Machete (2010)

Od Desperada obrovský krok kupředu. EXPLOITATION'S NOT DEAD!

Good bye, Lenin! (2003)

Becker se celou dobu snaží maskovat svou vypravěčskou neschopnost pomocí otravných voice-overů a první polovina filmu tak působí jako laciná lekce dějepisu, ve které je divákovi desetkrát řečeno odkud kam se vlastně prchalo aby mu to mohlo být ve druhé polovině ještě několikráte připomenuto, kdyby náhodou zapomněl, přičemž si tvůrci v symbolice západních hodnot vystačí s logem Coca-Coly, ale bylo by asi pošetilé očekávat něco sofistikovanějšího. Rezignace na adoraci či kritiku západu potěšila, nicméně jejich charakteristika se nepřehoupla přes škatulku tisíckrát převařených (hlavně co se středoevropského prostoru týče) instancích nudlí a výsledkem je prostoduchá slátanina se spoustou zjevných logických kiksů, které by bez razantnějšího zásahu střihače potopily celý koncept, což se pod pokličkou vlastně stalo. Good bye Lenin je především hloupý film určený pro nekritického/konzumního současného kinodiváka, který parazituje na zdánlivě zajímavé látce a má nulovou výpovědní hodnotu (scénu v bance jako náznak Stockholmského syndromu jsem si vsugeroval abych si neukousal nehty nudou). Závěrečný melodramatický twist pak už jen dokresluje škatulku zakázkového filmu bez špetky invence. A nakonec otázka pro bystré mozečky. Je jednodušší přemístit obsah dvou sklenic nebo přelepit etikety? O případnou nápovědu pište do pošty.

Lilja (2002)

Film o tom kousku latentní svině v každém z nás.

Anatomie vraždy (1959)

Matty: To soudní dramata bejvaj - ukecaný. A dabing je NA HO VNO.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Je zajímavý, že všechny ty filmy jsou tak stejný a já dám stejně pokaždé jiné hodnocení. Asi to záleží na tom, jakou mám zrovna náladu a dneska ji mám na tři hvězdy. (Všimněte si mého hodnocení nad komentářem. Ano, jsou tam!)

Slídil (1972)

Nenechte se zmást, ve filmu hrají jen dva herci, zbytek osazenstva je jen další mystifikace.

Rocky IV (1985)

Roztomilý film.

Alenka v říši divů (2010)

You better put one under your tongue and follow the white rabbit. What comes to you in term of "emotions" is a pure miracle...