcem ešte minimálne 100 takýchto filmov, vedela by som ich pozerať od rána do večera.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Takúto blbosť že niekoho napadlo natočiť. Nebolo to nič preborné, dávam 2 za to, že boli scény ktoré ma pobavili a tiež aj také, ktoré ma dokázali znechutiť. Zároveň nechcem túto formu zvráteného humoru ako spôsob umeleckého vyjadrenia celkom zatratiť. Moje čakanie na koniec filmu vyplnilo tiež inovatívne využitie záhradných pomôcok konkrétne kosačky a záhradného trpaslíka.

Smrt přichází v bílém (2003)

Kratučký horor mind – fuck, so slušnou hudbou, relatívne originálny, ale nemainstreamový (asi vďaka spolupráci s FR). Báť som sa nebála, ale je tam veľa vtipných dialógov aj znechucujúcich momentov. Nesedeli mi tie konštantne zahmlené okná, pretože to vyzeralo dosť umelo, no dokázali navodiť atmosféru.

Nezapomeň na mě (2010)

Na Pattinsona sa prekvapivo dá pozerať a nehrá to vôbec zle. Asi aj vďaka nemu hodnotím tak vysoko, pretože podľa mňa hral film dosť divákovi na city, až niekedy silene, hlavne ku koncu. Chýbalo mi tam viac hudobného doprovodu, vykreslenie postáv, a to, že mi príde, že nepodstatnejšie pasáže boli hodne rozvinuté, a zase tie dôležitejšie iba rýchlo prebehli, kvôli čomu môže nepozornejšiemu divákovi ujsť dej. Napriek tomu film nie je na zahodenie, síce kus nedomyslený, Pattinson a jeho charizma ako som už spomínala zachraňujú.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Nie náhodou označovaná ako najdrsnejšia reality-show sveta, ktorá okrem neľudských podmienok kempu, fyzicky či psychicky náročných súťaží, nedostatku jedla, nadbytku intríg, paranoje ponúka divákovi aj istú filozofickú úvahu o tom, či by sme bez všetkých veci ktoré vlastníme dokázali prežiť plus bonus ako sonda do ľudského vnútra ako sa zachovať v neraz zúfalých situáciách, kedy slušnosť ide bokom. V podmienkach, v ktorých sa aj z ľudí stávajú zvieratá nám trosečníci dávajú lekcie nie len o tom, ako prežiť, ale aj skvelo taktizovať. Šou, ktorá má v tomto momente neuveriteľných 22 sérií si ma už od mala získala, videla som zhruba 15, v každej som mala svojho obľúbenca, z ktorých sa aj niektorí stali soul survivor. Jeff Probst nás necháva v každej situácii v napätí, je to veľký profesionál, no dávajte pozor, jediná nevýhoda šou je tá, že sa veľmi ľahko stáva vysoko návykovou. Životné motto? „OUTLAST & OUTWIT & OUTPLAY „

Zmizení (2005)

Sympaticý nízkorozpočtový nemainstreamový neo-noir, niektoré old-school nápady ma zaujali ako napríklad ten s lístočkami, kde boli napísané tie miesta. Dôveryhodný hlavný hrdina, ktorý však mne nie veľmi padol do vkusu.

Kluci nepláčou (1999)

Casting sa výborne podaril, H. Swank, ktorú mimochodom moc nemusím, mi pripadá celkovo dosť asexuálna, takže na túto úlohu sa hodila dokonale a hrala tiež slušne. Hudobný doprovod, hlavne rovnomenná pesnička od skupiny The Cure (akurát myslím, že vo filme ju niekto iný spieval), herecké výkony, celkový pocit drsnosti a zároveň krehkosti a škandalóznosti, ktorý sa tiahol od prvej do poslednej minúty prispeli k mojej spokojnosti. Bolo to dojemné, hlboké, myslím, že tento film by mal každý vidieť, je veľmi významný. Názorná ukážka toho, že tí, ktorý sa nám zdajú na prvý pohľad iný, sú častokrát omnoho viac normálny ako tí, ktorý sú na prvý pohľad normálny, ale sú plný nenávisti, diskriminácie a netolerancie. A môj osobný pocit je ten, že to nebolo myslené nijako feministicky, ale čisto ako apel.